GEBISMUREERD VOOR EER EN LEVEN HET IS UW MAAG Dames.. gaal Kon nauwelijks loopen. MAGNESIUM U mei Uw lijd mede 'BLONDONA BRUNSYYA 31 Va een luilf uur alle pijn oerdmenen. Op eenvoudige wijze kunt ook gij van Uw voetkwalen genezen. Leest, wat de heer W. H. ons schrijft „Mijn voeten waren zoo erg gezwollen en pijnlijk, dat ik nauwelijks kon loopen ik was bang 's morgens mijn schoenen aan te trekken. De pijnen maakten mij bovendien uiterst zenuwachtig. Ik had van Radox gelezen en besloot ten slotte een pak te koopen. Ik kan verzekeren, dat na een voetbad van een half uur alle pijn verdwenen washet bran dende, pijnlijke gevoel was weg en mijn voeten hadden weer de normale grootte. Mijn voet- bezwaren zijn nu voorgoed verdwenen". W. li. Wanneer de poriën verstopt zijn, kunnen zure en onwelriekende afscheidingen in spier weefsels en gewrichten, die de oorzaak van pijn en zwellingen zijn. niet verwijderd worden. De slechte huidwerking heeft tevens het vormen van likdoorns en harde eelt plekken tot gevolg. Het Radox-voetbad ontwikkelt zuurstof, die in belletjes in het bad opstijgt, in de poriën doordringt en de huid weer normaal doet functionneeren. De voeten kunnen weer be hoorlijk uitwasemen, alle pijn houdt op. De huid wordt zacht, alle eeltplekken verdwijnen tenslotte geheel. Uw voeten worden weer -terk en veerkrachtig. Radox is verkrijgbaar bij alle apotheken 211 erkende drogisten a f 0.75 per groot pak. jmzetbelasting inbegrepen. Nu ook verkrijg baar in kleine pakjes k 12lft ets. per stuk. ImporteursN.Y. Rowntree Handels-Maat schappij, Heerengracht 209, Amsterdam. Geef niet de schuld aan de keuken van Uw vrouw Een maag die slecht haar werk verricht, of een trage of bemoeilijkte spijsvertering, kan zenuwstoringen veroorzaken die U neerslachtig maken en indien gij U niet in acht neemt, kan de neurasthenie en droef geestigheid die daardoor ontstaat niet alleen Uw leven vergallen, maar bovendien dat van Uw huisgezin en omgeving. Verwaarloos daarom Uw maag niet, en daar bijna alle aandoeningen der spijsvertering hun oorzaak vinden in overmatige aciditeit der maagsappen, dient zorg te worden gedragen dat een dergelijke toestand van aciditeit verdreven wordt door het gebruik van een alcalisch middel, zooals Gebismureerd Magnesium. Dit zuurwerend middel maakt vanaf de allereerste dosis het overmatig zuur onschadelijk, stuit de gisting van het voedsel en verzacht de geprik kelde vliezen der maag. Gebismureerd Magnesium doet de oprispingen, het gevoel van schroeiing, de maaguitzetting en alle bezwaren van dit orgaan, die het gevolg zijn van slechte spijsvertering, verdwijnen. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten k f 1.per flesch of f 1.75 per groote fles h, die voordeeiiger is. verzekert U een goede spijsvertering! HEEL die afschuwelijke week van nachtmerrie, waarin alle blikken op haar gevestigd bleven, had Clara Virginia 't hoofd hoog gehouden het hoofd met het rossige haar, dat door een der verslaggevers „een banier van onverschrokken jeugd" werd genoemd. Die onverschrokkenheid was haar kwa lijk genomen. Ze voelde de vijandigheid der vrouwen, die zoo onbarmhartig gevochten hadden om een plaats in de volle rechtszaal. Ze was zoo lang onaan tastbaar geweest, beschermd door rijk dom en stand, dat haar vernedering bij die anderen een echt menschelijke voldoening wekte. Die anderen voelden zich dan ook te kort gedaan, toen zij het hoofd niet in