E S EN LANKE LIJ NOC WAT 1- 2-3- KINDERUURTJE 1-2-3 DOET DE WASCH Handelsonderneming Arsol - Apeldoorn DE slanke lijn zoo veel begeerd, zoo ijve rig nagestreefd ten koste vaak van velerlei ont- l>ering, is niet alles. Daar hoort nog wat bij Verbeeld u maar niet, mevrouwtje, alsgij door naar- stiglijk hongeren zoo dun als een lat geworden zijt, dat gij uw doel hebt bereikt. Slank is elegant zeggen velen en zij meenen, dat zij liet bij het rechte einde heb ben, maar zij hebben het mis, want zij zien over het hoofd, dat slankheid zonder soepele gratie niet alleen nog niet mooi is, maar zelfs heel dik wijls verbazend leelijk kan zijn. De jeugd heeft veelal die benijdbare soepelheid van be wegen, dien elastischen gang en die natuurlijke onbewuste gratie, die de oudere vrouw hoopt tegelijk met een slank figuur terug te zullen winnen. Dit blijkt maar al te vaak een illusie, die niet wordt bewaarheid. En toch is het zoo eenvoudigEn wat moeten wij dan wel doen om dien be nijdbaren staat te verlangen Vijf minuten, dames,vijf minuten van den gansehen langen dag opofferen aan het figuur, dat is toch niet te veel Evengoed als wij onophoudelijk die nen te arbeiden aan onzen geest en onze persoonlijkheid, even zoo goed moeten wij werken aan de ontwikkeling en in standhouding van ons spierstelsel, op dat wij niet, als de dagen der jeugd on herroepelijk voorbij zijn, op een stoel en een stoof zullen zitten, stijf en pijnlijk in alle gewrichten, zuchtend dat de ouderdom met gebreken komt. Verweert n tijdig tegen die gebreken ziet toe, dat zij, als zij komen (enkomen doen zij altijd!), geen vat op uzullen hebben. Zorgt tijdig voor afweergeschut, weest paraat en verdedigt u bij voorbaat tegen de aanvallen, die vader Tijd op slinksche wijze tegen u onderneemt. Het beste is, daarvoor vijf minuten te nemen onmiddellijk na het opstaan. Bezit men volharding genoeg om hier aan vast te houden, dan kan men er al spoedig niet meer buiten. Ook des avonds voor het slapen gaan moest men vijf minuten ne- j men, maar. het valt niet mee als men moe en slaperig is om dan in een koude slaapkamer oefeningen te j doen en de meeste huisvrou- i wen zullen daar dan ook niet toe te bewegen zijn. Alleen des morgens vijf j minuten als dat werkelijk wordt volgehouden, dan is dat al prachtig riep onlangs/ een dokter uit en dat bewijst wel hoe weinig vertrouwen heeren medici in de volhar ding van ons vrouwen heb-1 ben Reeds de allereenvou digste oefeningen zijn heil zaam. Wij beelden er hier een paar af. Iedere vrouw kan er zelf zoo veel beden ken als zij maar wil. Oefening 1. Met aan gesloten hielen flink rechtop staan en de handen zoo ver mogelijk recht boven het hoofd strekken. In deze; houding zes maal diep in- en uitademen. Vervolgens van deze houding over gaan in rompbuigen, zoodat de vinger toppen de voeten raken. Ook dit zes maal. Armzwaaien, knieheffen, hurken, tee- nen wippen, beenslingeren, op de teenen loopen, rollen van het hoofd van den eenen schouder naar den anderen, voor langs en achterlangs, zoodat de hals spieren in actie komen, zijn allemaal eenvoudige en zeer gezonde oefeningen. Bukken met rompzwaaien, waarbij men telkens een arm achterwaarts om hoog heeft, terwijl de andere den naast - liggenden voet aanraakt (zie afb.) is heilzaam voor schouder- en heupge wricht. Men vergete vooral het diepe uit- en inademen niet bij de oefeningen. Het is van meer belang dan gij denkt. Zeg niet ik heb geen tijd, zeg niet ik ben te moe Op de dagen, dat gij uv oefeningen doet, zult gij u verrassen fit en lenig gevoelen. Vijf minuten per dag. en het kost niets Komt, dames, aan den slag AMY GROSKAMP TEN HAVE. Ik ben de 1-2-3« kabouter en je moet weten, dat ik Sneeuwwitje heel goed ken. Eik jaar in de maand October gebeurt dat sprookje weer en steeds wordt het mooier. En opdat jullie nuzelf het sprookje van dichtbij in onze kabouterkolonie in kleuren en geuren kunt meemaken, heb ik van de zes mooiste tafereelen legplaten gemaakt, waarmede jullie je in de lange winteravon den kostelijk zult amuseeren. Om in het bezit van zoo'n mooie legplaat te komen, behoeft Moe der slechts twee pakken 1»2«3* te koopen, waarmede ze pret tiger en beter wascht, want E2«3* is nu eenmaal Neder lands beste zelfwerkend waschmiddel. t Beste in elk opzicht! Ook voor jullie, omdat je er zulke mooie leg platen bij cadeau krijgt. Vertel haar, dat 1*2»3» maar 18 cent per groot pak kost.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37