BESLISSINGS- DROOMLAND VAN HOUTEN'S Patronenkantoor Panora ii dè nieuwe wintermode K. L. M. REEPEN Ruim vallende mouwen en smockwerk Winterweelde 1936, 34 GRATIS V/AtN.HOUTLlJtS proeven zoolang de voorraad strekt! Nederland gaat beslissen, of het voor taan Van Houten s K.L.M -reepen zal ver kiezen boven alle andere. Slechts één wapen brengt Van Houten daarbij in het geding: zijn uitzonderlijke kwaliteit! Oor deel onbeïnvloed. Vraag Uw winkelier om een gratis proefreepje. Iedere goede winkelier werkt samen met Van Houten Zoolang de voorraad strekt is hij Uw gastheer! Proef met oordeel en verstand. Van Houten kent Uw beslissing! U taalt dan niet meer naar een andere reep De beste voorbeelden hiervan vindt U in het bekende modeboek, dat zoojuist is uitge komen. 230 modellen, waaronder wel 90 voorbeelden van Kinderkleeding ontworpen in Weenen, Parijs en Berlijn, zijn in dit boek ver werkt. Wanneer U er alles van wilt weten, be stelt dan direct een exemplaar. „Winterweelde 1936" kost voor U als abonné 50 cent (niet-abonné's 60 cent). Bestellingen kunnen cHs volgt geschieden Door bemiddeling van Uw agent of bezorger; afgehaald aan het bureau van ons blad; door girostorting op No. 142700; door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels aan Nassauplein 1 Haarlem Giro 142700 liet modeboek beaat mantels, japonnen, rok ken, blouses, kinderklee ding, haak- en breipa- tronen, vele artikelen, enz. Van elk genummerd model zr;n knippatronen verkrijgbaar in alle ge bruikelijke maten tegen den prijs van 20, 35 ct. Vervolg van pag. 23 „Maar, meneer Peck...." „Je hoort wat ik zeg. Ik zal betalen. Begrijp je Al je tijd voor Algernon." „Ja, meneer," zei Hadrian ietwat zenuwachtig. „En je zorgt, dat hij in 't elftal blijft. En dat hij promoveert. Of anders. Hij speelt 't seizoen uit en hij haalt zijn briefje, of ik zal je krijgen." Hadrian voelde de onredelijkheid van dit voorstel hij zag er zelfs iets immoreels in. Hij wou protesteeren. Hij wou zeggen, dat hij ook om zijn andere klantjes moest denken, en dat hij niet aansprakelijk was voor Algernon's geestelijke uitrusting. Maar meneer Peck keek hem zoo dreigend aan, dat hij niets deed dan stil blijven zitten en zijn mond open- en diehtdoen, als een iseh, die niet snapt, dat hij buiten 't water is. „Begrepen f" donderde meneer Peck. „Ja, meneer," zei Hadrian zacht. „Dat is dan dht." Meneer Peck- keerde zich strak en onbarmhartig om en liep de kamer uit, gevolgd door zijn kolossalen en knorrigen zoon. Hadrian zat verslagen in zijn stoel. Hij was geschrokken en beschaamd. Hij had het geval niet aangepakt, zooals de ideale man van juffrouw Joyce het gedaan zou hebben. Hij had zijn persoonlijkheid niet laten gelden tegenover meneer Peck. Hij had geen respect afgedwongen.. Hij was een muis geweest en geen man. En 't allerergste.... hij was bang geweest. Midden in dit gepeins sloeg de deur open en stormden er vier studenten de kamer binnen. „Hè," riep de zwaarste hunner, „smeer 'm. We willen hier vergaderen. Pak je weg, Pinky." Nu was Hadrian aan 't werk voor een nieuw doctoraat, dus zijn vrije tijd was kostbaar. Hij had verder wil len gaan aan zijn proef schrift, en daar kwamen ze hem nu storen. Sterker nog, hij werd kortweg van zijn eigen kamer gewezen. „Schiet op," zei de forsche student. „Ga maar wandelen, dan hebben de meisjes ook wat," zei een ander. Hij greep Hadrian's hoed van het bed en slingerde dien naar zijn hoofd. „Maar. ik wou werken." „Marsch," zei de groote. Hadrian raapte zijn hoed op en schoof de kamer uit, en toen de deur achter hem dichtging, hoorde hij gelach en minstens één opmerking „Ik zou Pinky wel eens een rondje willen zien vechten met een haas," zei een zijner onderdrukkers. „Twee tegen een voor den haas," zei een ander. Hadrian liep naar de trap. In zijn ziel kookte het. Toch was het