DROOMLAND De wereld ligt voor hem open Last van slechte spijsvertering ifpuschen *r Salts maar is hij sterk genoeg Halitran 1200 AUijcl angst voor pijn na den maaltijd Kan nu weer alles eten 34 In zijn kinderjaren niet al te sterk, thans zijn examens achter den rug en straks met het enthousiasme van den jongere worstelend in het jachtige leven. Geef hem kracht, geef hem gezondheid en weerstand; geef hem Vitamine A en D, onmisbaar voor kind en volwassene. Geef hem Halitran de rijkste bron van natuurlijke vitaminen, de gouden olie uit de lever van Heilbot. Duizenden Nederlandsche doctoren schrijven ze voor en ze doet wonderen. Verkrijgbaar alléén bij Apoth. en Drog. De flacon met den wonderbaar- lijken inhoud. Voor een geheele maand f 1.25 De Bron van Natuurlijke Vitaminen A en D 60 x sterker dan gewone levertraan „■Jaren lang wikkelde ik met een slechte spijsrertering. Ik probeerde van alles, maar zonder succes. Toen begon ik met Kruschen Salts en ik wil V nu even schrijven, hoe blij ik daarover ben. Het is een geluk voor me geweest, want ik kan nu weer alles eten, zonder angst voor pijn naderhand. Kruschen is mij meer waard dan alle geld ter wereld. Indien er iemand is, die meer aan indigestie heejt geleden dan ik, zow ik hem wel eens willen ontmoeten, en ik zou hem gauw vertellen, hoe hij dit verhelpen moet. Ik hen hier in mijn woonplaats B. goed bekend, en overal waar ik kom, vertel ik de mensehen wat Kruschen Salts voor mij gedaan heeft. JS. te B." De meest voorkomende oorzaak van "indigestie of maagzuur is een onvol doende werking der inwendige organen, waardoor alle afvalstoffen niet geregeld uit het lichaam verwijderd worden. ITw voedsel gaat gisten en een over maat van maagzuur ontstaat. De gassen welke zich hierbij vormen doen de maag uitzetten en kunnen dat on aangename gevoel van opgezwollenheid teweegbrengen. Doordat Kruschen Salts Uw afvoerorganen aanspoort tot volmaakte, geregelde werking, wordt voorkomen, dat dit pijnlijke maagzuur zieli ooit weer ophoopt, of die on- gewenschte gassen zich weer zullen vormen. Wanneer U dan trouw blijft aan „de kleine dagelijksche dosis" zult U geen angst meer behoeven te hebben voor pijnen of andere narigheid na Uw maaltijden. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. Vervolg van pag. 23 eigen schouders ging staan, was je nog maar 'n halve manshoogte." Hier was hij nogal grootsch op hij had 't. een student eens hooren zeggen. Dacht jij, dat je me hier voor snotjongen kon behandelen Dacht je dat je mij aankon Ik laat er iederen dag zoo'n paar als jij bent uit m'u zakdoek was- schen." „Ik zou maar eens op m'n woorden passen riep Vane woedend. Hadrian trad vooruit, tot hij een armslengte van den man af stond. „Je hebt met de politie afgespro ken, hè Ik niet. Hadrian Pink heeft geen politie noodig. Hij begraaft z'n lijken zelf wel. Je verbeeldt je zeker, dat je 'n troep bavianen op me af kunt sturen, en dat ik dan in m'n schulp kruij). Waar ik vandaan kom, eten we bavianenvleesch op ons brood snap je dat goed. jij en je baas Toen kreeg hij plotseling een idee. 't Was geen goed idee't was zelfs een gevaarlijk idee vöör een jongmenseh. „Waarom breng je je baas niet mee, insect Dien aap van Trotter. Dan kan ik jullie met je koppen tegen elkaar slaan en eli. jullie de trap af slingeren." Opeens was Vane heel stil, roerloos, kwaadaardig kalm. „Trotter zei hij. „Maar die heeft 't zeker te druk, hè Met dat vuile zaakje van Cle veland Chorley bijvoorbeeld. Veel te druk „Zoo," zei Porter Vane, „staan de zaken zoo .Zoo staan ze," zei Hadrian. „En nu d'r uit." Vane bleef staan en scheen zwaar te denken. Maar Hadrian had zich opgewonden. Zijn fantasie was op hol. Hij was een mengsel van Parcival en Ivanlioe en den Zwarten Prins en den Rooden Pimpernel en Jack Dempsey. De vertraging ergerde hem. dus haalde hij .zijn vuist naar achteren en sloeg, 't Was geen handige en geen krachtige slag, maar doordat Vane er niet op verdacht was. tuimelde hij achteruit, en wel op een heel gelukkig