PALM OLIVE 35 Verkrijgbaar in tubes van 25f 40 en 65 ct. boek aan van een heerschersnatuur. Schep denkbeeldige moeilijkheden en overwin ze. Doe alsof, doe alsóf, DOE ALSOFDoor oefening en herhaling zal het verbeelden werkelijkheid wor den. U zult nieuwe en krachtiger ge woonten verkregen hebben. U zult een ander mensch geworden zijn." Toen gaf het boekje eenige oefenin gen als voorbeeld „Denk u in, dat u op straat loopt met een dame. D wordt aangesproken door een bullebak, die Weet, dat u een slappeling bent. Hij beleedigt u en uw gezellin. Deze oefening moet worden uitgevoerd voor een spiegeldan kan men de gelaatsuitdrukkingen waar nemen en verbeteren." Hierop volgde een voorbeeld van een gesprek en van de daad, waarna de bullebak, tot een papje herleid, bang en beschaamd afdruipt. Zoo stonden er bladzijden cu nog maals bladzijden vol. Er was een heel hoofdstuk gewijd aan de taal, en hieruit leerde Hadrian, dat men zich een voor raad barse,he en heftige woorden eigen moest maken. „Wilt u een vechter zijn, leer dan de taal van een vechter." Tenslotte werd hem op 't hart ge drukt „Oefening moet het doen. Niet van dagen, maar van weken. Waag het niet, uw nieuwen aard in het publiek te toonen, voor u hem in privé geheel machtig zijt geworden. Als u heet bloed door uw aderen voelt vloeien in plaats van een kouden tragen stroom; als u voelt, dat uw borst opzet en uw biceps zich spantals u in uw diepste binnenste voelt, dat u geen muis meer bent, maar een man waag het dan. Dan is het tijd, om de wereld te trot- seeren en te overwinnen. Dan hebt u uw strijd gewonnen." Hadrian legde het boek neer, ging naar de deur om zich te verzekeren, dat die goed gesloten was en nam toen plaats voor den spiegel. Hij richtte zich op tot zijn volle lengte en trachtte een schrikwekkende houding aan te nemen. De eerste poging gaf geen resul taat, dat hem bevredigde, dus bracht hij eenige verbeteringen aan. Hij stak zijn kin naar voren hij fronste geweldig. Toen wees hij naar een denkbeeldige deur. „Ga weg," zei hij met een stem, die niet anders kon worden beschreven dan met het woord mak, „ga dadelijk weg. Ik wenseh dit vertrek zelf te ge bruiken. Ik. ik neem deze vrijpostig heid zeer kwalijk." Zelfs voor zijn onervaren ooren klonk dit niet met den waren klank van oumeedoogend bevel. De houding en de gelaatsuitdrukking waren niet kwaad, maar de toon was gebrekkig, en aan de woorden ontbrak overtuiging. Hier begon hij de waarde te beseffen van het hoofdstuk, dat over de taal handelde. Hij ging nu zitten, om te denken en zich te herinneren. Er schoten hem ruwe stukjes zin te binnen, die hij op een veiligen afstand had ver nomen, en trachtte de stembuiging en de woorden voor zijn geest terug te brengen. In zijn gedachten zette hij alle barsche en bazige woorden op een rij, die hij zich herinneren kon. en hij stond eenigszins versteld om hun gering aan tal. Er- zou derhalve studie aan te pas moeten komen. Hij zou moeten graven in het woordenboek van den kracht- mensch hij moest woorden en zinne tjes leeren. Maar intusschen mocht hij geen tijd verliezen hij moest oefenen en repe- teereu. Andermaal nam hij voor den spiegel een houding aan. Andermaal drongen er denkbeeldige studenten zijn kamer in. Hij keek hen streng aan hij fixeerde ze met een vijandig, koud, onwrikbaar oog. Zij bleven staan, en schuifelden met hun voeten. Zij onder vonden de kracht van zijn persoonlijk heid en voelden, hoe gevaarlijk het was hem te storen. Hij schraapte zijn keel. „Als u," zei hij, „zoo goed zou willen zijn ehom 'm te smeren, zou ik u zeer dankbaar zijn." Deugt nietVeel te zwak. Hij was j er nog niet in. De bewoordingen waren te zwak. Hij ging dus weer zitten om te peinzen en in zijn schamele ondervinding te delven. Toen er twintig minuten om waren, klaarde zijn gezicht op. Hij voelde eindelijk grond onder zijn voeten hij voelde zelfs, dat hij een grooten stap had gezet naar zijn ideaal. Nogmaals plaatste hij zich voor zijn spiegelhij kneep zijn vuisten zoo stijf dicht, dat de knokkels wit werden met zijn gezicht bootste hij het kwaadkijken van meneer Peck na. Hij trad die brutale studentjes tegemoet met saamgeperste lippen en norsch vooruitstekende wenk brauwen. Toen voerde hij een kort, bevelend, minachtend gebaar met zijn' rechterarm uit een soort wegbezemen van ongedierte als 't ware. En toen sprak