in „DE KLEINE KOLONEL" SHIRLEY TEMPLE De groots en de kleine Kolonel (Lionel Barrymore en Shirley Temple) als tegen standers hij een gerecht. Ten slotte won de kleine Kolonel, omdat zij in een drif tige bui den vijand van de tafel smeet. Shirley Temple staat op het oogenblik in het middelpunt van de belangstelling j en heeft, stormenderhand mogen we j wel zeggen, een wereldpubliek voor j zich weten in te nemen. Haar nieuwste 5 filmDe kleine Kolonel (eveneens een FOX-product) zal heel binnen- kort aan de dankbare oogen van haar bewonderaars worden vertoond. DEZE film wordt praetisch gedragen door twee personen, of liever gezegd door anderhalf, indien men de heseheiden lengte van Shirley niet voor „heel" wil aanzien. Op haar en Lio nel Barrymore komt het voornamelijk aan. Laatst genoemde is een rustend kolonel met een gouden hart en een opvliegend karakter. Shirley is zijn kleindochter en toont, ondanks haar jeugd, reeds een waardige afstammeling van dien huiderenden potentaat te zijn. Die twee komen op een eigen aardige manier met elkaar in kennis. De Kolonel heeft namelijk zijn dochter het ouderlijk huis ont zegd, omdat zij indertijd met den man liarer keuze eclipseerde. Jaren later gaat de oude man verhuizen en komt. zonder het te weten, vlak naast zijn dochter te wonen. Als hij dan bemerkt, wie zijn huren eigenlijk zijn. is hij razend en loopt weg, doch precies in de armen van de kleiiie Kolonel, die hem een waardige ontvangst bereidt. De vriendschap, die tusschen lien ontstaat, wordt dan mettertijd oorzaak, (lat de oude heer zieh weer met zijn familie verzoent. De voornaamste indruk, welken men na het zien van deze film heeft, is bewondering voor het spel van de kleine Shirley, die werkelijk met goed begrip van zaken haar hoofdrol vervult. Als ze nijdig moet zijn, is ze nijdig en als men lieftalligheid van haar verwacht, geeft ze die in overgroote mate. Het is werkelijk buitengewoon koddig, dit kleine ding met al die groote menschen te zien optrekken en haar kinderlijke ongekunsteldheid ten toon te zien spreiden. Haar spel is zoo warm, natuurlijk en oprecht, dat dat van de groote acteurs er kinder achtig door lijkt. Een omgekeerde wereld, maar dan toch zeker een, die heel welkom is. Shirley Temple en haar speelmakkertje. Shirley brengt hij haar moeder verslag uit van haar erva ringen met den ouden brombeer, die naast hen is komen wonen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 12