ZEEUWSCHE OMROEP 25 Voor den prijs van den hoogst gaanden vlieger was er veel concurrentie. Een der ge gadigden. Wat gaat ie al hoog Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook. is geoorloofd. Men meldt uit verschillende plaatsen in de provincie, hoe jammer men het vindt, dat de hevige stormen zoo onder het fruit in de boomgaarden hebben huis gehouden. Het is wel moeilijk om het den men- schen naar den zin te maken. Nu kwam er eindelijk iets in Zeeland, dat „veel vruchten afwierp," en nu blijkt dit nog groote schade te beteekenen Toen 'n timmerman te Terneuzen op een plantsoenbauk ging zitten, hoorde men opeens 'n gekraak. De man werd verdacht van beschadiging, doch 't bleek, dat hij alleen maar op 'n zak olienootjesdoppen was gaau zitten. Hij zal niettemin vervolgd worden n.l. wegens bedrieglijke bankbreuk Tot de volgende week, dames en lieeren De Middelburgsche politie is aan het treffen van strenge maatregelen te gen wielrijders, die over „de bleek" fietsen. De politie heeft gelijk eerst weet men niet, wat te doen om bruin te wor den en dan opeens zou men weer aan het verbleeken willen gaan De vereeniging „De vrede" te Lams- waarde heeft op kermismaandag, zoo schrijft men ons, een schietwedstrijd uitgeschreven. Teeken des tijds Gewapende vrede! Te Grijpskerke heeft men, zoo telegra feert men ons, een goudreinet van vier ons geplukt. Het zou wel 'n wonder wezen, wanneer men in Grijpskerke daar met de vingers afblijven kon De Middelburgsche raad heeft burge meester en wethouders een crediet toe gestaan voor het uitdiepen der Middel burgsche vesten. Natuurlijk hopen B. en W., dat de gehuwde vrouwen, gezien haar techni sche ervaring op dit gebied, zich ten deze eenstemmig bereid zullen verkla ren tot medewerking met het dagelijksch bestuur van haar geliefde gemeente. Te Goes heeft in de bioscoop een jon gen gebruik gemaakt van het vuist recht en zijn tegenstandster op haar kapsel geslagen. Zoo'n attractie kan veilig gerangschikt worden onder de rubriek extra-,hoofd"- nummers Het bestuur van Vreemdelingenver keer in de Ganzenstad heeft in een roe rend schrijven aan B. en W. dezen magis traatspersonen bezworen, ten behoeve van de nachtrust der vreemdelingen het carillon des nachts stop te zetten. Ook voor toeristen met een slecht geweten moet men bezorgd zijn Te Middelburg hebben twee agenten weten te verhinderen, dat boosdoeners zich op de Loskade van kisten met tegels meester maakten. Dat is tegenwerking van de reclas- seering. Vermoedelijk immers waren de dieven van plan, het slechte pad, waar op zij wandelen, grondig te verbeteren Vliegerwedstrijd te Middelburg. Een ware verrassing was het voor de Middelburgsche jongens, toen de op 31 Augustus uitgestelde vliegerwedstrijden de vorige week alsnog werden gehouden. Eenige deelnemers komen met de vliegers aan op het Molenwater. De jury had geen gemakkelijke taak om uit te nulken, welke vlieger het hoogst stond. De hoogtemeter wordt er bij gebruikt, dus t gaat secuur. De herhaalde pogingen om de „Kalba", het bij Domburg gestrande schip, weer vlot te krijgen, zijn tot heden alle mislukt. Een groote menigte volgde Zaterdag met spanning het moeilijke werk. Wanneer er prijzen waren geweest voor den mooisten vlieger, dan had hij zeker een prijs gehad.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25