door Clarence (Buddington Kelland DROOMLAND VIJFDE VERVOLG ALLEMACHTIG riep depolitie-man. ,,'t Is anders een taainagel, meneer." ,.Dat kan. Maar u zult wel gauw merken zooals anderen ook tot hun schande gemerkt hebben dat ik zelf ook nogal een taai nagel ben." „Daar ziet u anders niet naar uit." Hadrian stond heel langzaam op. „Meneer de politie-man," zei bij, „u bent hier om te assisteeren en niet om.... eb.... uw snater te roeren. AIb u eens te weten wilt komen, hoe taai ik ben, dan kunt u er meteen een proefje van krijgen." „Wat zegt u V' „Kom dan maar op," zei Hadrian. „Ik heb lak aan de meubels." „Allemachtigriep luitenant Markey ten tweeden male uit. „Ik heb er absoluut niets mee bedoeld Enfin, ik zal u morgen een ontwerpje voorleggen." Hij stond op en liep naar de deur, die voor hem geopend werd door juffrouw Higg. Daar bleef hij naar Hadrian staan staren. Hij zuchtte, zette den voet over den drempel, en vroeg toen, lieesch fluisterend, aan juffrouw Higg: Méénde die scharminkel dat nou „Wees maar blij, dat je 't niet geprobeerd hebt, smeris," zei Claribel. „Anders was je 'n hand duiten an den tandarts kwijt geweest. Meneer Pink vecht veel liever, dan dat ie eet en je moet es zien, hoe ie kan bikken „Allemachtigzei luitenant Markey nogmaals, en hij vertrok met een verdwaasd gezicht. Zij deed de deur dicht en keerde zich om. „Nèt zoolang tot u d'r een treft, die u an uw woord houdt," zei ze. „Dat heeft reeds een aantal onberaden personen beproefd," antwoordde Hadrian. „Hoe ver bent u met de plechtige opening „Ik heb 'n plan, maar '1 zal geld kosten." „Geef maar hier," zei hij. „En dan kunt u naar huis gaan. Ik zal 't vanavond bekijken. Tusschen twee haakjes, wie is Mark Trotter „Die het 'n fabriek, waar ze burgemeesters en wethouders en kamerleden maken." „Dus 'n politicus. Verkeert hij in deftige kringen „Zoowat net zooveel," zei juffrouw Higg, „as dat Cab Calloway doofstom is." „Dus 't is niet aan te nemen, dat hij op vriend- schappelijken voet staat met zoo iemand als Ariadne Joyce „Jawel de prins van Wales zal mijn te eten vragen bij z'n ma Met een rimpeltje tusschen haar oogen keek ze hem aan. „Wat heeft die juffrouw van Joyce met Droomland te maken „Niets." „Ken u haar vroeg Claribel nieuwsgierig. „Ik heb vanmiddag thee met haar gedronken," antwoordde Hadrian. „Haalt u nou es 'n konijntje uit uw hoed," zei ze. „Maar ze kan Trotter wél es ontmoet hebben. Ofschoon, d'r vader zal best de zaken en de ver maken uit mekaar weten te houden. I hebt mis schien gehoord, dat meneer Joyce lid van den senaat is." „Dat is mij bekendZij is erg mooi. Zij is prachtig. Zij is een wonder." ..Vooruit maar," spoorde Claribel hem aan. „Een meisje vindt 't heerlijk een man te hooren ophakken over een ander meisje." Zij zweeg even. „Meneer Pink," zei ze, „ik ben een trekvogel. Ik ben al op heel wat plaatsen geweest, voor ik m'n eerste tandjes kwijt was. Je kunt van kermissen enzoo heel wat meenemen, en 't is haast allemaal zooiets. Je loopt er niet gemakkelijk meer in." „Dat begrijp ik." „Dus," zei ze, „zou ik 't nou wel es interessant vinden om te weten in welke klem of u nou zit. Niet dat 't me een steek angaat natuurlijk, maar ik hoor wel graag verhaaltjes. Waarom dacht u, dat die smeris u op uw schouder zou tikken Hoe komt u aan Mark Trotter Wat hebt u met Ariadne Joyce V' „Uw taak hier brengt niet mee, dat. u vrijpostige vragen stelt," zei Hadrian gewichtig. „Je kunt nooit weten," zei ze, volstrekt niet uit het veld geslagen. Toen beet zij op haar onderlip en begon jongensachtig door haar tanden heen te fluiten. „En er heeft in de krant gestaan tusschen de andere schandaaltjes, dat Joyce 't met Cleveland Chorley niet zoo erg eens was Twee en twee is vier tegenwoordig." Zij liet haar stem dalen en op haar vrijmoedige gezichtje kwam een bezorgd trekje. „U hebt toch niets met dien moord op Chorley te maken, meneer Pink „Hoe kom je er bij ,,'t Zou slecht kunnen," zei ze langzaam. „Maar van den anderen kant zou 't best kunnen. Net als die kameel. zoo'n beest is t'r niet. Trotter en Chorley en u Als dat niet 'n onmogelijke combi natie is.... 