l_1 REGINALD SPEELT VOOR DE FILM door Olivier ddennock 2-3- DOET DE WASCH/ 30 En heerlijk koken dat Sneeuw witje kanJe weet wel, allemaal van die lekkere dingen. Wil je ook eens proeven, ga dan maar op mijn plaats aan tafel zitten. Sneeuwwitje doet ook de wasch in de kabouterkolonie. Ze ge bruikt P2-3* en doet het vlug en goed. Haar mooie, witte jurk is gisteren pas met 1*2*3" ge- wasschen. Heeft Moeder deze week al twee pakken 1- 2- 3- gekocht en zijn jullie dus al aan je volgende legplaat be gonnen Vergeet niet aan Moeder te zeggen, dat ze met 1-2"3* veel gemakkelijker en beter wascht. Dat kan immers niet anders, want 1-2*3* is nu eenmaal Ne derlands' beste zelfwerkend waschmiddel. En goedkoop ook, 18 cent per groot pak, met die mooie leg plaat voor jullie, zoo maar cadeau bij 2 pak. Handelsonderneming Arsol - Apeldoorn ER waren twee redenen, die Reginald Pride deden besluiten, het onbe duidende figurantenrolletje, dat men hem in „I)e geheimzinnige ranch" had toegedacht, aan te nemen. In de eerste plaats was hij nieuwsgierig hoe zijn keurige persoon het zou „doen" op het witte doek en ten tweede vond hij het prettig weer eens op een echt paard te kunnen zitten, in plaats van achter een motor met. alleen maar paar denkrachten. Overigens had het aanbod van mr. Harris, den regisseur, zijn gewichtig ste beteekenis verloren. Twee maanden geleden zon hij zoo'n baantje, waarmee vijf dollar te verdienen viel, nog als een uitkomst hebben beschouwd, maar sinds hij een vorstelijk betaalde chauf feursbetrekking bekleedde bij 'n wascli- echten millionnair, kon hij zich nauwe lijks meer voorstellen, dat hij ooit om zoo'n luttel bedrag verlegen had gezeten. Het was juist op zijn vrijen dag, dat hij Harris' briefje ontving. Er was een toegangskaart bijgevoegd voor de stu dio's der „Nightlight Film Company", waarop vermeld stond, dat hij een cowboy-scène zou moeten spelen met Betty Viola en Benito de Castro, twee beroemdheden van de „Nightlight". Het was keurig gezelschap voor een groentje als hij en zeer in zijn schik begaf hij zich naar het station, om den trein naar Hollywood te nemen. Hij kwam juist op tijd, om een in stappende jongedame behulpzaam te zijn met het openen van een weerspannig portier. Het was een alleraardigste brunette, jong, slank en knap. „Dank u vriendelijk," zei ze glim lachend, toen hij het portier had open gerukt. Zij nam plaats in een leeg comparti ment en Reginald ging tegenover haar zitten. Hij begon terstond een praatje over het weer, veinsde haar ietwat gereserveerde houding niet op te merken en zei enthousiast, dat de heldere hemel vandaag bij uitstek geschikt was voor buitenopnamen Die laatste opmerking deed het 'm, het meisje keek hem nieuwsgierig aan. „Is u aan de film vroeg zij. Filmspeler,w antwoordde hij met een glimlach, die bescheiden moest liee- ten. „Ik speel met Betty Viola en met Benito de Castro in 'n nieuwe film, „De geheimzinnige ranch. Zijn mededeeling maakte precies den indruk, dien hij ervan verwacht had. Het meisje keek hem met groote oogen aan, trok een enthousiast gezicht en schoof vertrouwelijk een weinig naar voren. „Eénig," zei ze, „ik heb er al vaak naar verlangd zoo iemand als u eens te ontmoeten. Hoe heet u, als ik vragen mag f En in welke films hebt u zooal gespeeld Reginald redde zich meesterlijk. Hij somde zonder de minste aarzeling een achttal filmtitels op, waarvan niemand ooit gehoord had en waarvan evenmin iemand ooit hooien zou. Toen noemde hij zijn naam en schepte even adem. „Vreemd," zei het meisje met groote, verwonderde oogen. „Ik kan me abso luut niet meer herinneren, dat ik een van die films ooit gezien heb." „Dat kan," lachte Reginald, niet het minste verlegen. „Ze zijn allemaal naar Europa verkocht. Behalve dan „Liefde bij Maanlicht". Die loopt op het oogen- blik in Zuid-Afrika." „Interessant, zoo ver weg en speelt u nu niet Betty Viola Toe, vertelt u mij eens wat van haar. Zij is verloofd met Benito de Castro, hè Is het waar, dat zij zoo katterig is Reginald wist van Betty Viola niet meer, dan dat zij een filmster was, doch dit belette hem niet over haar te spreken, alsof liij dagelijks met haar verkeerde. Hij verzekerde dus, dat de menschen, die beweerden dat zij katterig was, haar belasterden, dat zij 'n echte schat was en dat zij spoedig met haar Benito zou trouwen. Toen wilde hij aan een aantrekkelijker onderwerp beginnen, maar daarvoor was het helaas te laat. De trein stopte, zij waren in Hollywood. „Jammer," zei hij opstaande, „nu wij nauwelijks kennis hebben gemaakt, moeten wij alweer scheiden." Het meisje begon vroolijk te lachen. „Wat zegt u dat tragisch," zei ze met een twinkeling van spot in haar oogen. „Men kan wel hooren, dat u een geboren filmspeler is." „Precies de meening van de critiek," verzekerde Reginald bescheiden. „Maar drijft u nu niet den spot niet me. Ik meen het heel ernstig mag ik u nog eens terugzien Het meisje keek hem eens aan en zijn drieste glimlach riep een lichten blos op haar wangen te voorschijn. „Ik ga om vier uur terug naar Los Angeles," antwoordde zij haastig en tegelijk wipte zij den trein uit en ver dween in een der wachtkamers. En Reginald Pride, zeer tevreden met die voorloopige overwinning, wandelde het station uit en vroeg een agent om den weg naar de studio's der „Nightlight Film Company". Je ziet, dat ik aan je gedacht heb," zei Harris, de assistent-regisseur van „De geheimzinnige ranch", niet een air, alsof hij 'n niillioen weggaf, in plaats van een baan van vijf dollar. „Je rol heeft niet veel te beteekenen. Scène nummer negentien, 'k za.1 liet even nakijken in het draaiboek." Hij sloeg een beduimeld cahier open en las een paar regels door. Betty Viola speelt de hoofdrol de belaagde onschuld. Zij vlucht van de geheim zinnige ranch en jij bent de schurk, die haar achtervolgt. Aan het eind van dien boschrand daar" -— Harris wees uit het venster „komt de edele redder haar te hulp: Benito de Castro. Jij deinst af en vlucht naar den boschrand terug en de Castro. enfin, dat kan je niet bommen. Je hebt de hoofdrol alleen maar te achtervolgen en zoodra je de Castro achter de boomen te voorschijn ziet komen, ruk je je paard om en hol je weer terug. Goed begrepen f" „Goed begrepen, meneer," antwoord de Reginald, die zich eenigszins onwen nig voelde in zijn gehavende cowboy- kleeding. „Mooi, ga dan nou maar naar de eantine," besloot Harris. „Om twee uur beginnen de buitenopnamenals we je noodig hebben, zullen we je wel roepen." Reginald dacht aan het meisje en hoopte, dat hij niet te laat op zou hoeven treden. In de eantine vond hij

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28