1 Ibon. VOO» HEPEN Reeds jaren leiden wij dames en heren, die alleen de lagere school heb ben bezocht, voor deze betrekkingen op. Ook U kunt de lessen gemakkelijk begrijpen en met onze hulp een goede kantoorbetrekking verkrijgen. Les in boekhouden (dubbel boekhouden), Nederlandse handelscorrespondentie en stenografie (systeem „Groote"). Zes leer boeken geheel gratis. Bovendien laag maandelijks lesgeld. Na goed volbrachte studie een fraai diploma. Daarna helpen wij gaarne bij de sollicitatie. "ERNST CASIMIRLAAN 26, ARNHEM Vraag nog heden inlichtingen omtrent een van de nevenstaande cursussen. Het verplicht U tot niets. Zend onderstaande bon, duidelijk ingevuld, in gesloten enve loppe, te frankeren met postzegel van 6 cents, aan ons of schrijf een brief en wij sturen U gratis alle inlichtingen. mm A-CURSUSSEN: voor heren: kommies, politie- diploma. maréchaussée, militaire politie, verpleger, be steller, hulpkeurmeester (voor slagers), keurmeester van waren, verkoper en winkelbediende (zowel in het algemeen als apart voor kruideniers- en textielwaren, manufacturen, enz.), chef-verkoper, filiaalhouder, etaleur, administrateur, makelaar-taxateur, reiziger, journalist, notarisklerk, inspecteur verzekeringsmij., havenmeester, brugwachter, sluiswachter, gemeentebode. concierge, filmoperateur, veeverloskundige. Voor damesverpleegster, verkoopster en winkel juffrouw (zowel in het algemeen als apart voor kruideniers- en textielwaren, manufacturen, enz.), chef-verkoopster, filiaalhoudster, etaleuse. privé-secre- taresse. reizigster, journaliste, kinderverzorgster, kinder juffrouw. B-CURSUSSENvoor beginners, zowel dames als heren: praktijk diploma boekhouden (dubbel boek houden). handelsrekenen, handelskennis, handelsrecht, statistiek, boekhoud-diploma's ..Mercurius" en ..Ver eniging van Leraren Ned. Taal, Frans. Duits, Engels, stenografie (systeem „Groote spreken in het openbaar, rekenen, meetkunde, aardrijkskunde, algemene ontwikkeling, warenkennis, belastingrecht, handschrift- verbetering, modern reclameschrift, beschavingsleer (goede omgangsvormen), eerste hulp bij ongelukken. Voor gevorderden: Nederlandse. Franse, Duitse en Engelse handelscorrespondentie, opleiding correspon dent correspondente. Dir. J. van der Bij, Hoofdonderwijzer. I Ik verzoek zonder enige verplichting 1 I inlichtingen omtrent de cursus voor I Naam Straat en No. Woonplaats Leeftijd

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 40