Voor moeder SEPTEMBER is niet de gemakkelijkste maand voor de goedgekleede vrouw immers de ka lender vertelt, dat het najaar is aangebroken, de mode doet haar intrede met een gansch nieuw seizoen en de weersgesteldheid kan met 't een zoowel als met het ander den spot drijven en zorgen voor een opeenvolging van stralende, warme zomer dagen, zoodat zij, die hun zomerkleeren niet meer willen dragen, de wintergarderobe nog niet kunnen dragen en ten einde raad dan maar hun toevlucht nemen tot de herfstmodellen. Zoo ongeveer moet de aparte herfstmode zijn ont staan. Allerwegen zijn de scholen weer begonnen en het zijn niet de meisjes alleen die bedelen om wat nieuws voor school, iets nieuws, dat nu eens niet behoeft te worden gespaard voor den Zondag en voor maar dat dadelijk mag worden gedragen. En als moeder dan vaardig is met de naald, dan wordt er een aardig patroontje uitgezocht, een lapje stof wordt gekocht of een japon van groote zus wordt vermaakt en na een paar dagen gaan broer en zus trots met de nieuwe spulletjes naar school. Bruin, rood en blauw vormen met zwart de kleuren-staalkaart voor het nieuwe seizoen: cloqué stoffen, soepele wolstoffen met cellophane, goud of zilverdraad doorweven en een rijke verscheidenheid van Schotsche ruit-dessins, waarnaast een confetti- regen van ingeweven, geborduurde, bedrukte e.d. moesjes zullen onze aandacht vragen. Nieuw zijn de gouden moesjes evenals de glanzende moezen geweven in dof materiaal. Nieuw zijn verschillende soorten prachtig soepel fluweel, zoowel voor middag- als avondjaponnen ge schikt. Nieuw zijn de kleine platte hoedjes met de aan de achterzijde bevestigde voiles en nieuw zijn voor de hoeveelste maal TT de gracieuze, statige wuivende struisveeren. Nieuw zijn ook de blouses en vesten van geruit fluweel, die zoo alleraardigst staan onder 'n mantel. Al straalt de Septemberzon ook nog zoo warm in deze maand gaat het hart van iedere vrouw uit naar iets van al het nieuwe, dat zich aan haar blikken opdringt. Daar zorgen de mode-ontwerpers met hun verleidelijke etalages wel voor Een soepel hoedje, een blousje, een aardig, een voudig japonnetje, het is in 'n ommezien gemaakt, veel vakkennis is er niet meer toe noodig, de coupons en de stofjes per meter worden steeds goedkooper dusdoet uw keuze, damesOok voor u is er zeker wel iets bij

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38