Een nachtelijk Huwelijk VIJFDUIZEND GULDEN „Ik hoor muziek; is dat je nieuwe adbbelir ix W VOOR DE ABONNÉ'S VAN PANORAMA OP 5 DECEMBER A.S. Begrijp je nu waarom ik thuis blijf?" 29 Harris lachte. Hij bekeek het korte briefje nog eens en lachte weerhij las het voor den derden keer en lachte nog smakelijker. Het was zoo dwaas, zoo absurd, dat hij onwillekeurig zijn kantoor rondkeek, of er niemand meelachte. Maar er was niemand in het kantoor er was bijna nooit iemand behalve Harris zelf. Of er toch een toehoorder was, nam hij het briefje weer van zijn lessenaar en las hardop Mr. Winston Harris, 1422 Bonanza-gebouw, Hier. Geachte Heer, Volgens uw order kochten wij heden voor uw rekening 1500 gewone aan- deelen Federal Copper 5 78 wij zullen de stukken tot nader order onder ons houden. Hoogachtend, Wliiteridge, Hunter en Co. Harris nam een potlood en begon te krabbelen op zijn vloeiblad. Vijftien honderd aandeden tegen 78 dat maakte een waarde van honderdzeventien duizend dollar. Hij greep den telefoongids en zocht bij de W.Wliiteridge, Hunter en Co., 1728, las hij hardop. „De firma bestaat toch. Maar ik ken Whiteridge en Hunter niet, en waar schijnlijk kennen ze mij evenmin, 'ns Kijken, of ik een naamgenoot heb." In den telefoongids was geen Winston Harris te vinden, zoomin als in het adresboek. „Het goeie adres en de goeie kamer dus," dacht Winston, „maar de ver keerde Harris. Ik denk dat ze een briefje naar mij wilden sturen, een reclame of zooiets, en dat de jongste bediende zich vergist heeft met de enveloppe. Ik zal het morgen vragen. Het is nu te laat om ze op te bellen." Winston Harris voelde zijn architec tenbaantje niet als een zorgvollen last, Er schenen niet veel menschen te zijn, die zijn kunst apprecieerden. En daar door bleef zijn kantoor leeg. Dat was nu een gelukkige omstandigheid, want drie maanden geleden hadden zijn mede burgers hem gekozen tot mayor van Auburn. Den volgenden morgen tele foneerde Winston niet naar Whiteridge en Hunter zijn burgemeestersplichten hielden hem drie dagen in Auburn. Toen hij den vierden dag zijn kantoor in de stad weer betrad, vond hij wederom een brief, die den naam droeg van Whiteridge en Hunter. „Ze zullen de vergissing ontdekt heb ben," dacht hij, terwijl hij de enveloppe openscheurde en naar den brief tastte. Hij voelde er slechts een klein stukje papier in, een stukje papier, dat Winston in het laatste stadium van verbazing bracht. Het was een cheque van 24.400 dollar, ten name van Winston Harris, 1422 Bonanza-gebouw, alhier. Toen hij de enveloppe tegen het licht hield, zag hij, dat er nog een brief in was. Hij las Geachte Heer, Volgens uw order verkochten wij heden 1500 gewone aandeelen Fede ral Copper k 94 Wij sluiten hier bij een cheque in voor het u ver schuldigde bedrag verminderd met commissie en interest. U gelieve ontvangst te bevestigen. Inmiddels, Hoogachtend, Whiteridge, Hunter en Co. „Ik zal het krankzinnigengesticht moeten waarschuwen," mompelde Win ston. „Die lui van Whiteridge worden gevaarlijk voor hun klanten. Binnen een maand ben ik millionnair ten koste van anderen." Hij stak haastig de cheque en den brief in zijn portefeuille, greep zijn hoed en vloog de trappen af. Enkele minuten later stond hij in het kantoor van White ridge, Hunter en Co. hij wachtte niet, tot er een loket werd geopend, maar stormde onmiddellijk een kantoorlokaal in. „De directeur „Die is hier," antwoordde een be diende. „Maar hij heeft liet erg druk. Kan ik u helpen „De directeur," herhaalde Winston. „Hij heeft het buitengewoon druk. „Te druk om iemand van vijf en twin tig duizend dollar te verlossen f Allo man, hier is m'n kaartje Dien me dade lijk aan." De bediende verdween achter de glazen, doch kwam spoedig terug en vroeg Winston hem te volgen. „Wat is er van uw dienst, meneer Harris. Het bedrag klopt toch vroeg de directeur. „Klopt toch 't Is een idiote vergis sing. Die cheque is niet voor mij. Ik heb nog nooit voor één cent aandeelen ge kocht of verkocht." YXTaarom Winston Harris dit geld werd toegestuurd en daarna nog grootere bedragen, zelfs zooveel, dat hij het als een ramp beschouwde, welke rol eenzeke- re mejuffrouw Constance Wayne in dit spannend verhaal speelt, kunt u lezen in ons nieuwe boeiende premieboek, van den bij onze lezers zeker niet onbeken den schrijver E. J. Rath wij herinne ren u aan „De Familie-dictator", „Char lotte op glad ijs" en „De man in 't wagentje" „EEN NACHTELIJK HUWELIJK". De prijs in gewone uitvoering be draagt 17% ct. en in luxe-prachtband 70 ct. Deze prachtige roman is verkrijgbaar bij onze bezorgers en agenten en aan ons hoofdkantoor. Weet ge wel, dat thans nog slechts zeven weken ons scheiden van de klinkende St. Nicolaas-surprise, waarover wij u in ons blad van 5 Sept. j.l. uitvoerig hebben ingelicht? Natuurlijk zijt gij ook als abonné in onze registers ingeschreven en is het derhalve mogelijk dat ge één der duizend gelukkigen zult zijn! '„SS-." RADIOBELL, een toestel dat sfeer geeft. Een toestel waar men zich even behaaglijk bij voelt als bij een open haard op een natten Decem beravond. Een toestel waar men voor thuis blijft. Een uitvoerige beschrijving van de RADIOBELL kunt U bij Uw radio- handelaar of bij een van onder staande adressen gratis bekomen. Maar nog beter kunt ge daar een toestel gaan beluisteren. Dat xegt U meer dan welke beschrijving ook. No. 535 No. 536 No. 636 F 145.- F 177.50 F 220- ALG.NED.RADIO UNIE N. V. KANTOREN: Amersioort, Stev. v. d. Hagenlaan 16 Bergen op Zoom. Koevoetstraat 43 Deventer. Nieuwstraat 64 Groningen. Oosterstraat 46 Haarlem, Zaanenlaan 22 24 Leeuwarden. Schrans 132 Maastricht, Bourgognestraat 31A

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29