ERASMIC TANDZEEP Pijn In de lendenen KALMEERT DE ZENUWEN Jeiniqten beschermt iJ/w tanclenl Bij de voorplaat 'Uvuxit 5 Cl «PER PAKJE FRAN VINDT EEN MEDAILLON 32 CN EZIEN de zeer bijzondere aard Jf van de gekleurde titelplaat, welke dit nummer siert, lijkt een nadere omschrijving hiervan ons niet overbodig. Een goed opmerker zal reeds hebben vastgesteld, dat het ditmaal geen aqua rel of pastel is, noch een kleuren-foto of iets dergelijks, doch een geheel ander procédé. Zoo is het ook. Deze prent is niets anders dan een knipselwerk uit verschillend gekleurd papier, evenwel door 'n kunstzinnige hand vervaardigd, dezelfde hand die ons reeds eerder ge knipte earicaturen van beroemde per sonages leverde, welke men zich zeker nog herinneren zal. Het is namelijk de bekende Hol- lancTsch- Russische teekenaar-schilder Wladimir Bielkine, die tijdens een wan deling dezer dagen de eerste verdorde bladeren omlaag zag dwarrelen, er enkele van verzamelde om ze op een toepasselijke wijze als attribuut te kun nen gebruiken. Hoe, dat ziet u thans op de titelpagina van dit nummer. Op doodgewone wijze zijn ze geplakt op eenige papierknipsels, waaraan een doodgewone schaar den vereischten vorm heeft gegeven, terwijl b.v. de moesjes op de sjaal al op even doodge wone wijze zijn ontstaan, n.l. door het afdrukken van een potlood, dat met den onderkant eerst even een stempelkussen had aangeraakt 't Is dus alles heel eenvoudig, maar toch zal niemand willen ontkennen, dat al deze simpele manipulaties niet een verrassend en zelfs kunstzinnig geheel tot resultaat hebben gehad. Maar daar voor is Wladimir Bielkine dan ook een ras-artist, die even vlot en vaardig een schaar als 'n penseel weet te hauteeren ïUGPIJNj Nieren jHtmt Als gij niet slapen kunt van de pijn in uw rug, als gij bij Uw werk steeds gekweld wordt door doffe of stekende lendenpijn en gij last hebt van een afgemat gevoel, hoofdpijn, duizeligheid en dergelijke ver schijnselen, is dit een teeken, dat de organen, die het urinezuur uit het bloed dienen te filtreeren en af te voeren, traag werken of verzwakt zijn. Grijpt gij niet spoedig in om het kwaad in zijn aanvang te stuiten, dan voert het ongetwijfeld tot zeer ongewenschte verwikkelingen. Gebruikt het middel, dat reeds zoo talloos velen geholpen heeft en dat, wetenschappelijk samengesteld, reeds jarenlang bewezen heeft aan zijn doel te beantwoordenFoster's Rugpijn Nieren Pillen. Personen uit uw eigen omgeving zullen u bevestigen, dat zij hun gezondheid herkregen met dit alom bekende middel. Haalt vandaag nog een doos - gij zult ons dankbaar zijn voor dien raad. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 1. f 1.75 en f 3.per doos, omzetbel. inbegrepen. Let vooral op den juisten naam. H.P.II. Eischt uitsluitend Holiandsche verpakking Het is U W waarborg voor kwaliteit. FRAN stapte een lingeriewinkel bin nen en vroeg om een paar kou sen, die kleurden bij zwart en bruin. Terwijl ze haar verlangen uitte, draaide ze den ovalen spiegel op de toonbank zoodanig, dat ze een blik op de straat kon werpen. Eerst zag ze slechts een wirwar van menschen op het trottoir. Ze meende een oogenblik zich vergist te hebben dat hij doorgeloopen was. Maar dan zag ze hem plotseling, niet bij de deur, maar iets verder. Hij stond midden voor het raam en keek den winkel in. „Dit is onze specialiteit, juffrouw," zei de verkoopster. Fran hoorde er niets van, wist zelfs niet, dat er iemand tegen haar sprak. Haar gehandschoende vingers trilden, toen ze den spiegel iets draaide om beter gezicht op hem te kunnen krijgen. Een rilling voer door haar leden. „Een dollar vijftien per paar, drie paar voor drie dollars," zei het ver