't Is zoo allemachtig onmogelijk, dat 't wel waar kan zijn." „Wel te rusten," zei Hadrian beslist. „Hier hebt u mijn kladje over de plechtige ope ning," zei ze. „Goeden avond, meneer Pink. En pas maar op, dat u niet op 'n bananenschil trapt." Hadrian stopte het papier in zijn zak, maar hij kwam niet van zijn plaats. Trotter en Chorley en Ariadne Er bestond 't een of ander verband tusschen die- drie. Trotter had iets over Chorley uitgelaten. En Ariadne was bang voor den man zij verfoeide hem en vreesde hem. Kon het zijn. dat het schrandere breintje van Claribel Higg den spijker op den kop had geslagen Zat er hier iets kwaadaardigs, onvermoeds, heimelijks, waaraan die Trotter deel had Ja zelfs, kon het zijn, dat Ariadne onschuldig was, zooals zij verklaarde, en dat haar aanwezigheid op liet tooneel der misdaad te wijten was aan een truc, aan den een of anderen duivelschen toeleg, waarmee een geheim samen hing, dat zij zelfs tot haar eigen verdediging niet durfde openbaren In ieder geval, van zijn martelaarsrol was hij ontheven. Hij had zijn zwaard aan Ariadne's voeten gelegd. Als zij inderdaad onschuldig was, een slacht offer van anderen, dan lag zijn weg duidelijk vóór hem. Hij sloeg op zijn bureau dat het daverde. „Op, Hadrian Pink," zei hij met een schor fluis terende stem, „op ter redding KORTE INHOUD VAN HET VOORAFGAANDE: Hadrian Pink, de hoofdpersoon uit dezen roman, verdient zijn levensonderhoud met het bijwerken van studenten voor hun eindexamens aan de universiteit- Hij heeft een bijzonder angstvallige natuur en laat zich gemakkelijk door iedereen op den kop zitten. Juffrouw Joyce, een meisje uit de hoogste kringen, wier portret in talrijke dag- era weekbladen verschijnt, heeft zijn bijzondere genegenheid verworven, hoewel zij hem niet eens kent. Hij besluit zich haar waardig te maken en volgt in het geheim, een cursus in karakter- bouw. Z'n ingestudeerde houding wordt door de studenten ontmaskerd en Pink accepteert het baantje van directeur van een Luna park, dat hem door een zijner vroegere leerlingen, Algernon Peck, aangeboden wordt. Op een avondwandeling door een stille wijk ziet hij eensklaps Ariadne Joyce uit een huis vluch ten niet een revolver in de hand. Ze werpt het wapen op straatHadrian steekt het ongezien in z'n zak en ontdekt dat er in het huis een moord gepleegd is. Om de verdenking van Ariadne af te leiden veroor zaakt hij een gróote wanorde in het vertrek. Daarna gaat hij naar 'huis terug. Hij engageert een meisje van een schiettent, Claribel Higg, om hem te helpen aan het samenstellen van een plan voor de opening van het Luna park. Onverwacht ontmoet hij Ariadne te paard in een park. Bij een latere ontmoeting ont kent ze aan den moord schuldig te zijn. Hadrian belooft haar in alles te zullen helpen. Mark Trotter, een bekende figuur in de onderwereld, komt hen storen en wordt door Hadrian afgesnauwd, waardoor hij zich de vijandschap der gangsters op den hals haalt. Op Droomland wacht hem een politie-inspeeteur, die hem spreken wil over de veiligheidsmaatregelen bij de openingvan'tLuna-park. Nu