■BM Een parlevinker in de hu ven van Stein laadt zijn drijvend winkeltje. -■ - Sierlijk buigt het Icanaal om, bij Elsloo. die gelukkig op verschillende plaatsen gaande is. Maar er zijn inóér groote werken, die onze belang stelling opwekken. Een ervan, dat ons bijzonder interesseert, daar het in ons Zuiden geschiedde, is thans geheel gereed gekomen. Wij bedoelen het graven en den aanleg van het Julianakanaal. Zooals men weet, werd 't eerste gedeelte destijds geopend door Prinses Juliana. Thans, op Maandag lii September, heeft, dooi niemand minder dan door H.M. Koningin Wilhel- mina, de plechtige opening plaats gehad van het tweede en laatste gedeelte van het naar Haar dochter genoemde kanaal. Dit lietreft het gedeelte tusschen Maastricht en Born. Hoewel het reeds geheel in gebruik werd genomen voor de scheepvaart, heeft men gewacht met de officieele opening, tot alles, ook de werken aan de oevers, als pomp- installaties, laad- en losplaatsen, havens, enz. gereed zou zijn. Het hinderlijke lekken van den bodem is thans geheel tot staan gekomen, zoodat alles perfect in orde is. We maakten voor onze lezers een tocht langs het te openen gedeelte tusschen Born en Maastricht en hebben de belangrijkste punten in beeld gebracht. Vooral in Stein heeft men groote werken uitgevoerd. Daar is een groote haven, een losplaats met de modernste middelen en een groot spoorwegemplacement van de mijnen, dat in directe verbinding staat met de mijn „Maurits". Het Julianakanaal is nu gereed om het komende, hope lijk drukke waterverkeer op alle mogelijke manieren ten dienste te zijn. Hiermede is weer een groot en grootsch werk tot stand gekomen en nieuwe roem toegevoegd aan het vele werk, dat onze knappe ingenieurs van Waterstaat in de laatste jaren op dit gebied reeds hebben gepresteerd. Op deze pagina's vindt men de nieuwste en interessante kieken van het laatst klaar gekomen doel van het groote en nuttige kanaal, dat nu goheel gereed is. Mogen wij, in het Zuiden, genoegen en voordeel ondervinden van dezen door vernuft en arbeid tot stand gebrachten, indrukwekkenden waterweg. ilet kanaal bij Stein.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25