NAAR EN VAN HET ABESSINISCHE FRONT Wapens en munitie voor het zwarte leger. Een der tallooze kleine kara vanen met ammunitie, onderweg naar het Abes sinische front. Het hooge gras bevordert een snel tempo geenszins Links: Tot instandhou ding van een goeden geest onder de troepen van den Negus vergezel len dansers en muzi kanten de legertroepen om tijdens de rustpauzen voorstellingen te geven. Rechts: Hoe onze correspondent, gewapend met gasmasker en tele- objectief, en half verscholen in het hoog opgroeiende gras, het verloop der dingen afwacht. n vervolg op de door ons gepubliceerde in teressante artikelen van de hand van den uitnemenden Abessinië-kenner L. M. Nesbitt stellen wij het op prijs hierbij een aantal foto's te kunnen afbeelden, welke onze bijzondere fotocorrespondentopzijn moeilijken tocht naar dit fel omstreden land en in het oorlogsge bied zelf heeft gemaakt. Deze foto's zijn daar om zoo belangwekkend wijl ze niet opgenomen zijn door een der pers-fotografen welke zich bij de italiaansche troepen hebben aange sloten, dus van Italiaansche zijde gezien, gelijk dit met de meeste tot nu toe verschenen foto's het geval was, maar direct vervaardigd aan het Abessinische front, waardoor zij dus een wel kome aanvulling hiervan vormen, en tevens ook wijl men hier met recht spreken kan van „Abessinische oorlogsfoto's"; veel wat onder dezebenaming gepubliceerd is,bestond immers slechtsuitvoor-oorlogschmanoeuvre-materiaal- Het feit dat de verzending van de negatieven dezer foto's heeft plaats gehad door middel van inlandsche koeriers, deels te voet, deels per muilezel of kameel, van het Noordelijke front in Abessinië naar Gedaref in Britsch Soedan, daarna per trein naar Karthoum en vandaar verder per luchtpost, verklaart vol doende hoeveel tijd er met die expeditie gemoeid is geweest. Het Abessinische „telegraaf-systeem"Een overoude, doch beproefde methode om door middel van trommels signalen over te brengen van den eenen post naar den anderen. Voor een zeer groot gedeelte van het land was het langs dezen weg dat het mobilisatie-bevél van den Negus verspreid tverd, terwijl ook andere berichten ro'al aldus worden doorgegeven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 14