koopstertje ongeduldig. „Eén paar," bestelde Fran, maar haar oogen bleven op den spiegel gevestigd. Nu was ze er zeker van, dat ze hem gisteren voor het eerst gezien had. Beslist. Er was niets bekends aan zijn gezicht. Niet knap, maar een scherp gezicht met vierkante kin, bijna te vierkant. Een rechte neus en een breede, ernstige mond. Grijze oogen, ze leken ten minste grijs, voor zoover zij het zien kon. Jong noch oud waarschijnlijk midden in de dertig. En hij was lang, erg lang en erg mager. Hij droeg een bruinachtig tweedpak, een wit over hemd, en een bruine das. Gisteren was hij anders gekleed. Misschien dacht hij, dat ze hem door de verandering in kleeding niet herkennen zou. Ze zou hem, om zeker te zijn, nog eens op de proef stellen. „Hier is uw pakje, juffrouw Fran nam het onwillig aan. Een ind verder in de straat was een winkel, waar ze ook wel eens wat kocht. Die had dezelfde verstelbare spiegels op de toonbank. Ze kon daar wel wat zakdoeken koopen. Ze ging den Elite winkel binnen en vond er een juffrouw en een spiegel. Terwijl ze haar inkoopen deed, zag ze in den spiegel, dat hij tegen het raam stond, zijn handen boven zijn oogen, om haar beter te kunnen bespieden. De man volgde haar. Daaraan bestond nu geen twijfel meer. Gisteren was hij haar tot aan huis nagegaan dat was ilus geen toeval geweest, zooals ze eerst gedacht had. Vandaag was hij haar nageloopen vanaf het moment, dat ze het Eilergebouw verlaten had. Ze verliet den winkel en trachtte zich te herinneren, wanneer hij haar voor het eerst opgevallen was. Gisteren aan de lunch in dezelfde Cafetaria. En 's avonds herkende zij hem, toen zij op denzelfden hoek op een bus stonden te wachten. Hij stapte aan dezelfde halte aan de Rider-avenue af. Vandaag gebruikte Fran haar lunch weer in dezelfde cafetaria met nog drie meisjes van kantoor. Toen ze bijna klaar waren, kwam de man binnen. De eenige leege tafel was die naast de meisjes. Hij nam die en zette zijn schoteltje van het blad, een kop soep, een sandwich met roastbeef, een portie ijs en een kop koffie. Dan vergat ze den man weer en ver liet met de andere meisjes het lokaal. Toen echter de man vlak achter hen aan de kassa betaalde, werd voor het eerst haar achterdocht opgewekt. Het idee drong als een schok tot haar door, dat hij onmogelijk nu al z'n lunch op kon hebben. Ze ging alleen verder en durfde niet opkijken. Op den hoek van den Tanner-boulevard wachtte ze op den bus, en klom, toen die er was, zooals altijd naar boven. Bij de Rider-avenue drukte ze op het schelknopje en stond op. Ze moest den man passeeren, maar deed dit zon der een blik op hem te slaan. Ze merkte dat hij haar volgde en toen ze zu h omkeerde om den Tanner-boulevard over te steken, zag ze hem van den bus springen. Nina, haar vriendin, lachte haar hartelijk uit, toen ze later de geschiede nis vertelde. „Je bent mal, Fran stapel. De man kan jou niet gevolgd zijn. Waarom ging je niet naar hem toe en vroeg hem waarom hij je naliep f" „Dat zal ik doen den volgenden keer als ik hem zie, maar eerst wilde ik er zeker van zijn, dat hij me bespion- neert." „Misschien is het een filmdirecteur en moet hij je hebben voor zijn nieuwe film," zei Nina sarcastisch. Waarom de geheimzinnige vreemde ling haar bespiedt en hoe hij haar voor een groot gevaar weet te behoeden, kunt u lezen in het nieuwste premie- boek van de Holiandsche Bibliotheek, getiteld FRAN VINDT EEN ME DAILLON, door den bekenden schrij ver Rob Eden. De prijs in gewone uitvoering be draagt 17% ct. en in luxe prachtband 70 ct. Het is verkrijgbaar bij onze bezorgers en agenten en aan ons hoofd kantoor.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 32