5- „Hebl U nu Van Houten's KLM- reepen geproefd Green korreltje zien; 35 was zeer beperkt, maar in een hoekje van zijn geest vond hij toch een brokje wetenschap, dat hem het sterke ver moeden gaf de politie zou lang niet in haar schik zijn met hetgeen hij ge daan had. Gelijk zoovele volmaakt ordelijke staatsburgers had hij een angst voor de politie, en nu stond hij te luisteren met het oor te speuren naar de zware voetstappen van dienaren der wet in de gang. In die uren des dageraads leek romantiek hem een zeer twijfelachtig en onbegeerlijk ding, en ridderlijkheid iets ergers dan waanzin. Toen hij uit zijn raam naar beneden keek, kwam de gedachte in hem op, dat hij het wapen en het taschje van Ariadne op straat kon gooien. Maar een seconde nadenkens gaf hem het inzicht, dat dit niet de wijste weg zou zijn. Zelfs de stompzinnigste voorbijganger zou tot nieuwsgierigheid geprikkeld worden, als een revolver en een taschje vanuit den hooge voor zijn voeten vielen. „Laat u gelden," zei het handboek. „Treed de wereld tegemoet en tart haar, het tegen u op te nemen." Daar was maar één ding tegen dat de wereld wel eens op zijn uitdaging in zou kunnen gaan, en dan zou zij 't hem meer dan ongemakkelijk kunnen maken. Desondanks, nog in zijn pyama, met ongekamde haren en zijn bril scheef, zette hij zich in de houding voor den langen spiegel in de bad kamerdeur. „Ik tart u zei hij, met een stem, waar hij maar geen kracht in kon krijgen. Hij schraapte zijn keel. „Ik tart de politie Ik tart moordenaars Ik tart eh. iedereen! Ik heb 't gedaan voor haar Verrast merkte hij op, hoeveel beter hij zich daarna voelde het was een opwekkend middeldeed één lepel hem al zooveel goed, dan was hij misschien met twee lepels genezen, dus ging hij nadenken, wien hij nog méér tarten kon. Bij zijn eerste optreden had hij 't lieele terrein mee omvat; maar hij kon nog specialiseeren en nader omschrijven. „Ik tart den commissaris van politie zei hij stoutmoedig. „Ik tart den burgemeester Ik tart Mike Peck Dat ging goed. „Ook tart ik het leger en de vloot." Om dit te overtreffen zou hij moeten stijgen tot bijna onmete lijke hoogten. „Ja," ging hij voort, „ik tart al die personen en organisaties enen Mussolini." „Wat zè je V' vroeg de zware, slape rige stem van Algernon Swinburne bij de tusschendeur. Algernon's trekken warén niet levendig noch soepel, maar eenige verwondering toonden zij toch. Onwillekeurig bootste hij het gebaar van Hadrian na. „Wat heeft Mussolini gedaan t" vroeg hij. Hadrian wendde zich naar hem, nu in koortsigen scheppingsdrang. Hij was een kunstenaar in zijn werk. „En jou jouin het uur van gevaar en eh. slachting waar was jij toen Ben je iemand te hulp gesneld f Wat heb je gedaan, om vrouwelijke onschuld te beschermen en de boosaardigheid van onverlaten te beschamen f" Algernon krabde op zijn hoofd. „Dat ken ik," zei hij. „Da's van „Neen „Niet Dan is 't van 'n ander. Ik mot. ik heb zin in koffie," Hij giiig naar de telefoon en belde het restaurant. „Jawel," zei hij, „ont bijt. Ja, grape-fruit, havermout, vier spiegeleieren met spek. Ja. Geroosterd brood met boter. Wat zeg je Goed, breng er daar ookl maar twee van. En flink koffie, zes' koppen.... Nee, da's voor één persoon.... Wat wou jij eten, Pinky „Een.... een krant," zei Hadrian.^ Het schoot hem te binnen, dat de gebeurtenissen van den vorigen avond van genoegzaam belang voor het publiek konden zijn, om een aantal drukletters te verdienen. „Droog of met boter vroeg Algernon. ,,'n Krant," zei Algernon in de telefoon„Ja, zónder suiker en melk. Ja. Die eerste bestelling tweemaal, en als de bliksem „Als ik in de gevangenis zit," zei Hadrian, „als ik gekerkerd ben vast geketend in een cel denk dan som tijds aan me. Weet dan, dat ik gelukkig ben. Weet dan, dat ik niet klaag, omdat eh. omdat ik geschraagd word door het besef, dat ik daar ben als rempla- <jant of tweede ik van een edele en sehoone vrouw." „Shakespeare zei Algernon triom fantelijk. „Nee." Algernon's gezicht betrok. „Ik raad altijd Shakespeare," zei hij. „Dan zal ik 't toch wel eens ooit goed hebben." Ontevreden wierp hij zich op het bed van Hadrian en liet zijn hoofd op het kussen vallen. Hij veerde dadelijk op en keek Hadrian verwijtend aan, de pijnlijke plek wrijvend. Hij rukte het kussen opzij en staarde naar het taschje en de revolver. Het eerstgenoemde voor werp leek hem het merkwaardigste. „Oei," zei hij. „Leuk souvenirtje „Pardon „Hou je nou niet zoo Allemaggies, een schietijzer Hij nam de revolver op zijn platte hand en keek Hadrian aan. „Leg neer Leg neer „Ik had hier gauw kennis," zei Algernon, „maar jij bent ook niet mis „Ik begrijp in 't geheel niet, waar je 't over hebt." „O nee Nou, je maakt harder voort dan ik. Dat kind van Higg is zoo sentimenteel niet, om souvenirtjes t< geven den eersten avond." De kellner klopte op de deur. Hadrian greep revolver en taschje, en stopte ze in een la, vóór Algernon open kon doen om hun outbijt binnen te laten, dat door twee kellners ge torst werd. „Krant, meneer," zei een hunner. Hadrian een exemplaar toestekend. Deze greep er gretig naar, keek de voorpagina over, sloeg Snel blad na blad om en vond geen woord over het drama van den vorigen avond. Snel doorliep hij de krant van begin tot eind, maar er stond nergens een bericht over moord op een heer in smoking. Hel was verpletterend het was verbluffen der, dan wanneer er schetterende kop regels gestaan hadden. „Komt 't.komt 't wel eens voor, dat een moord er niet instaat f" vroeg hij. „Dat vod „Misschien is 't nog niet ontdekt." „Acht eieren," zei Algernon opge wekt. „Da's twee voor jou en zes voor mij." De grape-fruit was al veranderd in een uitgeschraapte schil, en Algernon viel op de eieren en 't spek en de worst aan. Hadrian had absoluut geen eetlust. Hij peinsde, trachtte te over leggen, tuurde met bijziende oogen in den zwarten put der toekomst. Wordi vervolgd. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Tel In tere. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, lel. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Tel. Int. 13473, Gironummer 149597. s HE11 TOGEN- ROSCH, Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Bosclistraat 110. TeL Interc. 1713. Giro nr. 124690. De voorwaardeu van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Natuurlijk niet. Zware cylinders vermalen en vermalen, walsen en walsen de van Houten's chocolade, tot Uw tong geen korreltje meer proeft! Een der kenmerken van kwali teit! Goedkoope chocolade is korrelig, maar van Houten's KLM-chocolade wordt* zóólang bewerkt als alleen de duurste soorten dessert-chocolade! Daardoor smelt de KLM-reep zoo glad en zacht in den mond. En komt de heerlijke smaak dubbel tot zijn recht! 'toch is «Ie pr^ys* .5 cent gebleven'

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35