MECCANO DROOMLAND NA VIJF JAAR VAN CHRONISCHE SPIT i/puschen *P Salts door Clarence ^Buddin^ton Kelland Nu voor goed vrij van pijn De nieuwe Meccano Honderden bewegend mechanische modellen, van een eenvoud ige kraan tot de meest geavanceerde werk tuigkundige bewegingen, kunnen worden gebouwd met Meccano. GROOTERE EN BETERE uitrustingen vormen een extra attractie voor 1935. Uitrustingen vanaf f. 1.25 tot f. 200.00 Meccano-Treinen met electro- en uurwerk- motoren. De nieuwe Meccano electrische loco's vertegenwoordigen den grootsten voor uitgang, die ooit geboekt werd voor electrisch aangedreven treinsystemen. Dan is er nog de prachtige serie onvergelijke lijke Meccano-uurwerktreinen. Electrische loco's vanaf f. 4.25 tot f. 18.00 Uurwerktreinen vanaf f. 2.00 tot f. 33.00 Vliegtuig-Bouwdoozen. Met een Meccano vliegtuig-bouwdoos kan je vele verschillende typen luchtvaartuigen bouwen. Er kan keuze gemaakt worden uit drie verschillende kleuren schema's. Prijzen vanaf f. ZOO tot f. 12.00 Automobiel-bouwdoozen. Indien je nog nooit een auto gebouwd hebt metéén van deze bouwdoozen, weet je niet wat sensatie is. Er bestaan vier verschillende kleurenschema's. Prijs der doozen f. 5.00 en f. 10.50 Dinky-Builder-bouwdoozen. Dit is wel één der meest boeiende constructie-systemen, die ooit gegeven werden aan jonge kinderen om mee te spelen. Geen moeren en bouten noodig. Prijs der doozen vanaf f. 1.35 Dinky Toys (Miniaturen). Een boeiende en verrukkelijke liefhebberij is het aanleggen van een verzameling dezer aardige Dinky Toys. Er bestaan reeds 200 verschillende Dinky Toys en er zullen te allen tijde nieuwe uitkomen. Prijzen vanaf 5 cent tot 85 cent Vraag je leverancier om onze gratis catalogi, of schrijf un ons depot voor enjros HAUSEMANN A HÖTTE (Afd.35 Kromboomssloot 59, Amsterdam. Gefabriceerd door: MECCANO LTD. LIVERPOOL. ENGELAND Vijf jaar leed liij ondraaglijke rheu matische pijnen, nu eindelijk is hij weer in staat het leven van den zonnigen kant te zien. Lees slechts zijn brief „Ik heb Kruschen Sails genanten in de hoop, dat mijn rheumatische pijnen en spit zouden verdwijnen. Deze pijnen had den mij 5 jaren lang gemarteld. Ik had alle mogelijke m iddelen geprobeerd, zonder eenige verbetering te bemerken, totdat men mij op Kruschen Salts attent maakte. Reeds spoedig nadat ik met Kruschen begonnen was, verminderden de pijnen. Ik ben nu geheel vrij van pijn en voel mij bovendien veel gezonder dan vroeger. Ik geniet nu een uitstekende gezondheid en voel mij eerder 23 dan 43 jaar. Ik ben weer in staat het leven van den zon nigen kant te zien en ik voel me zoo fit als een veulen. O. 6. te C." Het is algemeen bekend, dat rheu- matiek haar oorzaak vindt in een over maat van urinezuur in het lichaam. De zes verschillende zouten, waaruit Knir selien Salts is samengesteld, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krach tiger werking, waardoor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die het bloed verontreinigen, pijnloos en vol komen uit het lichaam worden ver wijderd. Vandaar, dat niet alleen de rheumatische pijnen verdwijnen, maar ook de geheele gezondheidstoestand bij het gebruik van de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts enorm zal ver beteren. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende, gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels- Maatschappij Amsterdam voorkomt. KORTE INHOUD VAN HET VOORAF GAANDE: Hadrian Pink verdient zijn levensonder houd met het bijwerken van studenten aan universiteit. Hij heelt een bijzonder angstvallige natuur. Juffrouw Joyce heeft zijn genegenheid verworven, hoewel zij hem niet eens kent. Hij besluit zich haar waardig te maken en volgt in het geheim een cursus in karakterbouw. Z'n inge studeerde houding wordt door de studenten ontmaskerd en Pink accepteert het baantje ran directeur van een Lunapark, dat hem door een zijner vroegere leer lingen, Algernon Perk, aangeboden wordt. Op een avondwandeling door een stille wijk ziet hij eensklaps Ariadne Joyce uit een huis