Silvikrin ROTBART LILA NUGGET GEBISMUREERD voow alle! MAGNESIUM 35 ?7ROTBART>< Dit is het mesje, dat U zoekt. Zonder de huid ook maar eenigszins te irri- teeren scheert men zich er snel en schoon mede. De snede van elk mesje is scherp en duurzaam. Koopt vandaag nog een pakje. Prijs slechts 60 cent per j tien. Passen op oud-zoowel als op nieuw-model Gillette apparaten. SCHOENEN wacht mij. Weest u maar gerust. Er kan u niets meer gebeuren." Hij hielp haar in haar auto en keek haar na, toen zij wegreed. Toen ging hij naar een telefoon-cel en belde Droomland op. „Ik wou juffrouw Higg spreken," zei hij. Zij kwam zich oogenblikkelijk melden. „U spreekt met.eh. u weet wel," zei hij voorzichtig. „Waar hebt u gezeten vroeg zij. „Er is naar u gevraagd. En de politie is er wel al tienmaal geweest. Luite nant Markey zit op 't oogenblik op u te wachten. Komt u maar gauw." Dus het was zoo. De politie liet nooit los. Ze zaten op hem te wachten. Hij aarzelde. „Zeg maar tegen den luitenant," sprak hij, met de stem van een martelaar, die den brandstapel gaat beklimmen, „dat ik me over kom geven." TIENDE HOOFDSTUK HADRIAN's voeten sleepten, toen hij de trap naar zijn kantoor besteeg. Nu 't er op aan kwam, voelde hij zich lang niet meer zoo'n held en zoo'n martelaar, en hij vroeg zich af, hoe de misdaad eigenlijk heette, die hij begaan had, en wat er voor straf op zou staan. Hij kon niet vinden, dat het loon voor zijn zelfopoffering groot was geweest. Als hij zijn gesprek met Ariadne Joyce goed naging, had ze hem niet eens bedankt. Maar wat hij deed, deed hij niet om loon of dank. Zoover was hij gekomen met zijn gepeins, toen zijn hand in aanraking met den deurknop kwam en hij dien omdraaide. Een martelaar nu, die zich komt overleveren aan zijn meedoogen- looze belagers, behoort een indruk wekkende entrée te maken. Dat moet iets aparts zijn een aanblik, dien men nooit vergeet nobel, verheven, tra gisch, episch. Maar net toen hij over den drempel stapte, kwam zijn voet neer op een klontje kauwgum en weinige dingen zijn meer in staat, een omwenteling teweeg te brengen bij iemand, die zich een doornenkrans om de slapen wil gaan drukken. Hij maakte een danspashij stond op één been als een landerige reiger en wees naar zijn schoen. „Ik had gezegd, dat ze 't door moest slikken," zei hij. „Gom f" vroeg juffrouw Higg be langstellend. „Ja, gom zei Hadrian. „Ik zal iets halen om 't er af te krabben," zei ze. „Hou uw voet omhoog. Niet op 't kleed trappen." Daar stond hij dus, in dit zijn groote oogenblik, te hinken en te wankelen, terwijl juffrouw Higg met een brief opener zijn zool afschraapte. Hij zag een grooten man in burgerkleeding bij het raam zitten. Juffrouw Higg sprak knielend de voorstellingsformule uit: „Dat is luitenant Markey, meneer Pink." „Ik ben gereed," zei Hadrian. „Zoodra zij de kauwgum er af heeft, ben ik bereid u te vergezellen." „Waarheen f" vroeg luitenant Markey. „Naar de gevangenis," zei Hadrian. „Eerst Iaat u me den heelen dag wachten," zei Markey, „en dan begint u flauwe moppen te tappen. Hoor eens, meneer Pink, een politie-beambte is óók een menscli. Ik ben beu van dat soort gijntjes, net zoo goed als de vuilnisman, die altijd moppen over vuilnis te hooren krijgt, of een ad vocaat, waar iedere idioot dat lolletje van advocaten en leugenaars tegen maakt. De politie heeft nog heel wat meer te doen dan de lui naar de koel kast te sleepen. We moeten bijvoorbeeld ouwe juffrouwen de straat over helpen. En we moeten lekkers koopen, om ver dwaalde kinderen hun mond te stoppen, tot hun moeder op komt dagen. We moeten aan boortjes van buiten ver tellen, waar de Zesentachtigste Straat of de Poellaan is. Als we niets te doen1 hadden dan inrekenen, was 't leven, nog zoo kwaad niet." Hadrian deed zijn oogen eerst dicht! en toen open. Was het mogelijk, dat' hij een voorbarige conclusie getrokken had Zijn geest, hoewel benepen door jaren dwalens langs academische slinger- paadjes, was toch gezond en scherp.! Als hij 't goed bekeek hoe kon de; politie weten, dat hij de sporen had' uitgewischt in 't vertrek, waarbinnen j Cleveland Chorley vermoord was f In ieder geval, er was hoop. Er waren, mogelijkheden. Maar zijn positieven was hij kwijt. Hij praatte er maar op los, j tot 't klaar werd in zijn brein. „Wat lekkers!" vroeg hij. 