fï BON <4 "1 I I Weken Silvikrin Silvikrin VIJFDUIZEND GULDEN Uw Haar Groeit Weer! Een Sensationeel Aanbod Haren Groeien door Silvikrin 31 zijn eerste zorg moest zijn, Frankrijk te verlaten. In zijn reiswijzer zag liij, dat er over een half uur een vliegtuig vertrok van Le Havre naar Parijs. Het bood aan sluiting op een vliegtuig naar Brussel een verbinding, die als het ware een vingerwijzing van den hemel was, hoe hij zich het snelst in veiligheid kon brengen. De Japanner zou minstens twee uren blijven slapen en hij zou dus waarschijnlijk reeds boven Belgisch grondgebied vliegen, als de ander pas bij zijn positieven kwam. Meneer Flanbert besloot dien weg maar te volgen en zoodra de trein in Le Havre stilstond, mengde hij zich vlug tusschen het publiek. Een half uur later zag meneer Flan bert Le Havre in de diepte verdwijnen. En na een tocht van een uur had hij het Parijsche vliegveld Le Bourget onder zijn voeten. Het vliegtuig voor Brussel stond reeds startklaar, doch voor hij kon plaatsnemen, was hij ver plicht, zich bij de douane te vervoegen. „Niets uit te klaren, meneer informeerde de ambtenaar beleefd. „Green goudgeld, gouden sieraden of onbewerkt goud bij u t" „Niets, behalve dan dezen ring," antwoordde meneer Flanbert, den zegel ring aan zijn vinger toonend. „Dien moogt u meenemen, eigen sieraden vallen niet onder het verbod van uitvoer," merkte de ambtenaar op en met een gebaar gaf hij te kennen, dat alles in orde was. In de beste stemming besteeg meneer Flanbert de kist. Een kwartier later zei hij Parijs en zijn Fransche beslom meringen vaarwel. En tegen dat de avond begon te vallen, zag hij ook de laatste Fransche grensdorpen achter en beneden zich verdwijnen. Hij slaakte een zucht van verlichting, de zorgen waren aan den kant en de vooruit zichten waren gunstig. Het was precies negen uur, het tijd stip, dat de dienstregeling aangaf, toen het vliegtuig uit Parijs op het Brussel- sche vliegveld neerstreek. Er stapten vier passagiers uit, meneer Flanbert was de vijfde en laatste. Meneer Flanbert viel het eerst in handen van een politieman, die zijn paspoort en vervolgens een groot re gister nakeek. „In orde, meneer," gaf hij het pas poort terug. Met een zucht van verlichting liep meneer Flanbert de balustrade langs naar den volgenden ambtenaar. „Hebt u geen bagage T" informeerde deze. „Niets en evenmin iets aan te geven," antwoordde hij. „Geen tabak, sigaren...." „Negen sigaretten," viel meneer Flanbert hem in de rede, zijn koker toonend met den „verrukkelijken" Cu- baanschen import. „Die moogt u vrij invoeren," zei de ambtenaar, met iets genadigs in zijn stem. „Dus ik kan gaan V' „Neen, neen, een oogenblik wach ten," hield de ander hem met een gebaar tegen. „Eerst nog een kiekje onder de schroef." Meneer Flanbert trok een verbaasd gezicht. Wat was dat, een kiekje onder de schroef t „Nog nooit van gehoord," zei hij glimlachend, doch inwendig ongerust „Een formaliteit, een administratieve maatregel," stelde de ambtenaar hem op de hoogte. „Fotoregistratie van vreemdelingen, begrijpt u...." Meneer Flanbert was gerustgesteld. Geduldig wachtte hij zijn beurt af. Eerst verdween er een dame in het naastgelegen vertrek. Zij was vergezeld van twee visiteuses en keerde na een paar minuten weer terug. Toen waren de mannelijke passagiers een voor een aan de beurt. Zij waren spoedig gereed en eindelijk bleef alleen meneer Flan bert nog over. „Als ik u verzoeken mag wees de politieman hem naar de open deur Meneer Flanbert trad een vertrek binnen, waarin slechts een spaarzaan lichtje brandde. „Een opname bij blitz-licht vroeg hij lachend aan den