ZEEUWSCHE OMROEP 25 Op Donderdag 10 October bracht minister Deckers 'n bezoek aan Ierseke, waar Z.Exc. zich liet inlichten over den noodtoestand in het oesterbedrijfDe minis ter op bezoek bij een der mosselbedrijven in gezel schap van den commissaris der Koningin, den burge meester van Ierseke, den voorzitter van het bestuur der visscherij op de Zeeuw- sche stroomen en bestuur der en van oester- en mos selbedrijven. Terneuzen, dat gebrek heeft aan kaderuimte, krijgt een nieuwe haven met flinke opslagplaatsen daarlangs. Een kijkje bij de voorbe reidende werkzaamheden. De fundamenten voor den zwaren betonmuur worden gelegd. Hallo hallo Hier is de persdienst van den officieelen ZeeuwscLen Om roep. Het verder vertellen vtn deze berichten, in welken vorm ook. is geoorloofd. Men meldt ons uit Tholen, da. de mosselauto van een Ossendrechten xar door de kracht van den storm in de Eendracht is gewaaid en gezonkei Bij laag water wil men trachten met man en macht het vehikel boven water en op den wal te brengen. Laten wij met den eigenaar hopen, dat de Eendracht ook ditmaal kracht geeft. Wij vernamen uit Groenendijk, dat bij de jongst gehouden palingschieti.rg op de liggende wip iemand in zijn kuit getroffen is. Palingschieten, kuitschieten is de handboog-liefhebberij nu een land- of een waterbewonerssport Men schrijft ons uit Zierikzee, dat de gemeente het pleit tegen den ont vanger, die f 43.000.te veel in zijn kas had, gewonnen heeft en het over schotje behouden mag. Den man mag het geld ontgaan zijn den kampioen-ontvangerstitel zal hij toch behouden Te Ierseke is wederom een juffrouw bij het schoonmaken van de trap gevallen en met gekneusde ledematen opgenomen. Schoonmaaksters in herfsttij als bladeren vallen ze naar beneden Te Hoedekenskerke hebben de raads leden geprotesteerd, dat ze hun ge boorte-akte hebben moeten indienen en de secretarie daar bovendien nog één gulden voor opeisehte. Het is al 'n moreele klap, wanneer ze aan het bestaan van een raadslid pas gelooven, indien hij zijn geboorte-akte met zich ronddraagt en als je er dan nog zoo'n financieelen opstopper bij krijgt, zit je wel in den hoek, waar de slagen vallen Te Goes zijn de winkelweekdagen gunstig verloopen. Alle feestelijkheden slaagden buitengewoon goed. Behalve 'n electricien, die bij de kade-illumi natie misstapte, is er niets in het water gevallen. In Zeeuwsch-Vlaanderen hebben de rook-vereenigingen hun prijskamp- programma's weer klaar. Men wil den leden ook vaardigheid bijbrengen in het hengelen, opdat zij de noodige capaciteiten krijgen om voor contro leur bij de Crisis-organisaties in aan merking te komen. In de hoofdstad van onze provincie is op een uitgebreide reclame voor een waschmiddel een niet minder groote demonstratie van een schoensmeer- fabrikant gevolgd. De schoonheidscommissie heeft maat regelen getroffen, dat in het vervolg eerst met het schoensmeer en vervolgens met het zeeppoeder gewerkt zal worden. De voetbalvereeniging ,,De ouwe schoen" te Middelburg krijgt steeds meer reputatie. Via Boedapest kwam er nu reeds een uitnoodiging om tegen 'n neger-elftal te spelen. We raden den matadoren aan, zich dezen winter ook te oefenen in het eten van rauw vleesch, dan komt er nog wel een invitatie van de zijde der kannibalen ook Tot de volgende week, dames en heeren. ■«ilgai Ter vervanging van de oude, nog steeds gebruikte handspuit gaat de gemeente Koudekerks een motor- brandspuit aanschaffen. Het storten van het beton tusschen de zware, in groot aantal geheide betonnen palen. Te s-Gravenpolder is de vorige week het nieuwe kerkgebouw der Gerefor meerde gemeelde plechtig in gebruik genomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25