VOOR DE GASTVROUW CUTEX Waag U niet aan een tandpasta, die het teere tandglazuur beschadigt. Meisjes van heden 37 HET behoort tegenwoordig tot de dessertbordje klaar gezet op het buffet, uitzonderingen als er een groot Alle messen steeds met den scherpen kant diner wordt gegeven. naar het bord toe. Vaak wordt ook het De meeste huisvrouwen, ook zij, die hors d'oeuvre-vorkje naast het viscli- vroeger veel ontvingen, bepalen zich couvert gelegd, terwijl het dessertzilver tegenwoordig tot het uitnoodigen van boven het hord gelegd wordt en het enkele goede vrienden of kennissen aan vruchtenmesje alleen naast het vinger den middagdisch. kommetje een plaats vindt. Al wat er Alle zoogenaamde „omslag", alle ver- neergelegd is, moet natuurlijk trouw de toon en praal geraakt langzaam maar spijslijst volgen. Bij kleinere maaltijden zeker in onbruik. mag ook het compote-schoteltje neerge- Het moderne huisvrouwtje voelt niet zet worden en staat dan links boven het veel meer voor mooi damast en velen bord. Bij grootere maaltijden geeft men harer verklaren ronduit ik weet eigen- compote-bordjes apart. Tussclien elke lijk niet precies hoe het allemaal hoort, twee borden staat een zoutvaatje met ik doe maar zoo'n beetje. zilveren lepeltje, en karaffen met frisch Wij willen niet zoo ver gaan om te drinkwater mogen op geen enkele tafel zeggen, dat dit verschijnsel zich op alle ontbreken, gebied begint voor te doen, maar toch is het een feit, dat de goede ouderwet- T^\e glazen staan aan den bovenkant van sche huiselijkheid en gezelligheid als het bord, meestal in schuine richting vanzelfsprekend een soort vakkennis en van links naar rechts in de volgende bij de huisvrouw en bij het jonge meisje orde waterglas, glas voor witten wijn, aankweekten, welke tegenwoordig maar glas voor rooden wijn, rijnwijnglas al te vaak ten eenenmale ontbreekt. (meestal groen gekleurd), champagne- Vroeger gaf ook lang niet iedereen glas. De servetten liggen, met het ge- diners, maar de huisvrouw wist, ingeval borduurde naamcijfer bovenop, op of zich zooiets voordeed, precies wat haar naast het bord, het brood tusschen het te doen stond. servet. De spijslijst zet men in sierlijke Zonder te willen beweren, dat het wel- standaardjes tusschen elke twee gasten, slagen van een huiselijk feestje afhangt het naamkaartje ligt, van verre zichtbaar van de juiste rangschikking der tafel, op de glazen. draagt een kundig en fraai gedekte disch Het dienen moet zorgvuldig en ge- toch in niet geringe mate bij tot het ruischloos gebeuren, men rekent 1 be- feestgenot. diende voor 8 of 12 personen. Meestal Bij het aanrichten van een min of gebruikt men vrouwelijk personeel om te meer feestelijk gedekte tafel neme men bedienen. Zij moeten gekleed zijn in de volgende wenken in acht zwarte japon met witte schort, desge- Laat uw gasten ruim zitten, van bord wenscht witte muts, kragen en manchet tot bord moet er 50 a 60 c.M. tusschen- ten, witte garen handschoenen aan heb- ruimte zijn. ben (men boude een tweede paar voor- Zorg er voor, dat de stoelen niet te handen als reserve) en niet te zware laag zijn. schoenen dragen. Leg een molton onderkleed onder het Men begint met dienen bij de tafel tafellaken om het rammelen der borden dame van den heer des huizes en laat te voorkomen en zorg dat het tafellaken, dan de schotels de rij langs gaan. De waarvan de hoofdvouwen met den bedienden moeten links aanbieden. Zij scherpen kant naar boven moeten liggen, moeten de schotels op de linkerhand op overal precies even ver afhangt. een gevouwen servet houden en zoo laag, Vermijd een