lü £3 DROOMLAND \m^ WM 11 Bij een sollicitatie ondervindt U wat een PBN A-diploma beteekent! A R N H E M PBN A 34 De Gedelegeerde van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs: Afgegeven: Arnhem De Directie van P B N A Het Hoofd der Afdeeling: De Secretaris der Examencommissie Fraaie stukken papier hebben bij een sollicitatie geen waarde, wel bewijzen van bekwaamheid PBNA-diploma's worden slechts afgege ven aan hen, die na een vergelijkend examen bewijs hebben gegeven de cur sussen met vrucht te hebben gevolgd. Deze examens staan onder toezicht van het Koninklijk Instituut van inge nieurs, terwijl de diploma's door een gedelegeerde van dit Instituut mede worden onderteekend. Een PBN A-diploma is een erkend bewijs van bekwaamheid. Het volgen van de PBNA-leergangen is een goede en zekere weg om vooruit te komen. 115 Nederlandsche leeraren willen U helpen èn door hun lessen èn door hun persoonlijk contact bij de uitvoe rige correctie van het werk. Waar U ook woont in Nederland, overal kunt U van de PBN A-lessen profiteeren. Zend nog heden onderstaande coupon in en U ontvangtons volledig prospectus. Enkele van de 200 cursussen van BOUWKUNDE Aannemer van bouwk. werken, Voorber. en def. ex. Bouwk. Opzichter of Teekenaar, Uitv. Binnenhuis-architect, Orgel- bouwkunde, Appl. cursus M.T.8., Teclm. ambtenBouwtoezicht, Oas- waterjitter. WATERBOUWKUNDE Waterb. Opz., Aannemer van waterbouwk. werken, Betontechni- cus, Betonwerker, Landmeetkun dige, Techn. Ambten, b. d. Rijksw. staat, Uitv. wegenb., Waterb. kund. opzichter, Waterb.kundige, Wegen technicus. WERKTUIGBOUWKUNDE Autotechnicus en -monteur, Be drijfsleider, Koeltechnicus, Mach. -construct., Machinist en monteur in verschillende bedrijven, Verwar- mingstechn., Vliegluigtechnic. en -mecanicien, W erktuigbouwk. Werkbaas, Staalconstructeur. CHEMIE Algem. scheikundige Analyst, Cand. techn. chemicus, Gastechnicus, Oliën en vetten, Techn. Chemicus. ELECTRO TECHNIEK Electrotechn. opzichter, Electro- technicus, Installateur, Meterijker, Radiotechnicus, Radiomonteur, Sterkslroommonteur, Voorman electr. tractie, Zwakstroommonteur, Dieselmachinist. GEZEL EN MEESTER Verschillende ambachten. NIJVERH EI DSON D E R- WIJS-EXAMENS. COUPON opzenden aan PBN A Naam, beroep- straat woonplaats Verzoeke prospectus No. 12. - Verzoeke inlichtingen over Vervolg van pag 13. „Allemaggies riep Algernon nit. „Ilaal je beenen na je!" zei Hadrian. „Wijs me maar gauw, waar 't is." Hij greep zijn hoed, zette hem strijd lustig scheef op en keek in den spiegel, om zich te verzekeren, dat zijn houding kordaat genoeg was. „Allee. Pak m'n hullen. Zet er 'n beetje den spat in, luie lobbes. Hoe eerder we dat Droomland in z'n lurven nemen, hoe beter. Versta je ine t" Algernon Swinburne Peck gehoor zaamde braaf. Weldra stouwden zij zich met pak en zak in Algernon's auto en reden zij snel over de wegen naar de stad Piokchester, twintig mijl ver een stad met talrijke inwoners, door de belastiuginners ruw geschat op een aantal van negenhonderd en drie ënveertig duizend, zevenhonderd twee ënveertig zielen. Deze nobele stad was gelegen aan de oevers van een meer, dat den handel van heele volkeren in zijn schoot kon bergen een meer, waarvan de kusten bestonden uit diep en warm en zacht en zindelijk zand, van de kwaliteit, waarop de mensch zich gaarne neerlegt in sober hadgewaad. Het was naar zulk een oever, dat Algernon zijn wagen stuurde, want daar had Mike Peck een pier gebouwd van beton en een stad inrichtingen tot vermaak der stadbewoners een sprookjesstad van koepels en minarets, van goud en zilver en vlammende kleuren een gebied, dat 's avonds verlicht werd door millioenen elec- trische lampjes, in kransen en slingers en zonderlinge figuren gerangschikt. En boven de ontzaglijke poorten was met kolossale letters het woord DROOMLAND aangebracht. De poorten waren gesloten, maar Algernon toeterde op zijn hoorn een ruig individu kwam met zijn hoofd door een loketje en sprak hen toe. „Waar wouen jullie heen V vroeg het hoofd. „D'r in," zei