•«*- ZEEUWSCHE OMROEP - -• vv. 25 Een gemoderniseerd landbouwbedrijf te Zaamslag. Bij den landbouwer de Putter-de Kok onder Zaam slag werden voor tractie-doeleinden alle paarden reeds vervangen door motoren, en als bizonfierheid. mogen we wel vermelden, dat alle tractors door de zoons van den landbouwer zelf worden geconstrueerd met behulp van oude Ford-motoren of dergelijke. Een der tractors in aanbouw. Dat de heeren ook op ander gebied zich thuis gevoelen, bewijst wel het feit, dat ze thans ook het plan hebben opgevat, een vliegtuig te gaan bouwen. Een der motoren staat voor onder zoek gereed. Een kleine opleving bij de Maatschappij De Schelde terwijl op het oogenblik een zeeschip ter reparatie aan de werf ligt, wordt op den achtergrond tevens de kiel gelegd van een nieuw schip. Te Does ontstond brand in de groote fruitloods van den heer Jansen. Het gebouw brandde tot den grond toe af en de omlig gende woningen kregen brand en waterschade. Te Vlissingen streken op een wetland een drietal ooievaars veer, die vermoedelijk hier den winter zullen doorbrengen. Een tweetal zoekt voedsel rondom het in bet weiland liggende putje. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Heinkenszand, dat de bloemententoonstelling der Flo- ralia-vereeniging „Vergeet mij niet", wegens gebrek aan deelneming, niet doorgaat. Indien dit de expositie nog redden kan, willen wij gaarne verklaren een ontzaglijke deelneming met dit poë tisch genaamd genootschap te hebben Uit Ierseke schrijft men ons, dat men 1 October zal beginnen met het schoonmaken der oesterpereeelen. Het kon niet eerder, omdat de Iersek- sche burgeressen eerst in haar woningen de Zeeuwsche najaarsschoonmaak moes ten houden Men schrijft ons uit Kapelle, dat bij de laatste uitvoering, der vereeniging „Zanglust" de tenoren zóó aan den lagen kant stonden bij de verklanking van Mozart's „Wiegenlied", dat de baby bijna uit het bekende nuttige schommelmeubel sloeg. Om de heeren voortaan op de ver- eischte hoogte te houden, zal men ten spoedigste overgaan tot aankoop van stoven. Te Middelburg heeft de vermaarde „Ouwe Schoen" tegen andere patriar chen een voetbalmatch met liefdadige oogmerken gehouden. Om, ondanks de amechtigheid der sportslui. het publiek toch op het noo- dige knal-effect te onthalen, is voor een flink bedrag aan vuurwerk afgestoken. Ieder Middelburger beaamt nu dat de „Ouwe Schoen" schitterend uit haar slof geschoten is Te Schoondijke is een broek gevonden waarin enkele voorwerpen zaten. Het kleedingstuk is te bekomen aan de gemeente -secretarie Het komt natuurlijk meer voor, dat er iets in een broek wordt gedaan doch dat men die geschiedenis dan verliest en dat de eerlijke vinder de historie dan op de gemeente-secretarie brengt en dat men daar dan welwillend de zaak voor den eigenaar bewaart, dat is toch wel een unicum in den lande Uit Zaamslag telefoneert men ons vol bewondering, dat daar twee land bouwerszonen bezig zijn aan het maken van een vliegmachine. Wij kunnen het nog sterker vertellen. Onlangs spraken wij op een bruiloft een der gasten, die zich te veel met Boerenjongens opgehouden had en die toen meende zonder motor te kunnen vliegen Dat er trouwens veel aan aviatiek gedaan wordt in Zeeland bewees het avontuur van een inwoner uit Overslag, die zich ook met vliegen bezig hield. Hij wilde namelijk een massa van deze insecten, welke zich in een beerput verzameld hadden, met een steekvlam dooden en steeg toen, na de ontploffing, broederlijk met de beestjes omhoog Te Ierseke heeft de politie een flinke beurt gemaakt. Aan boord van een der rijksvaartuigen was een kijker ge stolen en nog voordat de ordebewaar ders den kijker terug hadden, kregen zij de daders in den kijker. Hoewel de schuldigen hun kijker nu kwijt zijn, zitten ze er leelijk mee te kijken. Hier is nu niets meer aanwezig, waar om wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25