hooge bloemversiering, dat men zich gemakkelijk bedienen kan. die de gasten belet elkander over de Het noodige gereedschap, lepels, vorken, tafel heen aan te zien. Een platte schaal taartscliep enz. moet er op eiken schotel of drijfbak, of een lage breede vaas met bijliggen naar den gast toegewend. De bloemen is hiervoor het meest geschikt, gebruikte borden, lepels en vorken wor- De bloemen moeten in kleur passen den rechts weggenomen, de schoone bij het servies en bij de kleuren van het borden worden links neergezet, het eetvertrek. Zoo staan bijv. paarse bloe- schoone zilver rechts neergelegd. De men, hoe mooi overigens ook, heel leelijk schoone vorken, lepels en messen worden bij een helderblauw gebloemd servies, en op een bord op een gevouwen servet aan- goudbruine bloemen „doen" het niet bij gedragen, doch nimmer los in de hand. een rood servies. Vele huismoeders laten echter ook de In het midden van elke plaats aan schoone borden rechts neerzetten. Men tafel staat het bord, rechts daarvan schenkt ook rechts in. liggen mes, lepelen vork, links het visch- Na den maaltijd wordt een kopje couvert, terwijl bovenaan voor het bord mocca rondgediend, al of niet met een het hors d'oeuvre-vorkje wordt gelegd, likeurtje, meestal in een ander vertrek. Het dessertzilver en het vruchtenmesje om het personeel gelegenheid te geven worden met het vingerkommetje op het den feestdisch af te ruimen. wenschen vlotte, sportieve kleeding. Daarom kunt U als moeder niets beter doen, dan voor Uw dochter Bleyle-klee- ding kiezen. De modellen zijn geheel naar de smaak van onze meisjes. En de prijzen zijn billijk, ja zelfs laag, als U bedenkt, hoe dankbaarBleyle in hetdragen is. Vraagt het adres van de dichtstbijzijnde lev^- rancieraan onze Alleen -Vertegenwoordiger: L.Zaalberg, Victorialaan 1, Wassenaar. nieuw r,.tex Oliehou CLakafneemwater. 75% grootere flesch. CUTEX Oliehoudend Lakafneemwater bevat geen scherp aceton, maar wel een speciale olie, die den nagelriem zacht en den nagel gezond houdt. In tegenstelling met andere oliehoudende lakafnemers bedekt het den nagel niet met een vetlaagje, waardoor de lak niet houdt. Andere zoogenaamde „oliehoudende lakafnemers" bevatten dit speciale be standdeel niet en bedekken daardoor den nagel met een vetlaagje, dat den glans van de lak bederft en deze doet splinteren. Om de beste resultaten te verkrijgen met Cutex Nagellak moet U dus altijd Cutex Oliehoudend Lak afneemwater gebruiken en andere lak afnemers weigeren. Evenals het Nagelriemwater en de Nagellak is de prijs van het Olie houdend Lakafneemwater van fl. 1.- tot fl. 0.75 verlaagd. Sommige tandpasta's verwijderen tandfilm, maar kunnen daarbij het glazuur der tanden aantasten. Ande ren zijn weliswaar volkomen onscha delijk, maar dat zij tandfilm verwij deren, is niet zeker. Pepsodent echter heeft de eigenschap tandfilm te ver wijderen en is tevens volkomen onschadelijk. Het verschil tusschen Pepsodent en andere tandpas'a's is gelegen in de toepassing van een nieuwe reinigende en polijstende stof, die kortgeleden is ontdekt. Deze biedt drie groote voor- deelen verwijdert tandfilm - volkomen geeft een parelenden glans aan het tandoppervlak reinigt en polijst het teere tand glazuur met absolute veiligheid. Gebruik Pepsodent. Het is de meest moderne wetenschappelijke tand pasta. GRATIS tube voor 10 dagen. Zendt deze coupon voor een gratis tube voldoende voor 10 dagen aan de Fa. B. Meindersma. Wester- baenstr. 154-158. Den Haag en sluit een postzegel ter Slechts 1 tube per huisgezin.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37