DE DAME UIT DEN „BLAUWEN EXPRESS" 3anoiama 1 msM in- IV luid nu Va„»o»«»'s VAN HOUTEN'S Öah in tëngdcutd Van Houten houdt vast aan zijn de vies: niet zéggen, maar bewijzen..! Weer zullen duizenden Nederland- sche fijnproevers en fijnproefsters zich deze week kunnen overtuigen, op welk een ongekend hoog plan Van Houten de kwaliteit van een simpele reep heeft weten te bren gen! Maak gebruik van de gratis proefreepjesWij hebben het volste vertrouwen in Uw beoor- deelingsvermogenEr bestaan geen andere reepen meer voor U, zoodra U zich tenvolle rekenschap gegeven heeft van den fijnen Van Houtens smaak! K.L.M. REEPEN proeven zoolang voorraad strekt Camöndii UvV, vUtenon* Panorama is steeds in voorraad bij de hieronder vermelde kiosken van de fa. W. H. Smith Son, Ltd., en bovendien op bestelling verkrijgbaar bij elk harer 1250 agentschappen in Engeland en Wales. Bradford L. M. S. Railway Station Brighton Railway Station Croydon West Railway Station Folkestone Central Railway Station Gravesend Railway Bookstall Liverpool Central Railway Station LONDON Baker Street Station, W. 1 Metropolitan Railway Charing Cross Station, W. C. 2 District Railway Cumberland Hotel, W. 1 Dorchester Hotel, W. 1 Grosvenor House, W. 1 Earls Court, S. W. 5 Underground Station Kings Cross Station, N. 1 Main Line Liverpool Street Station, E. C. 2 Main Line London Bridge Station, S. E. 1 Southern Railway Mark Lane Station, E. C. 3 Mount Royal Flats, W. 1 Oxford Circus Station, W. 1 Central London Railway Piccadilly Circus Station, W. 1 Bakerloo Railway Piccadilly Circus Station, W. 1 Piccadilly Brompton Railways Regent Palace Hotel, W. 1 Strand Palace Hotel W. C. 2 Tottenham Court Road Stn. W. Central London Railway Victoria Station, S. W. 1 Continental Platform, No. 1 Victoria Station, S. W. 1 District Railway Waterloo Station, S. E. 1 Main Line Manchester Central Railway Station Newcastle-on-Tyne Central Railway Station Parkeston Quay Railway Station Southampton Terminus Railway Station Vervolg van pag. 23. „Als ik maar wist, waar mijn vriend en zijn vrouw gebleven warenKrinner staarde bezorgd in de verte. „Ze zijn uit Kongbuk gevlucht, maar verder weten we niets. Als die heeren van het klooster ze vinden. De Engelschman wreef zich de han den. „Heb maar geduld, Krinner, en blijf nog een poosje bij onsdan komen we er wel achter. Ik heb zooeven nog eens goed met den gouverneur gepraat. Als we maar de flauwste bevestiging krijgen, dat er in Rongbuk een paar Europeanen worden vastgehouden, gaat er een vlieg-eskader op uit. Ga na de lunch maar eens mee naar Lebong, dan kun je de machientjes zien. Kolonel Hawkins, die er 't commando heeft, is brandend nieuwsgierig, om kennis met je te maken." Hierna nam kapitein Crogan afscheid. Hij ging zijn hotel binnen, terwijl Krinner en Helga den beschaduwden weg langs den heuvel afdaalden. lederen dag, sinds zij in Darjeeling waren, maakten zij deze wandeling, 't Liefst vroeg in den morgen, als het licht begon te roeren aan de zilverige loof- sluiers. En op één dier ochtenden, toen zij reeds op den terugweg waren naar het hotel, klonk er plotseling een lachende stem met Duitsche woorden achter hen. „Hoera Een beteren groet weet ik niet op 't oogenblik „Peter SuhrKrinner sprong rond, alsof een veer hem dreef, nauwelijks zijn zintuigen geloovend. Daar stond zijn vriend en helper, hem lachend de hand toestekend. En reeds hadden de twee vrouwen elkaar omhelsd, terwijl achter Peter het gele gezicht van Lin-Pei glunderde. „Dienst-rapport, commandant. Met negen dagen vertraging in Darjeeling aangekomen. Ik wou je redden. Maar je wóu je door mij niet laten redden. Je trok er liever zelf op uit." Peter Suhr hield de hand van zijn vriend vast en verborg zijn ontroering achter een luidruchtige vroolijkheid. „Ik weet na tuurlijk al, dat jullie hier zijn, de heiligschenner en de Lada-Yul. Ze hebben 't- mé beneden op 't politie bureau heet