KWEL HAAR NIET! DE PISTOOL-ENCEL ZORGT VOOR SENSATIE.... door Owen Huntley voortaan nooit meer die levertraan-ellende! Emulsion Klaagde over pijnlijke, gezwollen voeten. WRIGLEYi KAUWGOM Doet wat de Zon doet 30 Loopt nu meer nis een kieviet Radox heeft een heilzame werking op voet kwalen. Lees slechts wat een Radox-enthou- siast ons schreef, met toestemming zijn brief te publiceeren „Ik heb een betrekking, waarbij ik veel moet staan en loopen, en steeds heb ik dan ook last gehad van gezwollen voeten en uiterst pijnlijke eeltplekken. Een vriend raadde mij aan, Radox te probeeren. Reeds na het eerste voetbad voelde ik een enorme verlichting. Nadien ben ik regelmatig met de voetbaden doorgegaan, en ik kan nu ronduit zeggen, dat mijn pijnen zijn verdwenen en ik loop weer als een kieviet. Ik meende dat ik niet beter kan doen dan U dit te schrijven, terwijl U van mijn brief naar genoegen gebruik kunt maken". J. F. De in belletjes uit het Radox-voetbad op stijgende zuurstof dringt in de verstopte poriën en verwijdert de daarin opgehoopte schadelijke stoffen. De pijn veroorzakende zure en onwelriekende afscheidingen van de spieren kunnen dan weer op normale wijze door de huid uitwasemen. De gezwollen voeten slinken en de spieren worden weer sterk en lenig. Bovendien weekt Radox likdoorns en harde eeltplekken af, die nu gemakkelijk met de hand verwijderd kunnen worden. De bloeds omloop wordt door de actieve zuurstof ver sterkt, de voeten worden blijvend veerkrachtig en gezond. Radox is verkrijgbaar bij alle apotheken en erkende drogisten k f 0.75 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen. Nu ook verkrijg baar in kleine pakjes k 121/2 ets. per stuk. importeursN.V. Rowntree Handels-Maat schappij, Heerengracht 209, Amsterdam. GOED VOOR MAAG EN TANDEN PER PAKJE NIEUWSbulderde meneer Josuah Wills, uitgever en directeur-hoofd redacteur van „Het Nieuwsblad voor Florida." „Sensationeel nieuws Al zijn we geen New-Yorksch society - blad,we moeten toch met nieuws voorden dag komen. Ik vraag den heeren waar voor we al die millionnairs hier in Florida met vacantie hebben, als ze zelfs niet één regel sensatie opleveren Met „de heeren" bedoelde meneer Wills Jimmy Porter en Bill Wetzel, maar de laatste was bij den eersten noodkreet om nieuws het vertrek uitgevlucht, om met de typiste een gloednieuwe en zelf uitgedachte methode van vier-handig schrift te gaan beoefenen. En dus ving Jimmy allen wind alleen in de zeilen op. Hij liet den storm gelaten over zich heen gaan en toen hij wat begon te minderen en meneer Wills uitgeput naar adem snakte, haalde hij bedaard het potlood uit zijn mond en stak het achter zijn oor. „Komkommertijd," zei hij laconiek. Wijs me waór ter wereld een journalist in Augustus kans krijgt een sensatie op den kop te tikken. Zelfs de duimen lig gen dan droog." De heer Wills blies zich op tot aan het nippertje van 'n explosie. „Pas op, baas, dat is gevaarlijk met die warmte," waarschuwde Jimmy, bang voor de spetters. Stwenschte meneer Wills met hartgrondigen ernst en tot het wijze in zicht gekomen, dat op Jimmy's olifan tenhuid toch alle schimpscheuten af ketsten, beende hij met groote passen het vertrek uit. Intusschen was Jimmy geneigd de geschiedenis te rubriceeren onder de ■rnstige gevallen, die zijn aandacht ver- lienden. Feitelijk had de baas gelijk. Florida zat mudvol met millionnairs- met-vaeantie. Zij hadden heele leger scharen detectives en een behoorlijk irtilleriepark in hun gevolg meege bracht, mitsgaders een enthousiast legioen gangsters. Met recht had men lus eenig vertier mogen verwachten in Florida's zonnige dreven. Meneer Wills had zelfs op een vertiendubbelde op laag en een torenhoogen stapel nieuwe idvertentiecontracten gerekend, waar- an hij het batig saldo had bestemd voor en nieuwe rotatiepers. Maar aan al die hooggespannen ver wachtingen was de bodem ingeslagen. I n Florida heerschte een rust, als in een loenderpark met slechts één kip. Men vernam van geen dreigbrieven of over vallen, de detectives slenterden ver veeld rond en de mitrailleurs bleven dik nder het vet. „Zeg, ik heb 'n idee," zei Jiinmv s middags tegen zijn collega Bill. „Een goed idee informeerde Bill ritisch. „Ik geloof het wel, ik wou...." „Hou het dan vóór je en vraag eerst alarisverhooging," gaf Bill goeden raad. „Onzin, ik verdien meer dan ik gebrui ken kan," grinnikte Jimmy. „Neen, luister eens. Heb je gehoord, dat Lydia Hennery hier neergestreken is Weet jewel, die ze in de New-Yorksche onder wereld hebben vereerd met den bijnaam van de Pistool-Engel „Ja, wat is er mee?" „Ik ga ze straks eens interviewen. Misschien levert ze nog 'n kolom behoorlijke copie op. 