geen nieuwe ervaring het was maar een staaltje van de manier, waarop hij al jaren door de studenten behandeld werd maar ditmaal voelde hij het - wat hem nog nooit gebeurd was als een vernedering. Tot nu toe was hij al tijd gegaan, zooals hij nu ging, en had hij 't als vanzelfsprekend beschouwd, dat hij in een hoek werd geduwd. Tot nu toe had hij het bekeken als 'n staaltje van '8 werelds loop, en had hij geen schaamte, maar enkel een zekere waterige ergernis gevoeld. M»°. nu huilde hij bijna. Hij liep -over de binnenplaats naar de cantine een kop thee zou hem goed doen, dacht hij. Toen hij op een stoel zat, deed hij verlegen zijn bestel ling. Nauwelijks was hij bediend, of er kwam een half dozijn studenten binnen, mannelijke en vrouwelijke. „Ah, daar hebben we Pink den Mep per I" riep een student. „Weer aan den lurk I Stombezopen „Als ie z'n knuisten maar thuis houdt," zei een ander jongmensch. „Hij is pas gevaarlijk na z'n achtsten borrel." „We moeten er iets aan doendat eisclit het belang der samenleving." „Pink, het publiek eischt, dat je die uitspattingen staakt, vóór 't op bloed vergieten uitloopt." „Pak een van allen zijn borrel, dan houden wij hem in bedwang." Pink gleed van zijn kruk en ging met zijn rug tegen de toonbank staan. „Laat me met rust," zei hij bevend, „Laat me met rust, of ik maak er rap port van." En toen want hij zag, dat de meisjes naar hem keken met een minachtend medelijden in hun oogen drong hij blind zijn kwel geesten voorbij en zocht de frissche lucht. Hij dorst niet terug te gaan naar zijn kamer, want die was in gebruik. Hij liep dus maar, en al loopende kwam hij langs het postkantoortje, en door de macht der gewoonte bleef hij daar staan, om naar post te vragen. Er was een dikke brief voor hemin den linker bovenhoek stond de naam en het adres van N.V. Karakterbouw. Hij wrong het pakje in zijn zak en wandelde nog een uur, totdat hij meende, veilig naar zijn eigen kwartier terug te kun nen gaan. Zijn kamer was leeg, maar de vloer lag bestrooid met de eindjes van vele sigaretten zijn bed lag door elkaar overal was wanorde. Hij ging eerst opruimen. Toen sloot hij met zorg de deur, en zette zich in een stoel, om zijn aan dacht te wijden aan het drukwerk, dat hem gegarandeerd van een muis in een man zou veranderen. Hij las gulzig „Het geheim van den karakterbouw, het mysterie der persoonlijke gedaante verwisseling, schuilt in de verbeelding," zei het leerboek. „Zijt gij onbeduidend, verlegen, laf, verbeeld u dan het tegen overgestelde te zijn. Ga daarbij zoo ver mogelijk. U zit in een kuil, gegraven door uw minderwaardigheids-complex. U moet een nog dieperen kuil graven, zoodat uw levensstroom door een wij der, edeler bedding gaat loopen." Hadrian dacht hier over na, maar hij kon niet vinden, dat 't hem veel hielp. „U zult het in 't begin moeilijk vin den, de gewoonten van een heel leven te overwinnen. Maar oefen u. Train uzelf. Tracht gestadig uw geest te richten. Verbeeld u, in de eenzaamheid van uw eigen kamer, te zijn, wat gij niet zijt. Kies uw ideaal. Stel u voor, dat u dat bent, al die heerscherseigen- schappen bezit. Maar dit is niet genoeg. U meet de gelaatsuitdrukking, de ge baren en de houding aannemen van het karakter, dat u bewondert. U moet doen. Hebt u een zachte saaie stem, neem dan een feilen en snijdenden spreektoon aan. Wen u het woorden- PANORAMA. Geï)R*au«erd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, G' „ot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld, Ons l^tnd. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.6214 per kwartaal of fO.12% per week. Franco p. post f 1.75 per kwartaal bijvooruitbetaling. Bureaux: HA ARLEM Nassaulaa 51,Tel. Int, 15866. Giro 142700. AMST ERDAM, N.Z.Voorburgwal 262. Tel.Int.55170. Giro nr. 97946.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34