SPORT VAN DE WEEK HOLLAND KLOPT DE DENEN a De voor het meerended uit jeugdige spelers bestaande Deensche ploeg, welke met 3O door Oranje werd geklopt. Holle grijpt in. Weber is gepasseerd, doch Halle slaagt er op het laatste moment in den toestormenden Deen de kans te ontnemen. l ente maakte het de Deensche verdediging moeilijk- Keeper Jensen bezweert echter het gevaar. Spelkiekje uit den wedstrijd van Zondag j.l. De A"ederlandsehe voetbalploeg, welke Zondag met 30 van Denemarken won. Staande v. I. n. r.: Halle, Weber, v. Ileel, Anderiesen, Caldenhove, B. Pauwe, Venle, Mijnders. Voor: Hoekhuis en Smit, met achter zich Wéls. DE Nedeiiandsehe voetbalploeg heeft de verwachtingen niet teleurgesteld zeker niet, wanneer men de cijfers in aanmerking neemt, waarmede de Deensche tegenstan ders in onze hoofdstad werden geklopt. Met 30 wonnen de Oranjemannen en men kan hierop on middellijk wel laten volgen, dat de zege geen mo ment in gevaar is geweest, ook al verstreken er ongeveer drie kwartier van den speeltijd tusschen het eerste en tweede doelpunt. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de spelers van de oranjeploeg betrekkelijk spoedig na den aanvang tot deze zelfde conclusie kwamen. Vooreerst gaf de Hol landsche verdediging, hoewel zij veel last had van de laagstaande zon. zoo'n solide partij voetbal te zien, dat onmiddellijk al de gedachte kon overheerschen, dat het moeilijk voor de gasten zou zijn om door dezen hechten muur heen te breken. Echter, naarmate het spel vorderde, toonden de Denen bovendien voor de Hollandsche veste zoo weinig besluitvaardigheid en schoten zij zóó slecht, dat de geringe 10-voorsprong, welke 13 minuten na den aanvang door een praeht- doelpunt van Smit verkregen was, voldoende bleek om het heft in handen te houden. Intusschen was er voor het publiek, dat het Am sterdam sche Stadion kent met zijn spanning, ner vositeit en zijn befaamde kwartiertje, heel wat min- De wedstrijd Nederland Moment van één der relet Denemarken te Amsterdam mallen op het Deensche doel. der te genieten dan gewoon - lijk. Spanning was er niet en ■lus bleef men vanzelf ge makkelijk zijnzenuwen mees ter. Het befaamde kwartier tje, waarin de tegenstanders gewoonweg worden over speeld, bleef eveneens achter wege, al moge het dan waar zijn, dat ongeveer een kwar tier na de rust direct achter elkaar de twee doelpunten werden gemaakt, welke den stand op 30brachten.Neen, de provinciaal, die om een voetbalfeest in de hoofdstad mee te maken behalve een peperdure plaats ook nog een belioorlijken post reis- en verblijfkosten te verhoeken krijgt, had ditmaal zeker geen ongelijk door weg te blijven.De wedstrijd tegen Dene marken was vrijwel geheel zonder sfeer. Drie wer kelijk fraaie goals brachten liet publiek een moment in extase, doch dat verdween dan weer even snel als het gekomen was. Wij gelooven zeker, dat bij slecht weer ongeveer de helft van de onoverdekte plaatsen 'n half uur voor het einde reeds verlaten zou zijn geweest. De Hollandsche verdediging, waarin v. Run door Weber was vervangen, bleek wederom van uitste kende kwaliteit. Zoowel Weber als ('aldenhoven waren zeer trapvast en wisten ook steeds het goede moment van ingrijpen te kiezen. Daarachter maakte Halle een lietrouwbaren indruk. Veel moeilijks heeft de Go A head-man niet te verwerken gekregen, doch wat hij deed was absoluut af. Minder goed zijn wij te spreken over de half linie, waarin de beide Rotterdammers v. Heel en B. Paauwe absoluut minder waren dan in vorige wedstrijden. Anderiessen speelde zijn gewone spel. Van hem kon in elk geval niet worden gezegd dat hij uit vorm was. Van de voorhoedespelers dienen Smit en Backhuis met eere genoemd, de eerste echter heeft als hulp in de halflinie en soms vaak zelfs in de verdiging, minstens evenveel nut gedaan als voor. Persoonlijk houden wij niet van een zoo ver achterblijven van één der binnenspelers, zooals Smit dit Zondag deed. Wij willen echter geenszins ontkennen, dat dit zijn nut kan hebben. Bovendien „ligt" deze speelwijze den Haarlemmer beter dan wien dan ook. In den aan val zelf was Backhuis de gevaarlijke man. Vente zakte na een enthousiast begin wat af. Van de vleugelspelers was Mijnders de minste, doch de Dordtenaar stond door het ver achter blijven van Smit dikwijls geheel verlaten. De Denen beschikken voor alles over een uiterst faire ploeg, voor welke het maken van doelpunten ons echter een heel lastig probleem schijnt. De eerstvolgende match van de Hollandsche ploeg gaat nu tegen de Ieren te Dublin. Belangrijke wijzi gingen zullen er zeker niet worden aangebracht. Toch zullen onze jongens daar op het groene eiland met heel wat meer overtuiging moeten spelen, wil de match tegen de Ieren eveneens een overwinning opleveren 4

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 18