WAT BETEEKENT EEN ieder van ons zal wel eens de drie letters B.I.B. ergens gelezen hebbenze zijn niet de kenteekenen van een ge heimzinnige vereeniging of van een nieuwe secte, doch de officieele afkorting van de Bank voor Internationale Betalingen, welke haar zetel te Bazel gevestigd heeft. Dit instituut als instrument van het Young-plan in 1930 opgericht heeft een zeer groote en belangrijke taak, namelijk de bevordering van de onderlinge samenwerking der centrale banken en het scheppen van nieuwe moge lijkheden voor internationale, financieele trans acties. Hoe veelomvattend en gewichtig de werk zaamheid van dit instituut is, kan men eerst beseffen, als men weet, met welke moeilijkheden de voor de valuta van hun land verantwoordelijke circulatie banken te kampen hebben. Wij hebben allemaal iets vernomen van de aanvallen, welke in den laatsten tijd gedaan zijn op de Fransche, Zwitsersche en Hollandsche valutahet is een der verdiensten van de B.I.B. geweest, dat zij de afzonderlijke circulatie-banken in hun strijd tegen de speculatie ondersteund heeft. Het betreft hier een zaak, waarin internationale samenwerking gewenscht en nuttig De Duitsche rijksminister van Landbouw en president der Rijksbank Dr. Hjalmar Schacht (links) in leven dige conversatie met Sir Otto Niemeyer. directeur van de bank van Engeland. Dr J. W. Beyen, een bekend Hoüandsch financier, de Pierre Quesnay, de ulgemeene directeur van de nieuwe vice-president der B.I.B.in gesprek met president B.I.B. (links) en Jean Tannery, de gouverneur Dr. L. J. A. Trip. van de Fransche Bank. is, in het bijzonder nuttig, wijl de medewerkers aan de bank onder de bekwaamste en bekendste leiders der internationale financieele politiek gerekend worden. De statuten der bank bepalen, dat haar leider hij voert den titel van president voor den duur van oen jaar gekozen wordt. De Amerikaan- sche financier Leon Fraser was in 1934 president van de B.I.B. en werd den lsten April van dit jaar opgevolgd door Dr. L. J. A. Trip, president directeur van de Nederlandsche Bank. De loopende zaken worden afgewikkeld door een algemeen directeur, wiens ambtsduur onbeperkt is sinds jaren wordt deze functie bekleed door Pierre Quesnay, een Franschman, die zich in financieele kringen grooten naam verworven heeft. Het gebouw, waarin de B.I.B. haar arbeid verricht, werd haar door de stad Bazel ter beschikking gesteld. HiernaastLouis Frank, de gouverneur van - de Belgische Bank, ijverig aan het werk. Een zitting van het bestuur der B.I.B.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 26