KOUDWATER LUX CHRONISCHE HOOFDPIJNEN da< K>ast fijn yoecL snel en TïeiUg! DE NIEUWE LUX WAT ETEN WE? Een kwelling van 20 jaar geëindigd! wm 39 EEN AANWINST VOOR Tomatensla DE HUISVROUW XT AN de Lever's Zeepmaatschappij ontvingen wij de nieuwe waschhand- leiding ten dienste der huisvrouwen. Ongetwijfeld zullen de dames zeer in haar schik zijn met dit keurig uitge voerde boekje, waarin op overzichtelijke wijze een schat van nuttige wenken is saaingebraclit betreffende de wascli- behandeling van huislioudgoed, kou sen, sokken, gekleurd goed, wol, ge breid goed enz. enz., waarbij het Neder - landsche zelfwerkende wasehmiddel Ra dion de helft van het werk voor de huis vrouw doet. Tevens vinden wij in het boekje, dat op sprekende wijze is geïllustreerd, tal van waardevolle aan wijzigingen over het opmaken, strijken en verder behan delen van de wasch, over het verwijde ren van vlekken enz. enz. Ook de er varen huisvrouw, die spoedig geneigd is te zeggen o dat weet ik allemaal al lang zal, daar zijn wij zeker van, in dit handige boekske nog een massa wetenswaardigs ontdekken. De Lever's Zeepmaatschappij N.V. te Rotterdam stelt deze uitgave gratis ter beschikking van onze lezeressen op aanvrage bij hare afdeeling reclame. FRISSCHE HAPJES Hangop Laat zure melk of karnemelk even warmen op de kachel. Giet dan de massa in een doek, bind dien van boven samen en hang hem om droog uit te druppen bijv. aan de kraan. Maak nu de dikke brij, die overblijft, aan met wat zoete melk of room, suiker en kaneel. Presenteer de hangop in een glazen schotel en geef er beschuiten bij. Dompel de heele tomaten even in warm ,water, zoodat men zonder de vrucht te beschadigen de velletjes eraf kan nemen. Snijd de tomaat aan mooie gelijke schijfjes en maak ze aan met peper, zout, olie, azijn en des- gewenscht een fijn gehakt uitje en peterselie. Haliaansche maccaroni Kook de spaghetti gaar in water met zout of bouillon gedurende onge veer 20 minuten. Neem ze voorzichtig met de schuimspaan eruit, laat ze uitlekken, werp ze op een warmen schotel, waarop stukjes boter en ge raspte kaas liggen. Roer zachtjes alles dooreen, vorm er een hoop van midden op den schotel en leg daaromheen gekookte ham. Maandag: Varkenshaas met bloem kool. Fruit. Dinsdag: Koud varkensvleesch met zomerkooi. Griesbrij. Woensdag: Klapstuk m. gestoofde prei. Vermicellischoteltje. Donderdag: Runderlapjes met spinazie. Broodomelet. Vrijdag: Gebakken tarbot met sla. Rijstschoteltje met bitter koekjes. Zaterdag: Gebakken worst met groene kool. Wentelteefjes. Zondag: Kalfsoesters met selderij. Roomrijst met oranje snippers. De dame, die dezen brief schreef, is geen uitzondering. Honderdduizenden hebben geleden zooals zij. En allen konden hun pijnen kwijtraken, indien ze slechts haar goede voorbeeld wilden volgen. Twintig jaar lang uerd ik gekneld door hoofdpijnen, duizeligheid en maag pijnen, zonder dat ik hiervoor eenige ver lichting kon vinden. Sinds ik Kruschen Salts gebruik, ben ik steeds vooruitgegaan en tegenwoordig heb ik nooit pijn. Ik gebruik nog steeds Kruschen Salts er gaat geen morgen voorbij, dat ik ze niet inneem en dat houd ik nu al vier jaren vol. Mevr. J. O., te ,4." Kruschen vat altijd het kwaad bij den wortel aan. De oorzaak wordt weg genomen en die is bijna altijd constipatie. Maar Kruschen is geen enkelvoudig zout. Iedere „kleine, dagelijksche dosis'' Kruschen Salts is een combinatie van zes zouten en oefent een milde werking uit op verschillende, inwendige organen spoort ze aan tot regelmatig werken en op een wijze, zooals de natuur dat heeft bestemd. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels-Maatschappij Amster dam voorkomt. Imp. N. V. Rowntree Handels-Mij., Heerengracht 209, Amsterdam-C. O Een eetlepel Lux op elke liter waswater. $rtu 343. Racjlan-japon van zwarte crepe-georgettege smookt voorpand. Taille met schootje. Kok met klok kende voorbanen. Verkrijg baar in maat 42, 44, 46. 48. Benoodigd5 M. stof d 96 e.M. breed. 344. Kaglan-japon met ingezette biezen in taille en roklange, wijde mouw. Voor baan met plooien Veikrijgbaar in maat 42, 44, 46, 48. Benoodigd 3 M. stof d.140 e.M. breed. 345. Eenvoudige Japon met dubbelen kraag en koordcein- rtuur. Lange, wijde mouw met kleine manchet. Kok met voorbaan. Verkrijg baar in maat 42, 44. 46, 48. Benoodigd 3 M. stof 140 e.M. breed. au alle in deze rubriek afge- beelde genummerde kostuum.-, 'ie ontleend zijn aan het modt Ibum „Wiutenveelde", zijn patro nen verkrijgbaar tegen den prij- tan 50 ets. voor complets, 35,-»ets. oor mantels en japonnen en 20 ets. oor rokken, blouses, kleine avond- tsjes en kinder-kleeding. Bij be- -telling vooral opgeven het ge- enschte maatnummer. Bestellin gen kunnen geschieden bij ma ngent of bezorger; door girostoning p No. 142700; door toezending \an 't bedrag per postwissel of in postzegels aan het P YTRONE NKANTOOR „PAN O RA" NASSAUPLEIN i, HAARLEM waarbij 10 ets. extra voor toezen ding per post verschuldigd is. Meu kan echter de patronen ook af halen aan het bureau van dit blad. ©Het goed heen en weer bewegen zonder wrijven. De koudwater" Lux geeft de volgende |eDan spoelen tot het voordelen: hen heerlijk vet sop zonder ...fi de moeite en de kosten van water water helder bllJft' verhitten. Absolute veiligheid voor Uw fijnste goed Belangrijk sneller wassen en sneller spoelen. Een groter pak en toch voor hetzelfde geld. Lux is uiterst zuinig in het gebruik. Wast „Veiliger dan veilig" en „Vlugger dan vlug" LX 13-014-1 H

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39