DROOMLAND PALMOLIVE nog kans op de extra s 500.-! 34 Dagelijks een dames- of heerenrijwiel (waarde f 39.50) cf f35.- contant en 50 waardevolle prijzen Eéns per maand: 500 gulden! Zoadt U niet graag een mooi Fongers. rijwiel willen heb ben gloednieuw, voorzien van prima banden en rem Een dames- of heerenmodel - net zoo U wilt. Of misschien verkiest U f35.- In contanten? Bovendien dingt U mee naar den extra prijs van f500.- per maand. En 50 personen winnen dagelijks nog een specialen prijs. Om deel te nemen aan dezen wedstrijd hoeft U slechts het volgende te doenPalmolive biedt iederen dag een Fongers ia (of f35.-) aan voor den besten brief van den dag. waarin wordt gezegd, waarom men Palmolive zeep verkiest. Op literaire waarde komt het niet aan het yaat veeleer om de goede idee. De brieven mogen niet 'n brief schrijven li weet. dat Palmolive d< is en dat de olijf- en palmo de beste natuurlijke schoonheldsn weet U. dat vrouwen in alle landen dei Palmolive méér dan zeep een scho Probeert U Palmolive nu ook. en schrijf waarom U ze verkiest. Met dien brief kunt II mooien prijs winnen. Vergeet niet. dat U zooveel arden kunt inzenden als U wenscht. Schrijf ons vheidszeep der wereld iddeien zijn. Ook aarde verklaren, dat inheidsmiddel is ordeel v laag 1 LEES DEZE EENVOUDIGE REGELS: 0 Ga naar Uw winkelier en koop drie stukken Palmolive zeep voor 371/* ct. Van hem ont vangt U alle bizonderheden. 0 Schrijf ons in 30 woorden of minder, waarom U Palmolive zeep verkiest. Vermeld ook den naam van Uw winkelier Wij kijken niet naar literaire waarde - de beste idee zal winnen. Stuur Uw opgave naar Palmolive. Postbus 671. Amsterdam-C., onder bijvoeging van 3 zwarte banden van de Palmolive verpakking. Het staat ieder vrij zoo vaak in te zenden als hij wil. Voor iedere inzending 3 zwarte banden bijvoegen. SP: '«SE WCSMGG DUBBELE INVLOED.... Colgate's Tandpasta heeft een twee- ledigen invloed op Uw tanden. Eerstens dringt zij in alle hoekjes tusschen en achter de tanden door en verwijdert grondig alle voedsel resten. En bovendien bevat zij een onschadelijk doch feilloos- polijstend bestanddeel, dat Uw tanden hun natuurlijken glans hergeeft Colgate maakt Uw tanden dus blanker en schooner. Dit staat zoo vast, dat wij U aanbieden op ons risico een proef DUBBELE GARANTIE! Koop nog heden een tube Colgate's tandpasta, en borstel daarmee minstens tweemaal daags flink Uw tanden. Als de tube leeg is. zullen Uw tanden schoo ner en blanker zijn dan ooit. Bent U het daarmee niet geheel en al eens, stuur dan de leege tube aan COLGATE. AMSTERDAM-C, en wij betalen U het dubbele van den aankoopprijs terug. Colgate's Tandpasta beschermt Uw mond en tanden, en houdt den adem frisch. VRAAG NAAR „COLKEET' Vervolg van pag. 23. Dagelijks: een rijwiel en 50 extra prijzen. Hoofdprijs: ééns per maand van i 500- A1 zat Ariadne nog zoo in angst, al hadden de gebeurtenissen van de laatste vierentwintig uur haar zeer aangegrepen, toch kon zij nog opgaan in nieuwsgierig heid. Zij bekeek Hadrian en poogde zich een idee van hem te vormen uit te maken, wat hij voor een soort menscli iwas. Hij zag er niet slecht uit. Hij 'had ongetwijfeld een paar intelligente ■oogen. Hij was niet klein en min. Zijn I kleeren typeerden hem niet als gentle- iman, volgens haar beteekenis van dat woord, en zijn gesprekken grensden inaar haar opvatting aan waanzin. Maar !er was iets eigenaardig eerlijks en overtuigends aan den man. Zij werd zich bewust, dat zij niet meer hang voor hem was. Zij aanvaardde zonder meer zijn verzekering, dat 't hem niet om chantage te doen was zij kon al bijna aannemen, dat zij een vriend aan hem had. Maar ondanks dit alles onder scheidde zij iets onechts, kunstmatigs, en dit hield haar achterdocht levend. „Bent u een detective?" vroeg zij. „Neen." „Wat bent u dan Hier was een gelegenheid. In het hoofdstuk van het handboek, dat ging over den omgang met dames, werd gezegd, dat men zich zoo mogelijk moest hullen in geheimzinnigheid, in een raadselachtig waas„Wek haar nieuwsgierigheid op. Maak haar be nieuwd. Laat u niet geheel kennen. Wek den schijn, dat er in uw karakter on- gepeilde diepten zijn en in uw hart ongeweten geheimen." „Wie ik ben, of wat ik ben," zei hij met diepe neerslachtigheid, „mag ik u niet openbaren. Laat 't genoeg