van 't vuur opgediend, toen we als arme dakloozen kwamen aankloppen." „Kerel!" Krinner bezag medelijdend de totaal verwilderde gestalte van zijn vriend, in kleeren gehuld, die nog slechts flarden waren. „Je ziet er nog erger uit dan ik bij mijn intocht in Darjeeling!" Peter Suhr knikte. „Tja. Een mooie jongen bèn ik nu eenmaal niet. Ik vind 't tenminste heel erg mooi van Ethel, dat ze nog met me mee wou. Enfin, we zijn er! Weet jij misschien een gelegenheid, waar ik voor jouw rekening wat kleeren kan aanschaffen en me laten scheren Ik ben namelijk heel aardig door mijn duiten heen." Krinner greep hem lachend bij den arm. „Jullie komen natuurlijk bij ons in 't hotel. En Lin-Pei ook." „Wij tweeën graag, hè Ethel V' zei Peter. „Maar Lin-Pei houd je geen dag meer hier. Hij wil weer naar de Jang-tse. Hij heeft gewerkt, zegt hij, en zijn werk is voltooid. Hij wil weer naar het land van zijn vaderen, want hij wil niet in het land van de blanken begraven worden." „We zullen in ieder geval zorgen, dat hij een beetje makkelijker naar China terugkomt, dan hij er vandaan gekomen is," zei Krinner. „Ik zal hem geld geven, dan kan hij naar den Chineeschen consul in Calcutta gaan. Die zal wel zorgen, dat hij op een behoorüjk schip terecht komt." „Jullie gaan zeker trouwen t" vroeg Peter Suhr aan Helga, toen hij ook kaar begroet had. Het meisje kreeg een vuurroode kleur en keek naar den grond. „Wat doen jullie hielp Krinner haar uit de verlegenheid. Peter Suhr keek zijn vrouw eens aan. „Ik weet niet, of Ethel nog Chineescke grondsoorten door wil snuf felen. zei hij. Ethel lachte. „We gaan naar Amerika," antwoordde zij namens haar man. „We kennen in Calcutta iemand, die ons het reisgeld zal voorschieten. Of we een boek over porceleinaarde gaan schrijven zullen we nog wel zien. Anders helpen we Helga aan haar artikelen Zij waren vertrokken, het echtpaar Suhr en Lin-Pei. „Tot weersziens in New Yorkwas het laatste woord geweest, dat Peter Suhr, met zijn hoed zwaaiend, uit den trein geroepen had. En een week later stonden Helga Lethus en Krinner reisvaardig voor het hotel. Kolonel Hawkins, die juist zijn vacantie begon, had aangeboden, hen met zijn auto naar Patna en vervolgens naar Bombay te brengen. De wagen stond al voor het terras, een kolossaal dier met een langen neus, hunkerend naar lange rechte wegen. Éénmaal nog gingen Helga's blikken naar het verre, geheimzinnige bergland van den Himatsjal. Krinner's oogen zochten dezelfde richting. „Lada-Yul. Hij vatte zacht haar hand. „Dat is voorbij. Over een paar weken zijn we in Duitschland. Dan ben je weer Helga Lethus. Maar in zekeren zin blijf je altijd de Vriendin der Hoogen." Zij legde haar hand op zijn mond. Herinnering bracht afkeer in haar oogen. „Ik heb liever niet, dat je dat zegt, Adrian. Als ik 't hobr, zie ik je weer voor me staan, zooals je op dat plein stond, en Oeyo-Go je dood eischte." „Goed," zei Krinner. Hij nam de slanke, fijne hand van zijn mond, hield die vast en keek met een lachenden overwinnaarsblik in haar beschroomde oogen. „Die naam dus niet inaar de oude ook nieteen nieuwe naam. zooals we een nieuw leven tegemoet gaan. Helga Krinner EINDE PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Onf Zuiden of Ons Zeeland ft.62)4 per kwartaal of f 0.12)4 per week. Franco p. post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Bureaux: HAARLEM. Nassaulaau 51,Tel. Int. 13866. Giro 142700. AMSTERDAM, N.Z.Voorburgwal 262. Tel.Int. 33170. Giro nr. 97046. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Tel. Interc.50540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE. Stationsweg 95, Tel. int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142. Tel. Int 13473, Giro nummer 149597. 's HERTOGEN BOSCH, Stationsweg 27. Tel. interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Bosclistraat 110. Tel. lnterc. 1713. Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34