Qfaxsjsnuïfi'js ©ïd ©oïfaae ONZE INMAAK IN OCTOBER ZWARTKOP SHAMPODOR lavender lUafer Ïbcï Mmdmed.U het mi Andijvie Slakroppen Appelen BLOND-SPECIAAL IN GR0EN-WITTE VERPAKKING fwl ntodc'irw AaaMiiaic/milddeê De clou vanH\» cfiarme 39 419. Mantel met tweerij-sluiting. Kraag, zakken en manchetten versierd met stiksels. Verkrijgbaar in bovenwijdte 82 en 86 c.M. Benoodigd 2.75 M. stof A 140 c.m. breed, j 261Mantel van zwarte stof, met grooten loutre- kraag en manchetten. Mam - tel versierd met stiksels. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44, 46. Benoodigd 3.20 M. stof A140c.m. breed. 262. Sportmantelmetgroote revers en kleinen sjaal- kraag van persianerop gestikte zakkenrug met ingezet stuk. Verkrijg baar in maat 40, 42, 44, 46. Benoodigd 3 M. stof A 140 c.m. breed. YJ an alJe in deze rubriek afgebeel- de genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het modealbum „Winterweelde", zijn patronen ver krijgbaar tegen den prijs van 50 ets, voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avoudjasjes en kinderkleeding. Bij bestel ling vooral opgeven 't gewenschie maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger door girostorting op No. 142700; door toezending van 't bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAU PLEIN I, HAARLEM waarbij 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Stoolsla Voor 6 Liter-glazen neemt men 34 krop sla. Men snijdt van den stronk een klein stukje en verwijdert een of twee der buitenste bladeren, die meestal vuil zijn. Men snijdt de krop dwars door in 3 of 4 stukkensnijdt men deze fijner, dan gaat er bij het wasschen te veel verloren. Gesneden sla moet als alle bladgroenten een paar maal gewasschen worden. De sla wordt een kwartier gekookt in een halven Liter kokend water. Men laat de sla uitdruipen, vult de glazen vast aan drukkend met den stamper en voegt slawater toe tot 1 em. onder den rand van het glas. Men steriliseert twee uur. Voor 6 Liter-glazen neemt men 30 struiken andijvie. Men zoekt daarvoor mooie gele struiken uit. Men snijdt een stukje van den stronk en verwijdert de buitenste groene, harde bladeren. Andijvie wordt als heele struiken ingemaakt, zooals voor slakroppen is aangegeven, of gesneden en behandeld als stoofsla. Voor 6 glazen van 1 Liter neemt men 48 kroppen sla. Roode sla is de beste hiervoor, de buitenste bladeren hebben aan den rand een iets roode tint, deze sla is bijzonder malsch. Een stuk van den stronk snijden en de buitenste bladeren verwijderen, tot dat men een mooi kropje overhoudt Op dezelfde wijze alle kropjes schoon maken, daarna goed zuiver wasschen, tot alle zandkorrels verwijderd zijn. De slakropjes koken in 2 Liter kokend water, en gedurende een kwartier op een vergiet laten uitdruipen. Men vult de glazen en drukt met den stampei de kroppen vast op elkaar tot het gla* op 2 cm. na gevuld is, voegt koud ge kookt water toe en steriliseert gedurende twee uur. Een zuinige huisvrouw neemt de beste gedeelten van de bladeren die afgevallen zijn eruit, snijdt deze en wascht. ze. Deze sla wordt gekookt en opgediend als stoofsla. Voor 3 Liter-glazen 2% K.G. goud- reinetten, bellefleurs of sterappels. 300 gram suiker op 1 Liter water, 1 citroen. Goudreinetten dun schillen, de andere soorten appelen in kokend water even onderdompelen tot de buitenste schil loslaat en voorzichtig verwijderd kan worden, zoodat de kleur aan den appel blijft. De appelen halveeren, klokhuis, steel en verdorden bloesem verwijderen. Klei ne appelen wasschen, boren met een kleine appelboor om het klokhuis te verwijderen, onderdompelen in kokend water en schillen zooals hierboven is aangegeven. De appelen in 2 Liter koud water met citroensap van 1 citroen leggen tot alle appelen geschild zijn. Glazen vullen met appelen en suiker- stroop tot 1 cm. onder den rand, 20 minuten steriliseeren bij 85 graden. j [kalit'NJ om het teere en daardoor bijzonder gevoelige haar doel treffend te verzorgen: met Zwartkop Shampodor Blond-Speciaal Zwartkop Shampodor Blond-Speciaal is geheel op de structuur van blond haar ingesteld, het is vrij van zeep en alkali, ont ziet dus het haar en vormt geen kalkzeep, de natuurlijke gouden glans treedt ongehinderd te voorschijn. Bovendien behoudt U met "Blond-Speciaal" de blonde tint van het haar en krijgt Uw donkergeworden haar onder gebruikmaking van den bijgevoegden Blond-Speciaal-versterker de oorspronkelijke blonde kleur .terug. Êottaqa is jeugd en frischheid. Zoo'n typische groene flacon Old-Cottage Lavenderwater bevat het geheim om lang jong en altijd frisch te blijven. De heerlijke parfum van het opwekkende lavenderkruid zal niemand afstooten, neen, het is een feit, dat juist van dezendecenten geureen onweerstaanbareaantrekkingskrachtuitgaat,waar door speciaal de Grossmith's Old-Cottage-schoonheidsmiddelen reeds zoovele jaren lang de lievelings-toiletartikelen zijn van de vrouw van verfijnde beschaving. Imp.: Rich. Wernekinck Co., Huddestraat 9, Amsterdam-C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39