zijn, dat ik uw vriend ben." Maar wat kunt u doen Hij ging rechtop zitten, hief zijn kin hooger en zag haar aan met een vasten en strengen blik. „Al wat er gedaan moet worden," zei hij. „Zelf ben ik bescheiden, maar onder mijn vrienden pleegt men te zeggen, dat Hadrian Pink nooit faalt." Hij was komiek, of hij was 't niet Ariadne kon het niet beslissen. Hij was een blaaskakerige idioot of een zeer buitengewoon menscbzij kon het niet uitmaken. Het handboek deed zijn werk trouw. „Dus vertel mij alles," zei hij ge biedend. „Ik durf niet," zei ze. „L? moet.... of alles is verloren." Zij stond op het punt te antwoorden, maar opeens verschoot haar kleur, haar oogen toonden een mengsel van afschuw en vrees, en zij haalde bevend adem. „Goeden middag, juffrouw Joyce," zei een zware stem. „Ik sta verbaasd, dat ik u zie vandaag. Werkelijk ver baasd. Maar er is uit de moderne jonge vrouw geen wijs te worden." Hadrian keek om en zag een dikken man van een jaar of vijfenveertig, met kleine grijze oogjes en een breed gezicht met zware trekken. Hij keek smalend op Ariadne neer. „Ik ben nog niet zoo oud," zei hij, „maar nog in mijn tijd waren de meisjes gewoonlijk een beetje hoe zal ik zeggen. uit haar humeur, als hun aanstaande bruigom vermoord was." Hadrian keek weer naar haar, zag duidelijke sporen van strijd, zag haar toen de lippen samenpersen en de schouders strak houden. „Ik wensch met u niet te spreken," zei ze. „Da's mogelijk. Maar misschien wensch ik met n te spreken," zei de man. Hadrian duwde zijn stoel achteruit en stond op. Hij wendde zich naar den indringer. „U zult wel gehoord hebben, wat juffrouw Joyce zei. Ik weet wel zeker, dat u 't gehoord hebt." „Zoo. En V' vroeg de man, en zijn oogen werden spleten. In zulke omstandigheden, herinnerde Hadrian zich, was het gebaar van groot belang. De houding, de gelaatsuitdruk king, de. plaats van de handen, alles moest, het zijne bijdragen tot den totaal indruk van onbevreesdheid, van toome- loozen moed en het vaste besluit., de zaak kordaat af te wikkelen. Hij stak zijn rechterhand binnen zijn jasje, zoo dat zijn vingers tot zijn linker-oksel reikten. De wetenschap was hem verre, dat een ware revolverbandiet op die plaats zijn wapen verborgen houdt, maar de onbekende wist dit wel. „Als u niet onmiddellijk maakt, dat n wegkomt," zei Hadrian, „zal eh. zal het personeel u met stoffer en blik op moeten vegen." De onbekende aarzelde. Hadrian be woog de hand onder het jasje. „Als ik vanavond mijn avondgebed doe, zal ik aan je denken, hoor zei de man veelbeteekenend. „Ruk in zei Hadrian. De man maakte een korten draai en liep weg. Hadrian ging weer zitten en speelde achteloos met zijn theekopje. „Ziet u zei hij langs zijn neus weg. „Ze beginnen niets tegen Hadrian Pink." „Hij vergeeft 't u nooit," zei ze. „Nu ja een vijand meer of min der...," zei Hadrian luchtig. „Maar kent u hem „Zijn identiteit interesseert me heel weinig," zei Hadrian. Toen sprak hij een strijdlustigen student na „Hoe grooter ze zijn, hoe zwaarder ze vallen." „'t Is een ontzettend mensch. Past li maar op. Ik ben doodsbang voor hem. 't Is," ging zij indrukwekkend voort, „Mark Trotter." Hij haalde zijn schouders op. „Hoort u eens, juffrouw Joyce," zei hij. „Was u met Cleveland Cliorley verloofd T" „Nee ja." „Nee of ja „Ikik weet 't niet," zei ze treurig. „Ik weet 't nietIk ben ver schrikkelijk moe, meneer Pink. Ik ben bang. 't Is zooiets verschrikkelijks, 't Is allemaal zoo verschrikkelijk.. Ik. ik wil naar buis." „Uitstekend," zei hij. „Maar u hoeft u niets meer aan te trekken. Laat alles maar aan mij over. U kunt uw lot veilig aan de handen van Hadrian Pink toevertrouwen „Ik weet niet. Ik begrijp u niet. Ik ben zoo van streek. Ik zie geen straaltje hoop." „Onzin," zei Hadrian. „Ga naar huis en. eh. neem een aspirientje. Zal ik meegaan „Ik ga liever alleen, als u 't goed vindt." „Goed, juffrouw Joyce. Mijn werk PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Arasterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12per week. Franco p. post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Bureaux: HAARLEM. I Nassaulaan al.Tel. Int. 15366. Giro 142700. AMSTERDAM. N.Z.Voorburgwal 262. Tel.Int. 35170. Giro nr. 37046.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34