oogenblik. Want juist toen hij wankelde, kwam Algernon binnenslenteren. Zijn on- noozele gezicht leefde op van plezier. Er was een klap gegeven. Er was iets te vechten. Zijn groote knuist knelde om Vane's kraag en hij rukte. De voeten van meneer Vane verlieten den grond, en hij zeilde languit achterwaarts door de deuropening, om op zijn schouders in het voorkantoor terecht te komen. „Veeg eens op." zei Algernon tot de verschrikte typisten. Vane scharrelde overeind, wit van woede. Met uitdrukkinglooze oogen keek hij naar Algernon, die minzaam grijnsde. Er was daar te veel heen en spier, zelfs voor een heel stevigen kerel, om met de handen te bevechten, die niet gewend waren aan vechten. „Ik spreek je nog wel," siste hij door zijn tanden, waarop hij verdween. Hadrian wendde zich naar zijn publiek. „Als ik mep," zei hij. Algernon's aan deel in de vechtpartij totaal vergetend, „blijven ze gemept tot donker toe." TWAALFDE HOOFDSTUK CLARIBEL Higg liep onaange diend het kantoor binnen, waar Algernon Swinburne Peck zetelde, en dat hij bijna uitsluitend gebruikte, om een belangrijk onderdeel van zijn opvoeding verder te verzorgen. II ij gébruikte het als laboratorium, om kringetjes rook te leeren blazen, en het was zijn hoogste eerzucht, daarin zoo groote bekwaamheid te bereiken, dat hij een grooten ring uit kon stooten en er een kleintje midden doorheen kon mikken. „Werk je hier zei juffrouw Higg. „Zoo'n beetje." „Kou. ploeterende kolos, nijlpaard met kraaloogjes en flapooren, dan heb ik een karweitje voor je." „Wie had er een karweitje voor me, zei je „Iemand die lligg heet." „Kom maar eens bij pappie's knie staan om je versje op te zeggen." „Da's gauw gebeurd. Blijf bij meneer Pink. Plak je aan. 'm vast. Zoo vast als 'n moedervlek." „Waarom „Omdat ie z'n mond voorbij smoest. Omdat ie zich te veel verbeeldt. Omdat ie geen boe van ha kan onderscheiden, en omdat ie 'n dikke klont mensch hebben 'moet om voor 'm te beuken." „Maak je maar geen zorg voor Pinky. Da's een echte mannetjesputter. Hij kan ze raken „Heeft ie jou d'r ook tusschen „Ze krijgen mij d'r nooit tusschen," zei Algernon, „omdat ik me nooit van iemand iets aantrek. Je kunt mij ver tellen, dat je die guit bent, die de Alpen over is gestoken - Alexander de Groote ik loop er toch niet in. Omdat 't me niet schelen kan. Ik zou niet eens kijken of je 't was of niet." „Nou, meneer Pink is net als dat meisje, dat over 't ijs de rivier overstak met bloedhonden achter d'r aan Eliza's vlucht en als jij niet in de buurt blijft, komt ie opgegeten terug. Dus pas jij maar op. dat 'm niks over komt." „Mag ik nu ook eens wat zeggen, half onsje Pinky is leep. Heeft ie mij niet hij 't elftal weten te houden Heeft ie niet gezorgd, dat ik m'n briefje kreeg En hij zit m'n ouwen heer op z'n kop, is 't niet zoo Dan zeg ik, dat 't een kraan is. Ik zal je eens wat zeggen. Pinky heeft zooveel hersens, dat ie (1e helft door den gootsteen kan gooien, dan kan ie nog 'n paar kronke lingen en 'n halven liter grijze massa aan 'n ander overdoen. Trouwens, ik mag '111. Ja, dame, ik kom voor dat kleine kereltje op. Hij is mijn kameraad. Als iemand 'm kwaad aan durft te kijken, timmer ik 'm op z'n gezicht. Weet je, wat ik dat ventje doe Ik bewonder 'm." „Da's mooi. Damon en Pythias." „Hoe kom jij aan die geleerdheid „Ik neem 's avonds les," zei juffrouw lligg. „Dus we snappen mekaar. Hou je biceps maar klaar." Zij kwam juist weer aan haar schrijf tafel terug, .toen juffrouw Binkus binnenkwam, met moeizaam roerlooze kaken. „Wat is er snauwde Hadrian. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen I le Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld. Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62 Vi per kwartaal of f 0.12per week. Franco p. perst f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Bureaux: HAARLEM. Nnssaulaan 51.Tel. Int. l5Hfth. Giro 142700. AMSTERDAM. N./.. Voorburgwal 262. Tel.Int. 55170. Giro-nr.97946.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 32