ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat de ver loting van een zandbak ten bate van het crisiseomité een halfhonderd gulden heeft opgebracht. De liefde voor de huisdieren stond steeds op 'n hoog peil in de Ganzenstad. Uit Middelburg ontvingen wij het verblijdende bericht, dat het museum van het „Genootschap der wetenschap pen" verrijkt is met een zilveren pap lepel en een mammouthtand. Zoowel kleine kinderen als ouden van dagen zullen nu voortaan hun twaalf-uurtje in het gebouw heel geschikt kunnen nuttigen. Te Zoutelande is een koopman in aanraking met de politie gekomen, om dat hij zijn waren op een voor het publiek toegankelijke plaats verkocht. De man is van plan voortaan op het torenhaantje zijn handel te drijven daar kan het publiek beslist niet komen. 1 October heeft de Goesche commissaris van politie, de heer E. lib erts van Cue hoorn, afscheid uit zijn fundi genomen. Op onze foto ziet men den scheidenden functionaris met den burgemeester temidden van het Goesche politiecorps. Men telegrafeerde ons uit het befaam de Zeeuwsch-Vlaamsche stadje Biervliet, dat de gemeenteraad met overweldigen de meerderheid van stemmen een crediet heeft toegestaan voor het beschilderen van den stadstoren. Om verfspatten uit de oogen te hou den, zullen de artisten van beneden-af beginnen en zoolang het monument nog nat is, zal men het, met het oog op het buiige najaarsweer, 's avonds binnen zetten. Op li oensdag October werden te Souburg de schietwedstrijden ran het Zecuwseh verband van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm geopend. Overste Berghuis uit Middelburg beproeft als gast de schietbaan. De Zeeuwsche fruittentoonstelling te Goes is een groot succes geworden. Er hingen zooveel aanmoedigingen om meer fruit te eten, dat de wachten op 't laatst verdubbeld moesten worden. De renteniersvereeniging „Zuid-Beve land" is in haar geheel naar de expositie getogen en toonde levendige belang stelling voor de afbeelding „appeltjes voor den dorst". In den kersenstand had men veel moeite om de trroote heeren af te houden van hun neigmg om met de pitten te gooien Netten-reparatie te Vlissingen. U erf starheid op het land nabij Nieuwvliet. Uit Vlissingen maakt men melding van 't feit, dat met onbuigbare ge strengheid opgetreden wordt tegen de overtredingen inzake de ijkwet. Tien processen-verbaal zijn reeds opgemaakt en alle veroordeelde gewichten en maten werden in beslag genomen. De betrokken ambtenaren schijnen allen tc weten, dat bij het artikel „eiken" onbuigbaarheid past Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren De muziekvereeniging „Excelsior" te Kloetinge zal dezer dagen een inza meling houden voor den aankoop van een nieuw vaandel, wijl het oude totaal versleten is. Om dit nuttige voorwerp voortaan te sparen, zal niet meer tegen den wind in gezongen worden. De bietent/ijd is weer begonnen. De eerste bieten worden gerooid... ...waarbij de vrouwelijke hulp nog steeds niet kan worden gemist. Men bericht ons uit IJzendijke, dat bij een in deze landstreek gehouden liefdadigheidsverloting de hoofdprijzen, bestaande uit een eet- en thee-servies, in die gemeente gevallen zijn. Laten wij hopen, dat de scherven voor verder geluk zullen zorgen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25