'k Weet werkelijk niet meer, wat er nu nog te schrijven valt over die millionnairs-invasie. 'k Ben al aan de beschrijving van hun polo-shirts toe." „Hm, het idee is niet kwaad," zei Bill goedkeurend. „Aardige naam is dat, de Pistool-Engel. Ze zal toch niet op je schieten bij wijze van voorstelling V „Dan val ik als offer van mijn plicht, de schoonste dood dien een menscl sterven kan," antwoordde Jimmy dra matisch. Toen zoog hij eens aan ziji potlood en ging den heer Josuah Wilh gelukkig maken met zijn idee. Dien avond verscheen Jimmy Porter, behoorlijk in smoking, in den Alcazar Bar, waar de Pistool-Engel en een drie tal van haar vrienden dure cocktail- zaten te slurpen. Zij had een bakvisch achtig uiterlijk en haar groote-blauwe oogen blikten hem onschuldig aan. toen hij zich aan haar voorstelde. „Van welke krant komt u f" vroeg zij beminnelijk. „Van het „Nieuwsblad van Florida." oplaag 'n half inillioen exemplaren," loog Jimmy een nul te veel. De Pistool-Engel schudde haar plati- na-blonde lokken. „Ik sta in principe alleen interviews toe aan de groote society bladen en dan tegen een hono rarium van tien dollar per woord." „Drie vragen slechts," smeekte Jim my. „En gratis, zónder honorarium. Als ik zonder behoorlijke antwoorden bij m'n baas kom, weet ik zeker, dat hij het leger werkloozen met een niéuw on schuldig slachtoffer zal vermeerderen." De Pistool-Engel keek hem eens aan. Zijn uiterlijk scheen haar te bevallen, want zij lachte beminnelijk. „Ik zal eens zien. Hoe luiden die drie vragen Jimmy schepte adem en bladerde in zijn notitieboekje. „Vraag één Vindt u Florida mooi Vraag twee Denkt u dat hier nog zaken te doen zijn Vraag drie Hoeveel personeele belasting betaalt u De Pistool-Engel fronste de wenk brauwen. „Neen, ik houd me aan mijn beginsel," viel zij bits uit. „Ik zal u niet antwoorden." „En ik, het onschuldige slachtoffer t" „Verzin er zelf maar een antwoord bij," antwoordde de Pistool-Engel op onvriendelijken toon en daarop keerde zij hem haar rug toe. 't Was niet beleefd, maar Jimmy was erger gewend. Voorloopig was hij heel tevreden. Hij was gewend hoogeschool te rijden in de journalistiek en wist precies hoe hij te werk moest gaan, om onwillige slachtoffers een interview af te dwingen. Den volgenden dag verscheen er in het „Nieuwsblad voor Florida" een mat- gekleurd verhaal van zijn ervaringen. Hij beschreef het uiterlijk van de Pistool- Engel als vrij onbeduidend, noemde het inhalig een honorarium van tien dollar per woord voor een interview te ver langen en schreef haar onwil, om zijn vragen te beantwoorden, aan haar vrees toe voor vraag drie, waarop zij ver moedelijk had moeten bekennen, dat zij gewoon was de belasting te ontduiken. Toen Bill het las, schudde hij bezorgd zijn wijze hoofd. „Daar krijg je last mee," voorspelde hij. „Dat zullen we vanavond zien," lach- Als levertraan nu nog voldoende was Maar verschillende stoffen, waar het kinderlichaam niet buiten kan, ontbreken in levertraankalk voor het beenderstelsel, phosphor voor hersenen en zenuwen. Scott's Emulsion bevat deze stoffen in de ideale verhouding. Het is een zeer lijn verdeelde, dus licht verteerbare emulsie van levertraan, die bovendien rijk is aan vitaminen A en D, onmisbaar voor vet- en weefselvorming. Scott's Emulsion vergroot den weerstand van uw kinderen, zonder hun tegen te staan. Een uitkomst, in dezen tijd van regen, kou en wind; verkoudheid, griep, angina! Uw kinderen moe ten hun vacantie-gezondheid be houden; bedenk: 1 lepel Scott's Emulsion 2 uur zonneschijn! Wacht niet tot ze ziek worden: geef hun Scott's, de emulsie met 50-jarige ervaring. Flacon f 1.25, dubbele flacon f 2.25.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 30