ZEEUWSCHE OMROEP ■IIIIIMWilll Hallo hallo hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze be richten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons met groote voldoening uit Arnemuiden, dat daar na ingespan nen arbeid en vele voorbereidende werk zaamheden is opgericht een geitenver- eeniging, genaamd „Nuttigheid ver zoet den arbeid", met aanvankelijk negentien leden. Donateurs en verspreide leden zijn ook welkom, mits ze een „sikje" hebben Te Driewegen zal, naar men ons tele grafeerde, dezdn winter een reizende bibliotheek gestationneerd worden. Waar 'n reiziger al niet terecht kan komen. De Zaterdagmiddagcompe titie van den Zeeuw schen Korfbalbond is weer begonnen en Zaterdag ont moetten o.a. Madjoe II uit Vlissingen en Togo uit Goes elkaar. Een mo ment voor het doel van Madjoe. Uit Axel telefoneert men ons, dat een groot deel der burgers giftig en valseh is geworden, omdat de gemeenteraad de menschen dwingen wil tot verplichte aansluiting op de waterleiding. Zal niet veel baten. Voor giftigheid en valsch- heid deinst 'n waterleidingman niet terugz'n mooiste bezigheid is juist het plaatsen van slangen op de water leiding Bij 'n officieele ontvangst ten stad- huize in een onzer Zeeuwsche steden gebeurde het laatst, dat bij het rond dienen van den eerewijn de hode aan den burgemeester bekennen moest, dat hij voor een der autoriteiten 'n glas te kort kwam. Een der aanwezigen, die dit hoorde, gaf toen met luide stem het advies „Laat hem maar uit de kom der gemeente drinken Een juffrouw te Hulst heeft zich hij den rechter beklaagd over het feit, dat twee slagers haar beleedigd hadden. Zeer ondankbaar Bijzonder in deze dagen mag je juist heel blij zijn, wan neer je je vet krijgt van de slagers Uit Goes ontvingen wij het bericht, dat ter gelegenheid van het jubilé van den postdirecteur de dames-telefo nisten den feesteling een welkomstlied in de telegraafzaal toezongen. Ze waren waarachtig zeker weer ver keerd aangesloten De raad van Koudekerke heeft na ge degen discussie besloten om ten behoeve van een op te richten landbouwcursus een verwarmd lokaal ter beschikking te stellen. Door dit wijs besluit is het gevaar bezworen, dat de cursisten wegens ver kleumde vingers van Koudekerke naar Warmenhuizen zouden vluchten. In Stavenisse heeft men het buiten kansje gehad dat een chauffeur zijn zes- persoonswagen in den steek liet onder den rook der gemeente. Eerst heeft de jeugd onder veel uitbundigheid het breekbare aan den auto vernield en ver volgens is met. veel vreugdevertoon, wegens de verrassende avonturen, het vehikel door de volwassenen naar het dorpsplein gesleurd. Men heeft zoo genoten, dat men waarschijnlijk geen kosten meer behoeft te maken voor een ander volksfeest. Voetbal. Onze 2e-klassers. Het elftal van Middelburg, dat het seizoen is begonnen. Terneuzen wist Zondag voor het eerst het Middelburgsche doel te doorboren. De wedstrijd tusschen deze twee Zeeuwsche clubs eindigde in eengelijk spel (2-2). Hechts De wedstrijd was spannend en vooral Togo bleek zeer te zijn vooruit gegaan in silelkwaliteiten Links VlissingenDe Baronie (01). Vlissingen ver loor op het kantje af van De Baronie. Een moment uit dezen wedstrijd, waarbij het weer weinig mede werkte. De bal gaat rake lings over het doel. De Baronie maakt het eerste en eenige doelpunt van den wedstrijd. Uit Kloosterzande schreef men ons, dat voor een groote menigte belang stellenden eenige exploitanten „het meisje met den blauwen hoed" er door gedraaid hebben. Filmvoorstelling of worstfabricage- demonstratie Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19