ZEEUWSCHE OMROEP 23 mum Op Maandag 28~ October had de ojficieele overdracht plaats van de thans geheel gerestaureerde St. Willibrorduskerk te Hulst door den Minister van Kun sten en Wetenschappen, prof. dr. Slotemaker de Bruine. De plechtigheid werd bijgewoond door den Commissaris der Koningin en leden van Gedeputeerde Staten van Zeeland, den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, B. en W. van Hulst, Kerkbestuur en vele geestelijke en wereldlijke autoriteiten uit den om trek. De minister begeeft zich in gezelschap van de beide Commissarissen der Koningin en den burge meester van Hulst naar de kerk. Ken der vele mooie hoekjes van de gerestau reerde kerk met het nieuwe, geheel in stijl op getrokken muurtje als omheining in plaats van het vroegere minder fraaie ijzeren hekwerk. De drukte van autoriteiten rondom de kerk te Hulst, met wier voltooiing een nationaal kunstmonument in eere werd hersteld. Tiet hooge gezelschap poseert voor de kerk. Hallo hallo hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat daar een groote expositie van motvrije kleedingstukken werd gehouden. Dank zij ook 't feit, dat alle motregen gedurende de tentoonstelling uitbleef, is de onderneming buitengewoon goed geslaagd Een politie-bureau in onze provincie ontving dezer dagen een anoniem schrij ven, waarin beweerd werd, dat er een man in de gemeente woonde, die honder den aanslagen op zijn geweten had. Den volgenden dag zou diens naam genoemd worden. Vol spanning wachtte de politie macht op de onthulling, die werkelijk kwam in een briefje, waarop niets anders stond dan „belastinginspec teur" Een jongetje te Ierseke, dat zijn broertje en zusje zoet moest houden, deed dit met een eigengemaakten twee- wieler op dusdanig afdoende wijze, dat de twee kindertjes in een ommezien bewusteloos lagen met een hersen schudding. De knaap is even ongeschikt voor kindermeisje als voor financieel beheer der. Hij let n.l. niet goed op de kleintjes De. gemeenteraad van Kruiningen besloot met overweldigende meerder heid om de schoeisel-vergoeding voor de veldwachters van f 32 tot f 20 terug te brengen. Om hun budget sluitend te houden, nemen de agenten nu les van een acrobaat in het op de handen loopen Te 's Heerenhoek werden in een collecte-zakje aangetroffen een valsche Nederlandsche gulden, een Indisch dubbeltje en een verloopen Engelsoh muntstukje. Historici raden wij aan eens te onderzfoeken of er vroeger wellicht te 's Heerenhoek een internationale financieele conferentie heeft plaats ge had. Te Aardenburg zitten de kinderen eener lagere school in de kou wegens een defect aan de centrale verwarming en door het feit dat de man, die den Belgischen leverancier te Brugge moest waarschuwen, omdat de autoriteiten te Aardenburg telefoneeren met een naburig rijk te kostbaar en te in gewikkeld vonden, dit vergeten had Wie stuurt den stakkers warme stoven met briketjes van Nederlandsch fabri kaat Een 's Gravenpoldersch raadslid heeft den burgemeester verzocht, den verkoop van patates frites tegen te gaan, omdat de kinderen zoo dwingen om snoep- centen. De 's Gravenpoldersche jeugd is bepaald mans. Straks vraagt men nog om slooping van het arrestanten- lokaal wijl de kinderen hun ouders er in willen stoppen Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25