Zeeuwsche Sport UUAl 19 Als inzet eau de voetbalcompetitie hebben we de ontmoeting tussehen (does, den jongsten 2e-kUtsser, die tevens bet 40-jarig bestaan beseheiden vierde, en Middelburg, den kampioen van 't vorig jaar, bijgewoond. Voor den wedstrijd huldigde de voorzitter van Goes de spelers. De Middelburgsehe athletiek- en gyinnastiekver. „Achilles" organiseerde Zondag Groote belangstelling van het publiek terwijl een der jraaiste vereen igingen af marcheert, wandeltochten van 15, 20, 30 en 40 K.M., waaraan 470 wandelaars deelnamen. Het vertrek van de Markt. KOUDE rillingen bevangen ons, als we terug denken aan den laatsten wandelzondag en tege lijkertijd eersten voetbalzondag. Achilles startte met schitterend wandelweer, doch kreeg 's middags bezoek van en herrie met Pluvius. Het was een alles behalve vroolijke aanblik, de honderden doorweekte wandelaars te zien voorbijtrekken. Het zouden geen echte wandelaars geweest zijn als zij den moed hadden opgegeven en het overgroote deel kwam dan ook zingend en welgemoed in Middelburg aan. Er waren enkele groepen, welke den strijd wel staakten en Pluvius de overwinning lieten. Hieronder was een groep, welke den geheelen dag schitterend had gemar cheerd en (niet verder vertellen, want nu klappen we even uit het geheime boekje van de jury) een behoorlijke kans op een tweeden, misschien zelfs wel eersten prijs had. Nu heeft D.T.S. den len prijs in de wacht gesleept, na een dag van keurig marcheeren. Een wakkere ploeg met een vlot tempo en een goeden geest. Proficiat, D.T.S., het was wel verdiend. Wat we voorspeld hebben is uitgekomen, de orga nisatie was af. Er mankeerde niets aan en degeen, die de algeheele leiding heeft gehad kan zich gelukkig prijzen met de keus van zijn staf van medewerkers, die allen him taak verstonden en naar behooren uit voerden. Toen de laatste tonen van de band, welke het bal verzorgde, dat na iederen marsch traditie schijnt te worden, wegstierven, realiseerden we, dat dit wel de laatste marsch van het jaar zou zijn en namen we eigenlijk met weemoed afscheid van het wandel seizoen en van den zomer. Het is mooi geweest en we hopen slechts, dat de wandelsport zich zal weten te handhaven, opdat we ook volgend jaar weer kunnen meegenieten van de verschillende wandeltochten. Mochten we Zondagavond het al jammer vinden, dat de zomersporten ten einde waren, toen Maandag- De spelers De Kribber. Daniëlse en Schrijver ontvingen bloemen, aangezien zij reeds 15 jaar het wel en wee van de vereeniging hadden meegemaakt. morgen de ochtendbladen verschenen, waarin we meteen overstroomd werden met nieuwsberichten over den intocht van Koning Voetbal, waren we spoe dig verzoend met de gedachte, dat we het wintertje tegemoet gaan. Het voetbalveld roept ons en als na het eerste treffen en de eerste verkenningen de strijd zich in vage en later scherpe lijnen gaat afteekenen, dan zijn we weer zoo geconcentreerd op de capriolen van het bruine monster en deszelfs volgelingen, dat we al het andere vergeten. Zoo was er dan Zondag de groote dag en in ang stige spanning stonden de echte clubmenschen aan de lijntjes om te zien hoe hun favorieten het er zou den afbrengen. De optimisten vreesden niets en lie pen met veel bombarie langs het lijntje te verkon digen, dat zij een kampioensfeest wel prettig vonden. Dat was hun buitenkant, maar van binnen, in hun hart, zat toch ook wel 'n heel klein plooitje, dat pas glad was, toen de scheidsrechter een gewonnen wed strijdeinde blies of een groote vouw geworden, toen de papieren tot nul gedaald waren. Of er in Zeeland den eersten dag verrassingen vielen f We gelooven het niet, want als we zoo eens even langs de ver schillende terreinen flitsen, te beginnen in Zeelands hoofdstad, dan zien we Zeelandia verliezen met veel te groote cijfers weliswaar, maar wie hangt nu boven zijn bed een zeef als het doorregent f Het kan niet verwonderen, dat de babies het moesten afleggen tegen het geroutineerde Middelburg. Al is Goes oud genoeg, juist 40 jaar, het voetbalverstand ontwikkelt zich in zeer verschillende tempo's, en komt zelfs nog niet altijd met de jaren. Even door naar Roosendaal, waar Terneuzen zich liet afdrogen door R.B.C. Het was wel nat, maar er waren handdoeken om zich af te drogen en daarom moet dat een volgenden keer anders, Terneuzenaren. Ylissingen liet de T.S.C.-'ers weer maar eens aan het langste eind trekken. Waar om moest nu zoo'n beroerde strafschop een puntje kosten Handen thuis houden en met voeten en her senen spelen. Terug naar Middelburg, waar de groen witte reserves Vlissingen 2 niet aankonden, even naar Vlissingen, waar de Zeeuwen nu R.C.S. de baas bleven, trekken we de Schelde over en zien Breskens van Hulst verliezen en dan nog wel op eigen ter rein. Terneuzen 2 deed hetzelfde en Axel ging er mee schuiven. Misschien beëindigden Sluiskil en Hoofdplaat deze verkenningsrace het verstandigst door de printen te deelen. Rechts: Een kijkje tijdens den wedstrijd, die door Middelburg werd gewon nen met 3-0, terwijl een neerstrooinende regen den wedstrijd weinig aantrek kelijk maakte. Links: De keeper van Middelburg wist zijn doel schoon te houden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19