WIJ DRAGEN WEER BLOUSES! |p& gswwfcn ,-V.V;;:'n GERUIMEN tijd is de blouse het stiefkind geweest van de Mode. Japonnen en nog eens japonnen was het wat de klok luidde japonnen met vesten, japonnen met cape'jes. japonnen met driekwart of lange mantels. Voor de blouse was geen plaats meer in de kleerkast. Reeds verleden jaar begon hierin een kentering te komen en thans weet de blouse zich weer te handhaven naast de japon en soms in combinatie met de japon. Men denke slechts aan de bolero en de sportmodellcn. Evenals de japon volgt de blouse strikt de uren van den dag daar is het simpele, gladde blousje voor de morgenuren, voor kantoor, school en huis, pretentieloos, heerlijk warm, aansluitend en toch modieusdaar is de sportieve vestblouse en de tricot sportblouse, maar daar is ook de gekleede middag blouse van kant of satijn met jabot en strassknoopeu en ten slotte is er de avondblouse van brocaat lamé of cellophanestof, die op een zwart satijnen rok wordt gedragen. Er is zoo'n verscheidenheid en zoo'n keus, dat wij, als er geen japonnen waren, geheel met blouses Een heerlijke herfstdracht voor de sportgirl, deze Venus- polo-blouse van soepele zachte rekbare effen wol in vuurrood gedragen op een zwart en wit geruit rokje of in reebruin op een bruin met wit gervHen rok. Eenvoudige Venus-blouse van soepele geruite wollen stof, met klein omliggend kraagje en sluiting door m iddel van groote houten sierknoopcn zouden kunnen volstaan, als dat niet te eentonig zou zijn Naast de jumper, die stormender hand de wereld en meer speciaal de door breiwoede aangetaste vrouwen heeft veroverd, doet ook de gebreide blouse opgeld. Vroeger heette zooiets een „dames taille" en het was, om het maar rond uit te zeggen, een degelijk stuk werk, ietwat massief, van in ribbeltjes ge breide, dikke wol met een schootje van achteren en een boordje van boven. Bij een zoo enorme keuzo als ons tegenwoordig geboden wordt, valt het niet gemakkelijk juist datgene te kie zen, waaraan wij het meeste plezier zullen beleven. Naast de crêpe de chine en de taf zijden blouse zal dezen winter heel veel de satijnen en de fluweelen blouse worden gezien. Vooral fluweel zal naast dun geweven tricot in het middelpunt der belangstelling staan. Er is een prachtig, nieuw, soe pel fluweel, dat in effen tinten en ook bedrukt met gouden en zilveren stippen wordt gebracht. Dan is er een bijzonder mooie kwaliteit peau de pêche, be drieglijk veel op wildleder gelijkend, waarvan vest- blonses en vesten worden gemaakt voor sportdoel- einden. Meer en meer wordt, als men niet in gekleed toilet des avonds wil uitgaan, het zwart satijnen complet met de parelwit satijnen blouse gedragen. De blouse is de aangewezen dracht bij het vlotte jeugdige mantelpakje en bij de driekwart swagger coat met het nauwe tweedrokje. De rokken zijn niet alleen nauwer, zij zijn ook korter dan verleden jaar. De blouses, die in de ietwat opgeknipte rokken gedragen worden, gaan meestal schuil achter een tamelijk breede, veelal in ruitvorm doorgestikte stoffen of leeren ceintuur. Zeer vele der nieuwe modellen worden echter buiten den rok gedragen met een kort schootje, min of meer aansluitend en naar den heupvorm geknipt, terwijl veelal het midden-voorgedeelte van dit schootje is weggeknipt, teneinde de lijn niet onnoodig te verzwaren en te accentueercn. De moeste blouses vertonnen liooge halsuitsnijdingen en de genen. die dit niet hebben, pronken met een vlotte, breede das, die achteloos wordt geknoopt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38