19 elandiaMiddelburg O4. Ouder nu en dan een nke stortbui had te Middelburg de ontmoeting plaats isehen de twee plaatselijke rivalen, 't Was de eenige dstrijd die niet werd afgelast, al leek ons het er wel wat slecht. De spelers maakten nog al eens een buiteling, zooals uit deze foto blijkt. Een corner op het doel van Zeelandia. De wedstrijd was rijk aan heftige momentenDe rerdediging ran Zeelandia weert zich. De keeper onderschept een aanval. «BB WAS het de eerste Zondagen nog maar plagen van Pluvius, zoodanig, dat tenminste de wedstrij den nog doorgang konden vinden en uitge speeld worden, den vorigen Zondag is het in vele wed strijden misgeloopeu en moesten de scheidsrechters beslissen óf om niet te beginnen öf om te stoppen. De uitspelende vereenigingen hebben hierdoorin verschil lende gevallen flinke stroppen, althans financieele. te pakken. De reis moet toch voor een tweede maal gemaakt worden en er is geen enkele instantie, welke de benadeelden tegemoet komt. Bij ons is wel eens het denkbeeld opgekomen, om althans in de gevallen, dat de wedstrijd gestaakt werd en dus de thuisclub de recette in liet laatje had, deze recette te besteden aan het gezamenlijk vereffenen van de gemaakte vergeefsche kosten. Zoo zou de thuisclub de kosten van het in orde maken van het terrein e.d. vergoed krijgen en de uitspelende vereeniging de reiskosten. Indien de recette niet toereikend zou zijn, dan een vergoeding naar verhouding. Het is toch immers niet noodig, dat de thuisclub een extra voordeeltje trekt uit een gedeeltelijk gespeelden wedstrijd, waarvan zij later toch weer de revenuen trekt, terwijl de andere vereeniging -een extra reis te maken krijgt. Wordt een wedstrijd voor den aanvang door den scheids rechter wegens onbespeelbaarheid van het terrein afgelast, dan kan er natuurlijk van eenige vergoeding geen sprake zijn. Er zitten vanzelfsprekend aan dit onderwerp nog wel andere kanten, welke het bespreken waard zouden zijn, doch een overweging is het o.i. alleszins waard. Dat het niet zoo kwaad is, blijkt wel uit het feit, dat ejj^ereenigingen zijn, welke op dit punt een gentlemen agreement hebben. Intusschen heeft b.v. Vlissingen j.l. Zondag een vergéefsche reis naar Breda gemaakt en met den stand 10 in het voordeel van H.E.K.Ö. is de wed strijd gestaakt. T.S.C. was gelukkig dichter bij huis en moest onverrichter zake huiswaarts keeren, toen Baronie een 21 voorsprong had veroverd. Zeelandia en Middelburg hebben schijnbaar niet zooveel last van den regen gehad en toch zal Zeelandia's penning meester misschien spijt hebben gehad, dat het terrein niet is afgekeurd, want in 't bezoek zal het wel enorm gescheeld hebben. De plaatselijke ontmoeting een wat behoorlijk figuur slaan tusschen de Zuidelijke tweede klassers. Twee spelers mogen we uit dezen wedstrijd noemen en dat zijn de keeper van Zeelandia (het eerste doelpunt vergeven we hem graag, gezien de gladheid van den bal), die werkelijk manhaftig zijn doel heeft verdedigd tegen den zwaren druk van een overwegend sterkeren Middelburg-aanval, en voorts de Middelburgspeler Dirkse, die kop en schou ders boven de andere een en twintig uitstak. Een fijn speler, die zonder gebruik van lichaamskracht of ..minder aardige" trucjes, welke nogal eens uitge haald zijn, een prima partij voetbal in den waren zin des woords gespeeld heeft. In de derde klasse was de oogst evenzeer mager en zoo heeft Middelburg 2 in Vlissingen tegen Eiland Boys het eind niet kunnen halen en moest met den stand 11 gestaakt worden. Het blijkt wel, dat de Vlissingsche baby's er aardig in zullen komen. Vlis singen 2 ruimde het veld niet en speelde den wedstrijd met Zeelandia 2 uit. De eindstand 10 in het voor deel van de rood-witte reserves toont aan, dat het er wel gespannen heeft aan den Koudekerkschen weg. De eenige Zeeuwsclie hockey-club in competitie verband n.l. die te Middelburg speelde voor de eerste maal in de tweede klasse, na de degradatie van vorig jaar en liet zich nota bene op eigen veld slaan met 23 door het Bredasche Tempo. Blijkbaar waren de Middelburgsche degradanten tegen het Bredasche 2e klasse-tempo nog niet opgewassen. waarvan 'nflinke duit in de kas moet komen spelen onder dergelijke weersomstandigheden, beteekent een financieel nadeel van je welste. Niet alleen, dat er geen geld ingekomen is, maar ook de punten zijn verloren. Middelburg was ook inderdaad veel sterker en drukte dit in een 40 overwinning uit. Over het spel, noch van Zeelandia, noch van Middelburg kan men eigenlijk voldaan zijn. Het was niet veel zaaks en er zal wel verandering moeten komen, wil Zeeland De keeper van Zeelandia icerd nogal eens uan den tand gevoeld. Hij deed het voorzichtig in verband met de gladheid van het veld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19