hij, nadat hij eerst geslikt had, want zijn keel was droog, en trouwens, het was een heele toer, zulke woorden te uiten. Hij bedwong echter die op welling van zwakheid dit was immers zijn eerste vaste schrede naar zijn ideaal van heldhaftigheid en moed en macht „Willen jullie wel eens gauw op donderen zei hij. DERDE HOOFDSTUK TEGEN het midden van 't voorjaars semester was Hadrian Pink zoo-j ver gevorderd met zijn karakter-1 bouw, dat hij bij zijn oefeningen geen] spoor van verlegenheid of schroom meer vertoonde. Hij had geen schichtig ge- voel meer, als hij zichzelf in den spiegel aankeek en zijn trekken vertrok en nogji eens vertrok, om aan de eischen vanj denkbeeldige toestanden te beantwoor-;! den. Bovendien werd hij handig in hetjj uitvinden van omstandigheden, waarin 1 hij zich kon laten gelden. Herhaaldelijk 1 had hij Mike Peck overdonderd, totdat er van dat verwaande heer niet veelt meer over was dan gelei. Tot nu toe! was zijn grootste succes geweest het be-1 dwingen van een paniek in een bios coop. Bij die gelegenheid had hij op een plaats dicht bij het doek gezeten, toen de kreet „Brand 1" de vreugde van het publiek stuksloeg. De verschrikte menschen waren aan' 't' schreeuwen en aan 't dringen geslagen, maar Hadrian was naar het tooneel gesprongen, en: met een stem, die tot in de uiterste! hoekjes der zaal doordrong, had hij de menigte bespeeld, alsof het een xylophoon was. De kracht van zijn persoonlijkheid had hen gekalmeerd de kalme, onpeilbare diepten van zijn j groote ziel had him schrik doen be daren Het was een ware triomf geweest, met slechts één schaduwtje van onaan genaam gebeuren, toen de laatste kijkers veilig het brandende gebouw verlieten.' Hadrian keek naar den spiegel, waar in zijn beeld honderden zielen in doods angst voorstelde. Met een fier gebaar strekte hij zijn arm uit. „Haltsprak hij in scherpe, maar toch edele tonen. Het publiek aarzelde. Wordt vervolgd. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Tel, Interc. *>0540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 91. Tel. Int. II1666. Giro nr. 41141. UTRECHT, Biltstraat 1+2, Tel. Int 13+71. Gironummer 1+9597. 's HERTOG EN- BOSCH, Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Boschstraat 110. Tel. Interc. 1713. Giro nr. 12+090. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Dat is onze garantie... dat één tubeColgate'sTandpastaUwtan- den blanker en schooner maakt dan ooit! Koop een tube Colgate, en borstel Uw tanden grondig, minstens tweemaal daags. Als de tube leeg is, moeten Uw tanden veel blanker en schooner zijn! Zoo niet, zend dan de leege tube aan COLGATE, AMSTERDAM-C. en wij vergoeden U het dubbele van den aankoopprijs. Wi] geven deze garantie omdat wij door meer dan dertig jaar er varing weten dat de tweeledige invloed van Colgate s Tandpasta onfeilbaar is. Haar aromatisch schuim dringt overal door en rei nigt de tanden volkomen. Terzelf der tijd herstelt een onschadelijk, doch sterk-polijstend bestanddeel den natuurlijken ivoor-glans. Koop dus vandaag nog Uw tube Colgate en begin Uw proef! ..COLKEET'! méér dan zeep een schoonheidsmiddel! kan een FONGERS rijwiel en f 50©.— waard zijn! Nu is de groote Palmolive wedstrijd begonnenDagelijks moet een dames of heeren Fongers rijwiel worden gewonnen (uitvoering 4a), of naar verkiezing f 35.- contant. Koop 3 stukken Palmolive zeep, en vraag den winkelier om UW inschrijfformulier met nadere inlichtingen. Op dat formulier is plaats om in dertig woorden of, zoo U dit kunt, in minder te schrijven waarom U Palmolive zeep verkiest! Deze wedstrijd heeft tot doel nieuwe ver bruikers voor Palmolive zeep te winnen - de schoonheidszeep die bereid wordt uit olijf- en palmoliën. Deze oliën zijn de beste natuurlijke cosmetische middelen. Bovendien kan Uw inzending één van de dagelijks beschikbaar gestelde Fongers rijwielen winnenen ééns per maand een extra prijs van f 500. De drie stukken die U gebruikt om aan den wedstrijd mee te doen zullen er aan merkelijk toe bijdragen dat Uw teint haar natuurlijke schoonheid behoudt. Is dit niet de moeite waard? Iemand moet dagelgks winnenStel dus niet uit koop nu Uw 3 stukken Palmolive en vul Uw formulier in. Stuur ons zooveel antwoorden als U wenscht, doch voeg bij ieder antwoord 3 zwarte banden van de Palmoliveverpakking

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35