Onze korfbalclubs. Madjoe II te Ylissingen, dut de Zaterdagmiddag competitie met een paar mooie overwinningen inzette, wat het beste voor deze club doet verhopen. Ken moment uit tien wedstrijd Madjoe IISwift I Middelburg), die met 32 door Madjoe werd gewonnen. De mand van Swift in gevaar. Een spannend oogenblik itt dezen wedstrijd, waarvoor feitelijk te weinig belangstelling bestond, en we durven wel zeggen voor de korfbalwedstrijden in 't algemeen, van de zijde van het publiek, ofschoon deze tak van sport zeker zoo spannend is als voetbal, waarvan de competitie deze week in onze provincie stil lag. Biervliet heeft den smaak te pakken in 1 C. Daar de overige ploegen in deze klasse uitkomende zoo ongeveer gelijkwaardig zijn, met Oostburg 2 en Turkeije als de zwakste, mogen we verwachten, dat Biervliet de leiding zal nemen en houden. Groede heeft het tot heden ook aardig opgeknapt. Sehoon- dijke en Hoofdplaat 2 ontloopen elkaar op de rang lijst niet en we meenen nu reeds te kunnen consta- teeren, dat Breskens 2 de gevaarlijkste klip voor Biervliet is. Op Schouwen zal Burgh wel weer den boventoon voeren, met de Zierikzee-reserves op de hielen, terwijl Renesse en Dreischor om 't derde plaatsje te strijdeu hebben. Het lijkt ons, dat Dreischor dat gaat winnen. Tenslotte nog de overgangsklasse, eigenlijk de vestibule van de eerste klasse en dan bewaren we de rest, dus de 2e- en 3e-klassers, tot een volgende maal. Scheldestroom en De Zeeuwen 3 staan er hier prachtig voor. Wie zou in dezen strijd tenslotte nog mee kunnen komen Domburg is daarvoor al ver achter geraakt. R.C.S. 2 is een te wisselvallige ploeg om gevaarlijk te kunnen worden, al is het een elftal, dat wel eens een paar puntjes kan afsnoepen, daar door den één een dienst bewijzend en bij een ander een streep door de rekening halend. Eiland Boys 2 brengt het ook niet zooveel verder dan het midden, misschien de derde plaats, als het elftal als reserve-bron voor Eiland Boys 1 niet al te dikwijls aangesproken moet worden. Middelburg 4 zal wel zoo ongeveer in de buurt van R.C.S. 2 en Eiland Boys 2 blijven hangen, terwijl Zeelandia 3 geen blijk geeft het hooger dan de onderste plaats te kunnen brengen, tenzij de „voetbalgeest" over hen vaardig wordt. DE Zeeuwsche Voetbalbond heeft pech bij de afwerking van het competitie-programma. Weersgesteldheid en andere factoren zijn oor zaak van een nu reeds flinken achterstand in de com petitie-afwerking. Een geluk is, dat de afdeelingen niet groot zijn, tenminste de meeste niet. De Zaterdag competitie op Walcheren rolt er vlot door en kan, zoo er geen verandering komt, dubbel gespeeld worden. In deze competitie is van de totaal in dit seizoen vast gestelde wedstrijden, t.w. zeventien, een zestiental ge speeld, zoodat deze competitie wel zeer vlot verloopt. Arnemuiden loopt stevig uit op de concurrenten en heeft nog geen enkel verliespunt. R.C.V. met twee wedstrijden meer kon maar hetzelfde aantal punten bereiken als Arnemuiden, zoodat de jongens uit het visschersdorp eigenlijk 'n voorsprong van vierpunten hebben. Na een korte inzinking komt Arnemuiden weer eens goed voor den dag. Na R.C.V.dat oorspronkelijk ook goed op weg was naar het kampioenschap, is S.M.Z. de opvolger op de ranglijst. Deze ploeg is wel wat vooruitgegaan en ontwikkelt zich in gunstige richting. Serooskerke en Oostkapelle zijn dezen keer niet tegen den stroom opgewassen en hebben in den strijd om de bovenste plaats niets te vertellen voorloopig. Zoo is het ook met L.V.V., dat onderaan staat. Het is echter niet uitgesloten, dat de zwaksten zich herstellen en nog wat hooger weten te klimmen. Het zou zeker de spanning ten goede komen. In de Zondagcompetitie zijn van de tot en met j.l. Zondag vastgestelde 179 wedstrijden 107 gespeeld en 72 om allerlei redenen niet doorgegaan. Hierdoor is dus een achterstand ontstaan, welke 't noodig maakt full speed verder te stooinen. Maximum kunnen eiken Zondag ongeveer 30 wedstrijden worden vastgesteld Nog een moment uit dezen wedstrijd. en dit is ook iedere week geschied, behalve op den dag, dat Nederland-Deneinarken gespeeld werd, zoodat het aan de samenstelling van het programma niet ligt. Een accoordje met Pluvius is echter hard noodig. In de eerste klasse A staan De Zeeuwen 2 en E. M.M. er het beste voor en we vermoeden, dat deze twee het wel zullen uitvechten. Goes 2, Ierseke en de Vlissingenploeg kunnen echter nog wel als mede strijders tnsschenbeide komen. Middelburg 3, Veere en Hansweertsche Boys zullen het in lagere regionen wel moeten uitvechten. In 1 B zijn Axel 2 en Terneuzensche Boys de sterkste, dunkt ons. Hoewel er door het kleine aan tal gespeelde wedstrijden weinig over te zeggen valt, is te voorzien, dat Corn Boys goede derde wordt met Hulst 2 en Terneuzen 3 als achteraankomers. Een fraai doelpunt van Madjoe. We zien den bal juist door de mand gaan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19