IDEALE ECHTGENOOT i Wïïm v. fabrikant voor de zien. avonturiersterdie het geluk wil verstorenbrengt baareerste bezoek. Daarna stelt zij den echtgenoot en fabrikant ms: öf een concern van bedriegers ophemelen, of door publicatie van een brief zijn naam door het slijk gesleurd te Brigitte Helm d*s de zeer en zeer gelukkige vrouw. Brigitte Helm is nu getrouwd en volgens de laatste berichten is zij nu voorgoed voor de film verloren. Hoewel zij later nog wel van meening zou kunnen veranderen, hebben wij toch gemeend, deze officieuze laatste film van haar niet aan onze lezers te mogen onthouden. EEN LUMINA-FILM. IS het toevalligheid of opzet, dat Brigitte Helm's laatste film „De ideale Echtgenoot" heet Hoe het ook zij, indien haar echte man een evenbeeld is van dezen film-echtgenoot, dan heeft zij het, wat je noemt, wel getroffen. Want Vondel's bekende woorden Waar werd oprechter trouw, dan tusschen man en vrouw ter wereld ooit gevonden zijn volkomen op dit echtpaar van toe passing. Alleen niets is volmaakt in deze wereld en dat onvolmaakte dreigt in deze film aan te groeien tot een catastrophe. De liefde was namelijk zoo groot, dat de man niet duldde, dat zijn vrouw hem er ook maar in het minst van zou ver denken, dat hij niet altijd zoo'n geweldige goeie, beste, brave kerel geweest is. En toch was er reden voor den argwaan zijner vrouw, tenminste, indien men een fout van vijftien jaar terug nu nog zou willen aanrekenen. Wij zouden 4 zeggen van niet, maar in deze film is het juist de aanleiding tot een huwelijkstwist. Tenslotte zegeviert de liefde met vlag en wimpel en wordt toch nog bewaarheid dat er op de wereld werkelijk nergens oprechter trouw wordt gevonden dan juist tusschen twee echtelieden. Georg Alexander, als de advocaat, die maar geen kans ziet het moeilijke probleem, tusschen de beide echtelieden op te lossen. HMBBIHÜ

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28