Een kwestie van vertrouwen IK wil ook een bontmantel, sprak het jonge vrouwtje pruilend, al mijn vriendinnen hebben er een en ze zijn zoo vreeselijk goedkoop tegen woordig. Voor den prijs van een gewonen stoffen wintermantel lieb je al een bontjas Dat kan nooit veel zaaks zijnbromde de echt genoot, die de koorden van de beurs hield. Wél waar. ijverde de jonge vrouw, er zijn béél den bijmet zulke prachtige hooge kragen en spotgoedkoop. heusch. Dan zou ik maar eens eerst terdege informeeren naar de prijzen van die beelden.... en wat voor bont dat is. ried d3 heer en meester. Ze kunnen wel alles bont noemen.... honden- en apenhaar, koeien- vel en kattenhuidjes heeten tegenwoordig ook al bont. Ga jij dan mee kijken morgen vleide het jonge vrouwtje, maar manlief was niet te vermurwen. Lang duurde het niet of hij had er spijt van niet mee te zijn gegaan. Toen hij dien middag zijn vrouw uit de tram zag stappen, danste zij meer dan zij liep. Twee vuurroode plekjes op de wangen verrieden een nauw bedwongen opgewondenheid. Ik heb 'm riep zij uit de verte. Duistere voorgevoelens bekropen den heer des huizes. Wat heb je vroeg hij onnoozel. Nu, een bontmantel natuurlijk Een beeld, een pracht, een engel van een jas.een reuzenkoopje. straks komt hij. In den loop van den avond kwam de engel. Het bleek een hypermoderne mantel te zijn van een ondefinieerbare bontsoort, die het midden hield tus- schen het haar van een gladharigen hond en een flauwe afschaduwing van breitschwanz. Het was een soort Russisch model met uitstaanden klokrok, nauwe mouwen, klein opstaand boordje en dikke zijden brandebourgs als sluiting. Beeldig hè zuchtte de jonge vrouw. Hmvond de echtgenoot (hmgesproken door een vriend, kan alles beduiden, maar dit veel zeggend geluid geslaakt door een echtgenoot be- teekent altijd een ongeuite afkeuring Waarom heb je niet een gewonen bontmantel ge kocht vroeg hij. Natuurlijk had de jonge vrouw duizend en een redenen bij de hand waarom zij juist dit exclusieve model en geen ander had gekozen Opgewekt droeg zij de nieuwe aanwinst en vol trots paradeerde zij er mede in de stad. Zij was wer kelijk meer dan tevreden met den nieuwen mantel. Maar toen zich na een paar maanden kale plekken en afgesleten randjes vertoonden, bleef er van de aan vankelijke verrukking niet veel over, en toen ver schillende groote modehuizen uitsluitend andere modellen brachten, begreep de jonge vrouw te zijn bekocht. Men had haar een te uitzonderlijk model, dat on verkoopbaar bleek, voor een zacht prijsje in handen gespeeld en het vooruitzicht, met den opvallenden mantel de eerstvolgende jaren te moeten loopen, ver vulde haar met schrik. Zooiets bedenke men vooruit een bontmantel is niet iets wat men ieder oogenblik kan aanschaffen meende de echtgenoot bestraffend, enwat het ergste washij had gelijk Bont is een kwestie van vertrouwen. Wie geen waren- en vakkennis genoeg bezit om zelf te kunnen kiezen en keuren, vrage raad aan een be trouwbaren vakman. De prijzen van alle soorten bont zijn aanzienlijk gedaald, maar een goed stuk werk van echt bont is en blijft prijzig. Zij, die rondloopen met de gedachte aan het aan schaffen van een bontmantel, zullen verstandig doen een zoo onopvallend mogelijk model te kiezen. Bont laten vermaken is duur en het verwerken van extra-vellen voor verwijden of verlengen is naar ver houding veel duurde.- dan een nieuwe mantel. Een bontmantel moet niet „als aangegoten zitten", een bontmantel moet soepel zijn en ruim en mag slechts in de verte de modelijn volgen. Astrakan, persianer, breitschwanz, geschoren lam (veelal in grijs, bruin of donkerblauw), veulen (voor korte en driekwart sportieve mantels) en het nerz- murmel, dat zoo lang uit de mode was, zullen dezen winter veel worden gezien, terwijl ook korte, drie kwart en lange molmantels weer meer op den voor grond zullen treden. Een heerlijke dracht is de cape van mollenbont, zacht, warm, licht, soepel en niet duur Er is dus keuze te over. Wie niet te haastig koopt en zich niet laat verleiden door al te bijzondere mo dellen, die veel gauwer vervelen dan men denkt, zal ongetwijfeld goed slagen. Maar ook bij het aanschaffen van een bontmantel geldt. eerst gedaan en dan gedacht heeft menig een verdriet gebracht AMY GROSKAMP TEN IIAVK.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38