SPORT VAN DE WEEK BEZOEK AAN DE OLYMPISCHE SPELEN IN 1936 In „Panorama" van 19 September j.l. hebben wij in het kort onze reis plannen voor Berlijn in 1936 ontvouwd. Reeds ontvingen wij een groot aantal adhesie-betuigingen. Abonné's, die in principe iets voelen voor een bezoek aan het groote sportevenement en ons hiervan nog niet in kennis stelden, worden verzocht, het biljet alsnog te willen inzenden. Een kleine categorie van lezers heeft haar misnoegen over onze plannen geuit. Zij meenen, dat men, gezien de politieke verhoudingen in Duitsch- laud, een bezoek aan Berlijn moeilijk kan propageeren. Wij willen hier in het kort op antwoorden. Wij zouden onzen plicht om altijd voor de belangen van onze abonné's op de bres te staan, niet nakomen, als wij deze reisgelegenheid niet hadden opengesteld. Al is het juist, dat een groot aantal menschen in ons land het met de politiek van Duitschland niet eens is, wij vragen ons af wat hebben de Olympische Spelen daarmede te maken Het Internationaal Olympisch Comité heeft de Spelen voor 1936 aan Duitschland toegekend. Het Nederlandsch Olympisch Comité vaardigt straks zijn athleten, voetballers en andere sportbeoefenaars af naar de Spelen in Berlijn. Wanneer deze machtige sportorganisaties, waarin vrijwel alle politieke gezindten vertegenwoordigd zijn, Berlijn waardig keuren voor de Spelen, dan behoeft er onzerzijds toch zeker geen bezwaar te bestaan, onze abonné's in de gelegenheid te stellen, dit grootsche sportevenement te bezoeken. Eigenlijk zouden zij, die hebben gemeend, niet accoord te kunnen gaan met ons voornemen, zich dus tot genoemde sportorganisaties moeten wenden. Wij vragen ons echter af, of men niet te ver gaat om de politiek met de Olympische Spelen te vermengen. Welke Nederlander heeft indertijd be zwaren gehad, dat het Nederlandsche Elftal in Milaan speelde en wie had niet gehoopt, dat het ook naar Rome had mogen gaan Toch nemen wij aan, dat een groot aantal Nederlanders het met de politiek van Italië in geenen deele eens is. Zoo kan men talrijke voorbeelden aanhalen. De Olympische Spelen zijn internationaal en hebben met de politiek van een bepaald land niets, maar dan ook niets te. maken. De Duitschers zijn in 1936 de gastheeren van het groote internationale gezelschap, dat komt om het vierjaarlijksehe sportfestijn te vieren. Aange nomen moet toch worden, dat de Duitsche organisaties er wel voor zullen waken, dat zij hun plicht als gastheeren volledig zullen kunnen nakomen. Wij eindigen met de hernieuwde verzekering, dat ons aanbod alléén ten gerieve onzer abonné's is. Drie bekende coureurs van Mercedes Benz, die vorige week den len, 2en en 3en prijs wannen in den Groote» Prijs van Spanje. Rechts Oaracciola le, links Fagioli (2e) en in het midden von Brauchitz (3de). Ra een spannenden strijd slaagde Go Ahead er Zon dag in met. 21 de meerdere te blijven over Enschede. Spelmoment wit deze belangrijke ontmoeting. Een hef tige aanval op het doel der bezoekers. Op de Leusderheide nabij Amersfoort zijn Zondagde terreinlcampioenschappen der K.N.M.V. 1935 gehouden. De winnaar van de klasse tot 350 cc. (dhr. G. N. v. d. Voort) in een lastig parket. De K.N.M.V. nrotor-terreinkampioen schappen op de Leusderheide. D. II. Eysink, de. winnaar der klasse boven 350 cc., wordt door zijn vader geluk- gewenscht. Foto tijdens de z.g. Na-Kaag op Za terdag j.l. Een drietal 12-voets-jollen in actie bij het ronden van de boei.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 18