HET REGENT HETZEGENT HET regent, een echte druilige, kille, door dringende najaarsregen en met een nauw bedwongen zucht trekken wij onzen regen mantel aan. Het is nu eenmaal geen prettige dracht. De stoffen regenmantels zijn maar al te vaak niet lieelemaal waterdicht en de rubber of zeildoek met rubber mantels, en de in een rubber-oplossing ge drenkte zijden mantels zijn, hoewel waterdicht, zoo broeierig, omdat zij geen lucht doorlaten. De aangebrachte luchtgaatjes helpen wel iets, maar niet genoeg. Ieder die langen tijd een dunnen rubber mantel over een dunne japon heeft gedragen weet uit onder vinding hoe hinderlijk zoo'n kleodingstuk kan plak ken op de huid. omdat 't geen water, maar ook geen lucht doorlaat. Aan dit euvel is thans tegemoet ge komen door een nieuwe vinding. Men heeft een fabrikaat weten samen te stellen dat de lucht niet uitsluit, en toch laat deze zuiver zijden slof (het is geen kunstzijde) geen water door. Men verzekert ons, dat beide kwaliteiten, die in den handel zijn, zoowel de uiterst lichte Juwel-stof als de zwaardere kwaliteit Juwelette absoluut wa terdicht zijn. Deze stoffen zijn koel bij warm weer en warm zooals zuivere zijde warm is bij koele dagen. Deze waterdichte 1.20 M. breede stof, welke niet met rubber is geprepareerd, maakt het mogelijk door haar buitengewoon fraai en soepel uiterlijk en door de ongewone kleurendessins waarin zij wordt gebracht, thans ook waterdichte japonnen en blouses te ver vaardigen, welke ongetwijfeld grooten aftrek zullen vinden. Binnenkort zullen de Juwel- en Juwelette-model- len, waarvan wij er enkele op deze pagina afbeelden, verkrijgbaar zijn bij de Firma Gerzon, bij de Bijen korf en bij Hirsch Cie te Amsterdam. Wat deze vinding voor reis- en sportdoeleinden beteekent laat zich denken en wij zijn er dan ook van overtuigd, dat dit nieuwe materiaal in de practijk een aanwinst zal blijken te zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38