Hadrian. „O ja Nou, draai dan maar om en poets 'm. Me binnen nog niet open. Geen toegang." „Deze meneer is meneer Peck, de eigenaar," zei Hadrian, „en ik ben meneer Pink, de hoofd directeur. Doe open." „0 ja En ik ben Mussolini. Dacht je, dat ik me door studenten liet nemen Maak maar gauw dat je weg komt Daar zaten zij. Hadrian voelde zijn nieuwe karakter zieden tegenover dien openlijken tegenstand. Het oude, hul- pelooze, schuwe, bange gevoel bekroop hem en ried hem aan, den rug te keeren en het veld te ontvlieden. Maar hoofdstuk VIII van het leerboek zei, dat hij in geval van koppigen weerstand niet inocht nalaten, zijn meerderheid te laten gelden. Hij stond dns op, met een wanhopige vastberadenheid, deed het portier open en stapte uit. „Hoor eens, insect," zei hij, „je doet die poort open, of ik steek mijn hand naar binnen en ik leg je in den knoop." „Hoeveel man breng je mee fvroeg de deurwachter. „Ik heb geen tijd om te kletsen," zei Hadrian. Hij wendde zich naar Alger non. „Rij er doorheen beval hij. Algernon keek verwonderd, maar startte en de auto bewoog zich naar de poorten. „Hè brulde verschrikt de waker. Hij zag het onbarmhartig voorwaarts dringen van den wagen, verdween, rende naar de poort en gooide die open, precies op tijd, om Algernon Swinburne en den auto door te laten, zonder dat een van beiden beschadigd werd. Hadrian liep naar den portier en tikte hem op de harige borst. „Den volgenden keer," zei hij, „doe je, wat je gezegd wordt, zonder malle kunsten." „Ja, meneer," zei de man. „Zeker, meneer. Ik wist eerlijk niet, wie u was." „Dan weet je 't nu," zei Hadran luchtig. „Sluit." Hadrian viel op zijn plaats neer met een eigenaardig gevoel van slap heid in zijn kniëen, maar met een innerlijke vreugde, die geheel nieuw voor hem was. Het lukte. Hij had 't in de practijk geprobeerd en 't was ge gaan. „Rij door," zei hij hooghartig tegen Algernon. Zij gingen door groteske straten van zonderlinge bouwsels, waaraan werk lieden de laatste handen legden zij kwamen langs het stevige, adembene mende samenstel van hout en ijzer, dat de achtbaan waszij wierpen een blik op het Groote Rad en op den Reuzen- schommel, op kramen en theaters en kegelbanen en ijstenten, en zoo be reikten zij eindelijk het kantoorgebouw. Hier stapten zij uit en beklommen de trap naar keurige kantoorlokalen, en toen zij de deur van een dezer geopend hadden, zagen zij Mike Peck achter een bureau zitten. Mike bromde. „Zoo, ben je daar," zei hij, en toen wees hij met een duim- ruk naar Hadrian. „Wat moet hij V' „Ik heb 'm meegebracht," zei Al gernon. Toen die koude blauwe oogen in hem boorden, voelde Hadrian zijn mannenmoed vloeibaar worden en in zijn schoenen loopen. „Waarvoor f" blafte Mike. Hadrian klemde zich vast aan een restantje opgebouwd karakter. Hij stak zijn kin omhoog en beantwoordde strak den blik van Mike. „Foei," zei hij vrij krachteloos. „Wat V' „Bah!" zei Hadrian met wat steviger stem. „Hoor es, ventje, als je zoo'n toon tegen me aanslaat, gooi ik je 't raam uit." Hadrian herinnerde zich zijn onder houd met den poortwachter. „O ja Hoeveel man breng je mee V' vroeg hij. Toen, terwijl het ijzer heet was, smeedde hij. „Luister eens goed," zei hij scherp. „U bent aannemer. U bouwt dingen. Best. Maar wat hebt u er voor verstand van, om die dingen te be sturen Wat weet uw zoon er van Niets. Maar hij heeft hersens genoeg, om 't te begrijpen. Dus komt hij bij mij. En ik heb beloofd, dat ik hem op gang zou komen helpen." Hij zweeg even. „En als u nu nog éénmaal met die smoesjes van u aankomt, ga ik weg en dan ziet u maar, hoe u 't rooit, meneer Peck!" Meneer Peck keek op. Dit was taal, PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld. Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% j>er kwartaal of f0.12% per week. Franco p. post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. BureauxHAARLEM. Nassaulnan 51.Tel. Int. 13866. Giro 142700. AMSTERDAM, N.Z.Voorburgwal 262. Tel.Int. 55170. Giro nr. 07046

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34