Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP Te Zierikzee werd op Donderdag 12 September door de dochtert jes van dokter Boogerd de eerste steen gelegd voor het nieuwe wijkgebouw ran het Groene Kruis. Te Zierikzee werd van Dinsdag 10 tot en met Donderdag 12 Sep tember een bloemen- en fruitten- toonstelling georganiseerd door de oud-leerlingen van land- en tuin bouw-wintercursussen op Schou wen. Een kijkje bij de bloemen. De werkzaamheden voor de inpoldering van het pl.m. 60 H.A. groote nieuwe poldertje op St. PhiUpsland vlotten snel. Een kijkje op den in aanleg zijnden dijk, die het zeewater reeds tegenhoudt. Fraaie fruitmanden trokken de aandacht der bezoekers. Tot sluiting van het seizoen hand op de zwemschool te Vlis sin gen een gemaskerd kinderfeest plaats. De groep gecostumeerde kinderen in hun element. De toevoer van den grond voor de ophooging van den dijk geschiedt met de hand. Ruim 300 mannen uit de omgeving vinden hier werk. Een aardig detail 't Bloemen meisje. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Hulst, dat bij opgravingen, in verband met grond werk, diverse oudheidkundige vond sten zijn gedaan. O.m. is een schedel en een haarkam opgegraven. Beide voorwerpen zijn aan een mu seum afgestaan, maar omdat zulk een inrichting geen „lachbuis" wil zijn, heeft men ze niet naast elkaar gelegd. Te Breskens is op den openbaren weg een strandschoen en een zwembroek gevonden. Aan hun gemeente met hart en ziel verknochte burgers willen deze zaken goed bewaren, om ze te gelegener tijd te gebruiken als bewijsstukken tegen over hen, die zouden durven twijfelen aan het feit, dat Breskens een badplaats Te Goes zijn eenige kinderen ver- baliseerd, die in de perken van de plantsoenen geloopen hebben. Het leven wordt immer ingewikkel der. Buiten de perken mag je niet gaan en binnen de perken word je ook al niet geduld Uit Lam s waarde seint men ons, dat de winkeliers een reclameweek georganiseerd hebben, die j.l. Zaterdag geopend is met een lampiontocht. Men heeft te Lamswaarde begrepen, dat een zakenman tegenwoordig zijn klanten met een kaarsje moet zoeken. Te Ellemeet zijn op één nacht twee boerderijen verbrand en aan blusschen kon niet gedacht worden, omdat men met de brandspuit in een sloot gereden was. Hoewel, in tegenstelling met de gewoonte op de dorpen, de spuit nu wel over water beschikte, -kon men het vurige element ook nu niet op passende wijze bestrijden Wij vernamen uit Kloetinge, dat de buurtvereeniging „de Tol" het voor beeld van vele andere organisaties gevolgd heeft en ook een uitstapje is gaan maken naar Tilburg, waar 't Burgers-dierenpark bezocht werd. Men heeft zeer genoten en de goede stemming ontbrak geen oogenblik. Volgens het eenstemmig oordeel voelde men zich in het voornoemde park net alsof men thuis was Door 'n klein ongelukje in de loods van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen te Cadzand, is zoowaar de geheele redding boot in vlammen opgegaan. Met de klompenbeurs te Clinge wordt onderhandeld om tijdelijk de beschikking te krijgen over de reclame- reuzen-klomp. Het is te hopen, dat dit lukt, want anders kan het best gebeuren, dat de zeevarenden voortaan nabij andere plaatsen schipbreuk gaan lijden. Te Kruiningen is Zaterdag een bal lonnetje gevonden dat was opgelaten in Frankrjjk. De actie voor een eigen landings terrein zal na dit bewijs, dat de gemeen te iets beteekent in het internationaal vliegverkeer, niet meer kunnen uit blijven Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 27