'tWas het eerste, dat in hem opkwam. „Pepermunt," zei luitenant Markey.! „Da's uitstekend voor de spijsver-; tering," zei Hadrian. „En mag ik nu vragen, wat er van uw dienst is „Laat ik liever vragen, wat er van uw dienst is U hebt 't waarschijnlijk te druk gehad met spullenbouwen om over politie-zaken te denken. U gaat een feestelijke opening houden, heb ik gehoord. Dus dan krijgen we massa's menschen. Zakkenrollers, en alsmaar verdwaalde kinderen om pepermunt voor te koopen. Dus de politie moet maatregelen nemen." „Zeer juist," zei Hadrian. „Zoo'n menschenmassa kan lastig worden." „Zeer juist." Hadrian voelde zich slap in zijn knieën, dus ging hij naar zijn bureau en zonk in zijn stoel. „We weten best, dat u 't goed aan zult pakken. Maar je krijgt natuurlijk kermisklanten. Hoe gaat 't met de lui, die permissies hebbenEn als u 's nachts sluit, liggen er natuurlijk hoopen geld." „Ik zal heel graag uw voorstellen vernemen," zei Hadrian. „Misschien wilt u een ontwerp-regeling makenU weet natuurlijk beter, hoe zulke dingen aan gepakt moeten worden dan ik. Legt u me maar eens een schema voor. Als ik er niet ben, kunt u eh.. met juffrouw Higg overleggen." „Een agent heeft Porter Vane hier zien rondloopen," zei de luitenant. „Zit die er ook in t" „Heelemaal niet," zei Hadrian. ,,'t Is anders net spek voor zijn bek. Hij zal zich er wel probeeren in te wormen. Laat u maar niet over bluffen." „Ik heb hem vandaag van 't terrein gezet," zei Hadrian. „U Met hoeveel manvroeg de luitenant ongeloovig. „Daar heb ik geen mensch voor noodig," zei Hadrian. „Als ik eh ze d'r af wil hebben, dan góan ze d'r af." „Nou, dat wil ik nóg wel eens hooren U hebt moederziel alleen Porter Vane er uit geslingerd „Ik heb gezegd, dat ik hem tot appelmoes zou slaan," zei Hadrian. „En toen -was hij zóó weg." Thans 3 x sterker door Neo-Silvikrin Zet een flesch op Uw waschtafel Wordi vervolgd. ROTTERDAM. Slalionswe* 24. Tel. Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE. Stationsweg 95. Tel. lot. U1666. Giro nr. «141. UTRECHT. Büistraat 142. l el. Int. 15475, Giro-nummer 149597. s HERTOGEN- BOSCH, Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Boschstraat 110. Tel. Interc. 1713, Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar I)cze uitdrukking van lijden, de beangstigende gelaatstrekken die men dikwijls onder kennissen of op straat aanschouwt, is in vele gevallen te wijten aan belemmerde verrichtingen der maag. Behalve de lichamelijke pijnigingen brengt slechte spijsvertering met zich mede duistere :edachten, peinzen over zenuwlijden, waardoor et leven vergald en ondraaglijk wordt gemaakt oor II en voor Uw omgeving. Verwaarloost nimmer de geringste verschijnsels van maagaan doening. Zonder dat men er zich van bewust is, is maagzuur in de meeste gevallen de oorzaak van het lijden van hen die door maagbezwaren gemarteld worden. Maagzuur kan echter geen 'weerstand bieden aan Gebismureerd Magne- tsium. Een kleine dosis, gebruikt in een beetje j water na de maaltijden, maakt een eind aan de hoofdpijnen, oprispingen en het gevoel van be- [zwaring, het verheldert den geest en verscherpt het denkvermogen. Binnen een .paar minuten kunt U een merkwaardige verlichting opmerken en zoodra Uw spijsverteringsbezwaren verdwe nen zijn keert Uw wilskracht en levenslust weder terug. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a f 1.p. flesch, of f 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35