AAN DE GOESCHE FRUITVEILING J3 DE jaren zijn lang voorbij, dat de fruitteelt maar een toevallig nevenbedrijfje uras van de Zeeuwsche boerderij, en de Zeeuwsche fruitoogst niet ineer opleverde dan de pro ducten van wat pereboomen of bessenstruiken, die er tusschen akkers en weilanden verstrooid stonden. Het ontbrak èn aan de elementairste vakkennis van de fruitteelt, èn aan voldoende tyd en zorg voor de behandeling van vruchtboomen en struiken. Dat de teelt dan ook niet loonend kon heeten, laat zich ge makkelijk begrijpen. En in 't begin der eeuw kon dan ook de opgerichte Zeeuwsche Fruitteeltmaatschappij al dadelijk op tastbare resultaten bogen, toen een aanvang werd gemaakt met het systematiseeren der teelt van aalbessen en kruisbessen. Dat leidde tot uitgebreider bemoeiingen, die zich weldra ook uit strekten tot peren-, appelen-, pruimen- en kersen teelt, die daardoor zulk een vlucht beloofden te nemen, dat juist in de laatste vijftien k twintig jaar de stichting van onze huidige uitgestrekte fruit- plantages volgde. Het is voor geen Zeeuw een geheim, welk een rol de voormalige Rijkstuinbouwconsulent Ir. van de Plassche heeft gespeeld in de steeds ver dere ontwikkeling en steeds hoogere veredeling van de Zeeuwsche fruitteelt, en hoe onder zijn leiding langzamerhand de voor ons gewest aangewezen sor timenten werden bepaald, de kwaliteitsstandaard tot het hoogste opgevoerd, de ziekten bestudeerd en afdoende bestreden, om nog niet te spreken van het Fruit in de koelcel. Sinds 2 September zijn er enkele ruimten van de groote in aanbouw zijnde koclin- richting in gebruik genomen. Groote massa's fruit stapelen zich op om tot ver na het seizoen gebruikt te kunnen worden. Hoe 't er uitziet in een der opslagplaat sen van de Goesche Veiling, waar in September een aan voer van 300.000 K.G. hard en zacht fruit geen zeldzaam heid is. Links: In 't land van overvloed... Een partijtje uit de élite klasse, keurig ver pakt in 'n éénlaags- kistje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 16