GESCHENKEN voor de C?Cru id Amy Groskamp ten Have: buitenzijde aangebracht. Al wat men te doen heeft, is eenvoudig de afbeelding na te kleuren na eerst het patroon met een dun penseeltje met zwarte verf te hebben aangebracht. Men kieze een hoogst eenvoudig patroon zonder gemengde kleuren of schaduw-effecten. Frissche, spre kende; heldere kleuren voldoen het beste, bijvoor beeld groen, lakrood, korenblauw en wit of geel. Als de bloemen goed droog zijn, wordt het papier losgemaakt en verwijderd. Gij zult versteld staan over het verrassende effect. Glazen bakjes in alle 1 mogelijke maten zijn wit zoowel als gekleurd al heel goedkoop te krijgen. Op dezelfde wijze kunt gij i een slabak, een vlakom, een aschbak of bonbon bakje versieren. De origineele zelf aangebrachte ver siering zal er niet weinig toe bijdragen, t geschenk in waarde te doen stijgen. Een veel grooter karweitje, waarvoor ook meer kundigheid wordt vereischt, is het zelf beschilderen van een theeservies. Voor wie teekenen en schilderen kan, is dit geen heksenwerk. Men begint met het schilderen vaneen enkel bonqnetje of takje, dat men zoo vaak herhaalt, dat men er de noodige vaardigheid in heeft gekregen. Daarna kan het werk beginnen. Hetzelfde takje of dezelfde bloem wordt zoowel met als zonder bijbehoorende blaadjes, takjes e.d. .1 overal op aangebracht. Het rangschikken is een genoegen op zichzelf. Wie de schilderkunst goed verstaat en niet tegen een beetje werk opziet, kan verschillende bloemen met milde hand uitstrooien over een servies of gebakstel. Het is een prettig werk, dat groote voldoening schenkt, terwijl men er van tevoren van verzekerd kan zijn, dat het geschenk met groote vreugde zal worden ontvangen. De gebloemde porceleinen serviezen, die vroeger zoo hoog in eere stonden, zijn langzamerhand geheel uit de mode geraakt. Meer en meer werd het fraaie porcelein verdrongen door het grove aardewerk, dat als moderner gold, vooral als het voorzien was van hard gekleurde ver sieringen, breede randen, moezen en strepen, die wel zeer afweken van de vroe gere fijn gepenseelde decors. Alles komt te eeniger tijd echter weer terng, omdat de werkelijk nieuwe vin dingen en ontwerpen geen gelijken tred houden met de behoefte aan afwisseling van het groote publiek. En zoo zien wij het ge beuren, dat aan het mooie doorschijnende porcelein met natuurgetrouw bloe- mendecor tegenwoordig weer gaarne een plaatsje wordt ingeruimd op ont bijt- en theetafel. Wat voor eenige jaren terug als hopeloos ouder- wetsch gold, doet thans weer opgeld. Er is verandering en er is (gelukkig vooruitgang, maar eigenlijkis er niets nieuws onder de zon HET is waarlijk opmerkelijk, hoeveel verschil lende menschen op een en dezelfde gedachte komenzuchtte een jonge vrouw onlangs, terwijl zij met allesbehalve vriendelijke blikken naar de vier dozijn messenleggers, de acht drijfbakken en de vyf maal zes fruitmesjes, die geen van vijven onderling bij elkaar te gebruiken waren, keek. Hoe zou dat toch komen f Dat komt, wist een cynicus, omdat de meeste menschen bruidsgeschenken een lastige verplichting vinden. De meeste menschen hebben geen fantasie genoeg om iets te bedenkenwist iemand anders. Dat komt omdat de meesten zich geen moeite meer willen geven om iets te bereikensprak stil het kleine, grijze vrouwtje en zij had het bij het rechte einde. Gaat het niet inderdaad bijna altijd zóó 1 Haastig, als terloops wordt er iets gekocht en wie goedkoop slaagt met iets dat er veel duurder uitziet, prijst zich gelukkig. Niemand schijnt meer tijd of lust te hebben om met liefdevolle zorg iets uit te zoeken. Zoo vaak hooren wij later beweren wat jammer dat ik daar niet aan gedacht heb of hé, waar vindt men zooiets. Ik zie nooit zulke leuke dingen. Natuurlijk ziet gij ze even goed, maar. dan moet gjj er eerst naar zoeken en speuren. De meeste bruidjes zijn overgelukkig met fraai glaswerk, juist dat aardige, moderne fantasie-glas- werk, dat zoo'n beeldig effect maakt op een thee- of eettafel, en dat zoo weinig huisvrouwen zichzelf aanschaffen omdat het en terecht als luxe wordt beschouwd. De mode van nuttige zaken te geven is langzamer hand 'n beetje ontaard. Hoorden wij niet onlangs, dat een jong paar als bruidsgeschenk een vuilnis emmer en een werktrap had gevraagd (historisch Onze afbeelding laat een compote-stel zien, be staande uit een grooten bak en zes of twaalf kleine bakjes, die vrij wat beter dienst doen dan de bordjes met opengewerkten rand, waar doorheen meestal al het sap op het tafellaken druipt, als men zich niet met uiterste voorzichtigheid bedient. Wie deze bakjes te prijzig vindt om ten geschenke te geven, kan heel goed zelf zoo'n stel beschilderen. Langs de binnenzijde van het bakje wordt een papieren voorbeeld gelegd zoo, dat het door het glas heen aan de onder- en buitenzijde te zien is. De hoeken of randen worden met een beetje lijm vast gehecht om verschuiven te voorkomen. Met glim mende lakverf wordt nu het patroon op onder- en

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38