19 ~W~ ~W~ET gaat niet te best met de Zeeuwsche itI tweede klassers. Als we het ranglijstje na drie of vier wedstrijden bekijken, dan ont waren we aan den staart twee Zeeuwsche clubs, terwijl één zich ten koste van de laagst- geplaatste eenigszins wist op te werken en vier clubs onder zich liet, waarbij drie Zeeuwen. Het is Goes, dat nog geen enkelen wedstrijd wist te winnen en daardoor onderaan bengelt. Toch hebben de Goesenaren zich j.l. Zondag tegen Ter- neuzen aardig geweerd en zelfs tweemaal de leiding genomen. Met een beetje meer geluk en minder „onhandigheid" was misschien Goes de baas ge bleven. Terneuzen wist intusschen de puntjes te veroveren en plaatste zich daarmee in de midden groep, terwijl anders de onderste plaats voor zijn rekening was gekomen. Na den bemoedigenden 3li- uitslag, welke mag worden toegeschreven aan de ingrijpende veranderingen, die in het Goes-elftal waren aangebracht, zien wij met belangstelling de verdere verrichtingen van deze ploeg tegemoet. Zou het onder aan de lijst een Zeeuwsche strijd moeten worden, vragen we ons af, als we zien, dat Zeelandia de tweede plaats van onderaf bezet. Wat gaat er om met de groenzwarte ploeg t Er zijn toch enkele heel aardige spelers in dit team. De groote nederlaag van j.l. Zondag tegen T.S.C., nl. 61, weten we beslist niet te verantwoorden. Zeker, de achterhoede is niet wat men noemt safe, maar toch ook weer geen linie, welke telkens zooveel doel punten tegen zich behoeft te laten scoren. De aanval telt een goalgetter en toch komen er geen doelpunten. Past de ploeg wel goed in elkaar t Ons lijkt het, dat de opstelling niet de beste is. Als we b.v. zien, wat de prima voorhoede-speler Janisse doet en speciaal „hoe" hij zijn werk doet, dan wil het er bij ons niet in, dat de aanval niet productiever zou kunnen zijn. Een eerste eisch is echter, dat Janisse meer steun krijgt en een paar vlugge spelertjes naast zich. Hij kan niet alles alleen doen en bovendien begrijpen zijn medespelers heel vaak zijn bedoelingen niet. Onmiddellijk boven Zeelandia treffen we Dosko. Deze ploeg kon het j.l. Zondag niet verder dan tot een gelijk spel brengen tegen Hero. Aanvankelijk hadden we nog al eenige verwachting van Hero, doch na drie wedstrijden is ons optimisme wel wat gezakt. Twee gelijke spelen, n.l. 00 en 11 toonen te kleine cijfers om moed te geven voor goede plaat sing. Boven Dosko staat Ylissingen met zeer lage doelcijfers en nog slechts twee punten uit drie wed strijden. Als we echter het spel van Vlissingen j.l. Zondag eens bekeken, dan konden we niet gelooven, dat Vlissingen niet beter kan. Zeker, de vertooning van j.l. Zondag was niet al te fraai, maar bij de beoordeeling moeten we rekening houden met de gladheid van het veld en de tegenstanders. De wedstrijden tegen Middelburg en Zeelandia zijn immers altijd van een bijzonder karakter. Middelburg bleef tenslotte baas met 10 en kan daarmee meer dan tevreden zijn. Er hebben twee verdedigingen gespeeld in dezen wedstrijd en voorts was daar nog wel iets tusschen, doch dat „iets" presteerde niets. Het was een hopeloos geknoei van het begin tot het eind, waarbij Middelburg het gelukkigst was en een doelpunt scoorde. Een pracht-goal, welke echter niet kan goedmaken, wat er aan spel is verknoeid. Intusschen gaat Middelburg aan den kop en dank zij de schitterende verdediging met een schoone lei, d.w.z. zonder dat Vijgeboom éénmaal is gepasseerd. De verdediging van Terneuzen moet alle zeilen bijzetten. T.S.C. bedreigt echter de stellingen van Middelburg en komt met een wedstrijd minder en slechts één punt minder op de tweede plaats, staat er dus eigenlijk beter voor. In de derde klasse zijn zware slagen gevallen. Terneuzen 2 won normaal van Oostburg met 42. Hoofdplaat bevestigde onze gedachten over Oranje en gaf deze elf een nederlaag te slikken, welke hun zwaar op de maag moet liggen. Het heeft zoo iets van de laatste stuiptrekkingen van deze Sassche ploeg en hetzelfde moet men wel denken bij den uit slag van de ZeeuwenGoesche Boys, waar de Vlissingers met 151 toonden, dat het met Goesche Boys niet al te safe gesteld is. Vlissingen 2 was aan zijn naam verplicht te winnen van de jongste, n.l. Eiland Boys. De uitslag 53 is voor geen van beide een schande. Dat R.C.S. zich met 31 op eigen veld liet kloppen door Zierikzee, was voor ons een ver rassing. Mooi van Zierikzee, maar R.C.S. valt ons even tegen. Tenslotte moest Hansweert zes maal wijken voor de Middelburg-reserves en kon zelf slechts tweemaal het doel vinden. O.i. geen abnor male uitslag. Goes-Terneuzen 2-3. Onze jongste tweede klusser Goes moest de zege aan Terneuzen laten, zoodat hij nog steeds zonder punten onder aan staat. Het begin van den wedstrijd be loofde het beste voor Goes. Blok- poel scoort het eerste doelpunt voor zijn club. Middelburg-Vlissingen 1-0. In een zeer druk bezochten wedstrijd wist Middelburg een matige overwinning op Vlissingen te behalen. Een aanval op het doel van Vlissingen. De Vlissingsche reserve-keeper ziet den bal juist naast het doel schuiven. Nog een moment uit dezen wedstrijd. Een aanval op het doel van Middelburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19