politieman, die hem gevolgd was ei de deur dichtdeed. „Iets van dien aard tenminste,' antwoordde de ambtenaar droog. Meneer Flanbert zag een donker scherm staan, de achtergrond voor het kiekje, begreep hij. Daarvoor stond een geheimzinnig toestel, dat te groot was voor een camera en er toch wel iets op geleek. De politieambtenaar plaatste hem voor het scherm en een ander ging achter het toestel staan Niemand sprak een woord, zelfs het gebruikelijk verzoek, om even stil te staan, bleef achterwege. Toen ging plotseling het eenige licht in het vertrek uit en was alles ondoordringbaar zwart om hem heen. „Nu flapt het blitz-licht op dacht meneer Flanbert. Hij vergiste zich, alles blééf zwart. Wel echter hoorde hij plotseling een opgewonden uitroep achter zich. „Ja, gevondenHem moeten we hebben Verschrikt keek meneer Flanbert om. Toen slaakte hij een kreet en maakte rechtsomkeert, zoodat hij met zijn gezicht voor het scherm kwam te staan. Hij lette niet op de opgewonden uitroepen en het haastig geloop in hetj vertrek. Doodelijk ontsteld staarde hij naar het scherm. Midden in een wazig lichtvlak stond daar een skelet. En achter de ribben van dat skelet, oogeu- schijnlijk vrij zwevend en spottend met de wet der zwaartekracht, ont dekte hij de sierlijke gesmede gestalte en het fijn geprofileerde gelaat van de beeltenis van Kwannon, de Shinto- godin der barmhartigheid.. Plotseling floepte een helder licht aan in het vertrek en was de nacht merrie verdwenen. Meneer Flanbert voelde zich bij zijn armen gegrepen en het volgende oogenblik was hij stevig Op dat kiekje onder de schroef had u zeker niet gerekend," zei de politieman met een spottende grijns. „Ja, waarde heer, je beleeft wat in den modernen tijd. 't Is al golven en stralen waar je van hoort. Een kwartier geleden brachten de radiogolven ons het bericht van dien diefstal over. En nu brengen de X-stralen den dader aan het dag licht. voor de abonné's van Panorama op 5 Dec. a.s. Hebt U de aankondiging van onze St. Nicolaas-surprise in ons blad van 5 September j.l. met aandacht gelezen? U behoort natuurlijk ook tot de vaste kern onzer abonné's en komt derhalve voor de prijsverdeeling in aanmerking. V/eV-eTX 5-215-E V.. V' Cystine Tyroain Tryptophaan De 3 belangrijkste stoffen in het wetenschappelijke Silvikrin. Aan welk haareuvel U ook lijdt, roos, haaruitval, dun haar, splijtend haar, droog haar, kale plekken, sluik haar, vet haar of kaalhoofdigheid, Silvikrin maakt Uw haar weer gezond, sterk en krachtig. Silvikrin, de vermaarde haar- voeding van Dr. Weidner. Neem de proef. Geef dezeri bon bij Uwen Apo theker, Drog., Parf. of Kapper af en tegen betaling van slechts 75 cent ontvangt U een complete Silvikrin- behandeling voor 3 weken. U zult het wonder niet willen gelooven, overtuig U, maar stel niet uit, doe het NU. Gebruik dan deze proefbehandeling en ondervind de weldadige verbe tering van Uw hoofdhuid en haar vanaf den eersten dag. Ik ben zoo gelukkig. Mijn oude prachtige haar terug. Mevr. v»a P. Hang. Het is inderdaad verbluffend. Mijn haar groeit weer gezond als vroeger. A. v. d. R. A. Silvikrin bevat o.a. Tryp tophaan, de kostbare stof van den vermaarden No belprijswinner Prof. Dr. Sir F. Hopkins. Zonder Tryptophaan is geen groei mogelijk. voor Complete Behandeling Maak het gebruik van Sil vikrin tot een gewoonte en houd gezond en krachtig haar Uw leven lang. voor 3 weken Tegen dezen bon zal Uw Apoth., Drogist of Parf. gen Complete Silvikrin Behandeling Ivoor 3 weken overhandigen tegen den uitzonderingsprijs van. I Naam Straat Plaats 75 c|

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31