kunt u verder lezen. ELFDE HOOFDSTUK NAUWELIJKS had Hadrian zich den volgenden ochtend achter zijn bureau gezet, of Mike Peck wierp de deur open en kwam op zijn gewone winderige manier de kamer in. Achter hem schoof de uitgebreide gedaante van Algernon naar binnen. „En V' vroeg meneer Peck. Gelijk steeds, als hij zich tegenover dien gewelde naar bevond, voelde Hadrian zijn ruggegraat ver- weeken, maar hij keek naar den hoek, waar Claribel Higg zat, en zag een vroolijk trekken van haar lip pen, dat hem prikkelde. Hij vroeg zich niet af, waar óm 't hem prikkelde hij verwonderde er zich zelfs niet over. „Wat en?" vroeg hij onvriendelijk. „We zijn den eersten klaar om te openen," zei meneer Peck. „Hoe sta je d'r mee Wat heb je ge daan Wat krijgen we t" „0, de feestelijke opening bedoelt u. Da's voor elkaar. Er moeten nog een paar kleinigheden gere geld worden. Ik eh. ik heb die ondergeschikte kwestie eerst afgewerkt, om mijn hoofd vrij te krij gen voor belangrijker dingen." „Ik mag zeker niet vragen, wat je van plan bent, hè zei de heer Peck smalend. „Je wilt me zeker niet in vertrouwen nemen V' „Ga zitten 1" viel Hadrian uit. „En nu we 't daar toch over hebben moet ik voor alle bijzaakjes zorgen Hoe zit 't met de politic-bewaking Hebt u daar iets aan gedaan Hebt u er om gedacht Nee Wees maar blij dat u iemand hebt, die verstand/ heeft van Luna-parken. Denk je eens in stel je eens voor, wat we voor een toestanden kregen, als we geen behoorlijke politie-bescherming hadden. Daar was nog niet eens voor gezorgd heb ik ook al moeten doen." „Nou ja," zei meneer Peck met veel minder stem geluid. „Gedrang, menschenmenigten, menschenmassa's Mekaar vertrappen, hun zakken laten rollen, hun kinderen kwijtraken Wie zou er pepermunt voor de vondelingen gekocht hebben, als ik die nood zakelijkheid niet had voorzien Zeg eens op Hebt u gezorgd, dat er een politie-post kwam En Eerste Hulp bij Ongelukken Nee Wat had je dan willen beginnen met de vrouwen, die flauw vielen, en de kinderen, die maagpijn hadden „Ja," zei meneer Peck, „da's waarachtig waar ook „Zoo zie je," zei Hadrian, „hoe weinig je met dilet tanten opschiet. Ik heb er om gedacht, en om nog heel wat andere dingen ook." Hij zweeg en keek Mike Peck met een boozen blik aan. Toen wendde liij zich plotseling naar Algernon. „Kom hier," zei hij, en toen Algernon bij het bureau stond, duwde hij hem een blauw papier met witte teekening onder den neus. „Zie je dat gebouw Nummer 11 op de kaart. Laat dat direct uitruimen en schoonmaken. Dat wordt politie post en ziekenhuisJuffrouw Higg, bel den Gezondheidsdienst op. Zeg, dat ze iemand hier sturen om een hulppost in te richten." Hij drukte op een knop en juffrouw Binkus kwam met verbazingwekkende promptheid de kamer binnen. „Slik door zei hij gebiedend. „Neem een brief op. Post duurt te lang. Laat bezorgen. „Centrale Apo theek Piekchester. Heeren. Wij moeten vóór den eersten een compleet ingerichten post Eerste Hulp en ambulance hier hebben. Gelieve heden vóór twaalf vertegenwoordiger te zenden." Nog een brief. „Plaatsingsbureau Verpleegsters Piekchester. HeerenehDames. Zendt heden zes gediplo meerde verpleegsters naar Droomland. Wij zullen er twee uit kiezen voor vasten dienst in onze ambu lance." Werk die twee maar eerst weg, juffrouw Binkus. Als u nog eens kauwgom op den grond gooit, bent u ontslagen. Stuur een andere typiste." De heer Peck vertoonde sporen van beroerte. Hij deed zijn mond open en dicht als een visch, die op een gloeiend strand is geworpen. „Ja maar boe...." begon liij.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 22