Zeeuwscb Nieuws WAARSCHUWING! N De 70ste verjaardag van dan bekenden kunstschilder G. Jacobs te VUssingen is voor den bescheiden jubilaris tot een onvergetelijken gemaakt. Op Dinsdag 29 October had iles morgens de offieieele huldiging plaats van wege den kunstkring „Het. Zuiden", waarvoor burgemeester van Woelderen naast den heer Jacobs), ais voor zitter van den kring, in hartelijke woorden den bezieler van den kring geluk wenschte. Onder de vele belang stellenden voor deze huldiging merkten we o.a. ook op den heer van Dort (tieeede van linksvoorzitter van de vereeniging „Kunst in Nood", die den heer Jacobs ook zijn felicitaties kwam bieden, en daarnaast den heer Dieleman, lid van Gedeputeerde Staten, die namens den heer Jacobs bedankte voor de gebrachte gelukuenschen. Het optreden van de tooneel- en revueafdeeling van het Si. S. F. Marine Sanatorium fonds) is de laatste jaren uitgegroeid tot een evenement in Vlissingen. Voor telkens volle zalen werd dit jaar de revue opgevoerd. Ken scène uit de opvoering: de K 18, die bijzonder insloeg. In het kunstmuseum te Mid- delburg, waar een expositie van de werken van den heer Jacobs werd gehouden kwam jhr. Quarles van TJfford, commissaris der koningin, den jarige zijn gelukwenschen aanbieden. 27 Ons is gebleken, dat personen, betrokken bij de exploitatie van een nog slechts korten tijd bestaand tceekblad, oneerlijke concur rentie jegens ons bedrijven en door middel van pamfletten en onware mededeelingen onze abonne's verontrusten. Niet alleen willen zij ons daardoor schade berokkenen, maar zij beoogen daar uit zelf voordeel te trekken, in de hoop, abonnementen en sympathie te winnen voor hun weekblad, dut noch technisch noch redactioneel met ons blad kan worden vergeleken. Hoewel voor ieder verstandig mensch het oneerlijke spel, dat van bovenbedoelde zijde jegens ons gespeeld wordt, volkomen doorzichtig is, meenen wij goed te doen, het navolgende uitdrukkelijk vast te stellen: Ons weekblad staat niet in dienst van eenige politieke partij. Ons tceekblad maakt geen propaganda voor eenig staatkundig streven. Ons weekblad stelt zich geen partij in godsdienstige vraagstukken en is ook niet anti-semietisch. Ons weekblad zoekt niet naar datgene, wat ons volk verdeelt, maar interesseert zich voor al hetgeen ons samenbindt. Ons weekblad is strikt neutraal en de redactie laat zich bij de samenstelling van de verschillende nummers niet leiden door anti-dit of pro-dat, maar uitsluitend door de algemeen erkende begrippen van fatsoen en goeden smaak. Ons weekblad bewijst de waarheid van de hierboven vastgestelde feiten in elk uit komend nummer, zoowel als in de jaar gangen van het verleden. Ons weekblad is daardoor de graag geziene gast geworden in honderdduizen den gezinnen van alle mogelijke godsdien stige en politieke richtingen, die onze neu traliteit en objectiviteit op hoogen prijs stellen. Een zelfde neutraliteit betrachten wij bij de keuze van onze medewerkers in bin nen- en buitendienst, waarbij uitsluitend gelet wordt op nuttigheid, bekwaamheid en betrouwbaarheid. Onder onze duizenden medewerkers kan men dezelfde schakeering van godsdienstige en politieke richtingen vinden, als onder onze lezers. Het is onwaar, dat bij ons massa-ont slagen hebben plaats gehad en het is dus eveneens onwaar, dat wij ontslagenen zou den hebben vervangen door personen van een bepaalde politieke, staatkundige of godsdienstige richting. Wij waarschuwen dus onze trouwe lezers tegen de hierboven bedoelde lasteraars en vuilspuiters. Eerlijke concurrentie kunnen wij best velen, maar laat men niet pogen, een product aan den man te brengen door het bekladden van onze eer en goeden naam.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 27