schaamte boog, toen zij die batterij van oogen trotseerde met een blik, die door alle aanwezigen scheen heen te gaan, alsof de zaal leeg was. In haar redetwisten met den openbaren aanklager had zij scherp, sarcastisch, ja zelfs minachtend gespro ken. Haar tegenstander, Henry Vallery, had zich laten drijven door een ver bazingwekkende persoonlijke wraak zucht. Hij deed niet alleen z'n best om haar te laten veroordeelen hij stortte al den bitteren haat tegen haar klasse nit, dien hij in zich had opgekropt. Zij vertegenwoordigde alles, wat hij niet was. Wrok tegen haar kringen was hem 'n soort bezetenheid geworden, en hij vond er een wreed vermaak in, haar trots te striemen, en haar van pijn te zien knipperen met die bruine oogen. Want haar onversaagde houding was een leugen geweest, een gebaar van verdediging tegen de loerende nieuws gierigheid, die haar heele particuliere leven en al haar zielsgevoelens voor de oogen van het publiek trachtte te sleu ren. Ze voelde zich geeselen, brand merken, en terwijl haar blik koel bleef en strak, kromp haar ziel duizendmaal ineen. En zij was bang, wanhopig bang. Wat gingen ze doen met haar, wier leven ze al verwoest hadden Zouden ze haar wegsluiten voor iederen fat soenlijken man of vrouw, als een wezen, dat de pest had 1 Of zouden ze haar.... De rechter sprak zijn samenvatting van de verhandelingen uit. Ze hoorde het aan, en liep daarna, door den onder sheriff geleid, naar de kamer der direc trice van de gevangenis. Ze wachtte, terwijl de jury besliste over haar lot. De optocht van de minuten en van de uren leek eindeloos. Wat deed de jury al dien tijd f Wat praatten die mannen Waarom kwamen zij niet terug, om de wereld te vertellen, dat zij vrij was, dat zij Eustace Courtney niet had vermoord! In een koorts van ongeduld en angst liep zij heen en weer, steeds heen en weer over het karpet in de directie kamer. Er werd baar eten gebracht. De directrice was een dikke vrouw met een dubbele kin. Zij zat in een schommelstoel, de vleezige handen rustig gevouwen op haar schoot. „Tob er maar niet over, kind," ried zij gemoe delijk aan. „Daar schiet je geen steek mee op. Ik zeg altijd maar zoo de helft van onze misère gebeurt nooit. In ieder geval weet je nooit, wat een jury doen zal. *t Zou me niets verwonderen, als ze je vrijspraken, zoo'n knap, chic kind." Clara Virginia kromp ineen bij dien onhandigen troost. Ja, dat zou er gezegd worden, als ze vrijgesproken werd dat de jury zich had laten omkoopen door haar jeugd en haar uiterlijk. De vrijheid herwinnen gaf slechts een graad minder sohande dan veroordeeld worden. De directrice zette haar alleenspraak voort. „Zooals 't gaan moet, gaat 't toch, kind. Je hebt goede advocaten en geld zat. Als 't verkeerd loopt, vrageïi ze hooger beroep, en dan doen ze 't nog wel 'ns over. Je hoeft je lieusch niet zenuwachtig te maken...." Om haar gedachten af te leiden, en de directrice tot zwijgen te brengen, nam Clara Virginia een krant van de tafel. Ze merkte niet op, dat 't een blad van twee dagen tevoren was. Het portret van een man keek haar aan. Er stond dit bijschrift onder Webb Chittenden, de man die niet wil spreken, te Canon City zijn terecht stelling afwachtend. Heel de sympathie van het meisje ging uit naar den veroordeelden man. Dat strakke, bittere gezicht, met die zekere vermetelheid in de trekken, was stellig geen gezicht van een mis dadiger. Het sprak van kracht. Webl) Chittenden had den moed, met stijf opeengeklemde lippen den dood in te gaan. Waarom Clara Virginia liet de krant vallen en keek op haar hortode. Het was vier uur geleden, sinds de jury de rechtszaal verlaten had. Weer werd een blad mei eten binnengebracht. De gevangene dwong zich, wat thee te drinken en een paar happen pudding te nemen. Er stond een onder-sheriff op den drempel. „De jury is tot een uitspraak geko men," zei hij. Het meisje stond op. Haar hoofd draaide. Met inspanning beheerschto zij zich. Aan de zijde van den onder sheriff liep zij de gang door naar d<- rechtszaal. Het nieuws had zich al verspreid. De zaal was half-vol, en er kwamen nog meer menschen binnen de deur, die naar de plaatsen achter de afsluiting leidde. De rechter kwam uit z'n kamer de zaal binnen en de zaalwachter klopte om stilte. Clara Virginia stond met de anderen op. Ze was bleek tot in haar lippen. De leden van de jury namen hun plaatsen in. De rechter vroeg den voor zitter, of men tot een uitspraak was gekomen. Er werd een stuk papier gegeven aan den rechter. Clara Virginia voelde het branden in haar keel. 't Was haar, alsof haar hart, stierf. De rechter scheen een eindeloozeu tijd noodig te hebben om te lezen wat er op het papier stond. Hij overhandigde het aan den griffier. Het meisje zat te snakken naar adem. Ze fluisterde tegen zichzelf „Flink blijven Flink hl y ven 1" De gezichten in de zaal werden onduidelijk. Ze schenen door een deining te worden opgeheven. Uit de nietszeggende eentonigheid van de stem van den griffier sprongen twee woorden op. „Niet schuldig"Het meisje liet haar armen zinken. Haar tengere lichaam zakte diep in den stoel. I I<h; Clara Virginia erin slaagt met be hulp van Webb Chittenden, die ook onschuldig veroordeeld is, haar naam te zuiveren, kunt u lezen in het nieuwste premieboek van de Hollandsche Biblio theek, getiteld Voor eer en leven door William MacLeod Raine. De prijs in gewone uitvoering bedraagt 17 54 ct. en in luxe-prachtband 70 ct. Het is verkrijgbaar bij onze bezorgers en agenten en aan ons hoofdkantoor. Onze tijd eist een welverzorgd uiterlijk. Weet U wel ven hoeveel betekenis fraai glanzend haar is? Draag dan zorg, dat U deze voor name attractie behoudt 1 Dat dit mogelijk is. kunt U horen van de tal loze verbruiksters van Blondona en Brunette. Zij zullen U opgetogen vertellen, dat deze volkomen alkali-vrije haarwasmiddelen haar geheel bevrijd hebben van het doffe voor komen dat het haar krijgt door de kalkzeep, die gevormd wordt door dis ouderwetse shampoos. Voorts zijn zij blij. dat het lastige naspoelbad met Blondona en Brunetta niet meer nodig is en het haar zo uiterst snel droog is. De blondines zijn verrukt over de fraaie, blon de tint. die alleen Blondona kan geven, door de Kamilloflor, die geen ander waspreparaat bevat en de brunetten waarderen de mooie, diepe glans, die het haar heeft gekregen, sinds zij Brunetta gebruiken en welke te danken is aan de Hequil. een speciaa! preparaat voor de volmaakte verzorging .van donker haar. Dames, gaat met Uw tijd mee! Koopt een pakje Blondona of Brunetta, of. Indien U zeH Uw Kaar niet wast, aal Uw kapper, op Uw verzoek gaarne Blondona af Bru netta gebruiken. VOOR BLOND HAAR VOOR DONKER HAAR Echte Droste-bonbo drogen de" n DROSTE. Dot borg voo» de koo pers do» U de fi|n$»e bon- „ALTIJD WELKOM" Spsarl plaat/es voer hei album

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31