vluchten met een revolver in de hand. Ze werpt het wapen op straat Hadrian ontdekt, dat er in het huis een moord gepleegd is. Daarna gaat hij naar huis terug. Hij engageert een meisje van een schiettent, Claribel Higg, om hen. te helpen aan het samenstellen van een plan voor de opening van het Duna-park. Onverwacht ontmoet hij Ariadne te paard in een park. Bij een latere ontmoeting ontkent ze aan den moord schuldig te zijn. Hadrian belooft haar in alles te uilen helpen. Porter Vane, een der gevaarlijkste figuren uit de onderwereld, wil een twaalftal gokautomaten in Droomland plaatsen. Hadrian weigert zijn toestemming te geven en gooit den man ite deur uit. Omgekochte ambtenaren der bouwpolitie keuren nu de voornaam ste vermakelijkheden van het Lunapark - af. Nu kunt u verder lezen. IK een bed lig je prettiger," zei de inspecteur. „Dan waar „Dan op een steenen plaat," zei de inspecteur, ..zooals ze in het dooden- mis hebben." „Schrijf dat op, juffrouw Binkus. Ons onderhoud is ten einde, lieeren." „U hoort er nog wel van," zei de inspecteur, toen hij met zijn metgezel naar de deur liep. Toen zij verdwenen, niet juffrouw Binkus, wier kaken in de vergetelheid der ontroering waren gaan bewegen, wendde Hadrian zich tot juffrouw Higg. „Dat zal ze leeren, dat ze tegen Hadrian Pink niet opkunnen," zei hij. „Of omgekeerd," zei Claribel. Zij keek liem aan met een eigenaardigen uitvorschenden blik. „Zeg, meneer Pink," vroeg zij, „weet u eigenlijk wel, wat u begonnen bent? .De consequenties van mijn- daden laten ine koud," zei Hadrian. ..Altijd zoo geweest." „Maar wéét u 't Begrijpt u 't Ik.... als u beseft, wat u aanpakt, en wat u riskeert, is 't mij best. Ik heb altijd respect voor inwendige kracht, al is ze idioot. Doch als 't alleen maar aanstellerij was, en u niet weet, wat er aan vastzit dan staan de zaken heel anders." Nooit versagen riep Hadrian op zijn ridderlijksten toon. „Nee, dan liever dood," zei het meisje. „En hoe moet 't met de opening gaan V' „Wees maar niet ongerust. Bouw maar op Hadrian Pink. We openen den eersten Juli, al zou ik er. eh. de Japansche vloot voor moeten ver nietigen. Ik bemin den strijd. Strijd is mijn element „Jawel, maar wat hebt u voor wapens V' Hij glimlachte luchthartig, en wou antwoord geven, toen de telefoon rinkelde en juffrouw Higg ging luisteren. „Juffrouw Ariadne Joyce vraagt u te spreken," zei ze koel. Hadrian stiet een ademtocht uit. Hij hief het gelaat naar liet plafond. „Ariadne! Ariad- ne!" riep hij uit. f „Ik zal haar stem -ZESDE: hooren!" j VERVOLG „Als u den ont- f vanger niet tegen uw oor houdt, zult u niets hooren," zei juffrouw Higg. Hadrian keek haar fronsend aan, maar gehoorzaamde, „V spreekt met meneer Pink, juffrouw Joyce." „Er is.... er is iets verschrikkelijks gebeurd 1 Ikkunt u even bij me komen „Natuurlijk. Wel zeker Ongetwij feld." Toen raakte hij op dreef „Ook al werd de weg versperd door ge zwollen stroomen, door woestijnen, door wilde dieren en mensehen, tocli. ik bedoel, ik zou niet langer dralen dan noodig is, om mijn lioed op te zetten." DERTIENDE HOOFDSTUK HADRIAN Pink liet zich naar het huis van senator Joyce rijden. Het 'stond even buiten de grens der stad Pickeliester, heel dicht bij de Buiten-sociëteit. Toen zijn taxi doorliet hek en langs de prachtige oprijlaan naar liet groote huis reed, raakte hij onder den indruk. Het was voor 't eerst van zijn leven, (lat hij op zoo'n buitengoed kwam en voor 't eerst werd hij zich goed bewust, (lat er op de wereld zulke wezens als huisknechts en butlers bestonden. Toen zijn voertuig voor de breede deuren stilhield, voelde hij hevig, dat hij niet wist, hoe hij zich tegenover zulke waardigheidsbekleders honden moest, en hij kreeg 't er be nauwd van. Ileel zijn schroomvalligheid van vroeger kwam terug. Toen hij echter zijn voet op de eerste trede van de stoep zette, herinnerde hij zich weer, dat hij een reddende engel was, een romantische figuur, een held, die naderde op den roep der belaagde schoone. Een held krimpt niet onder den strakken waardigen blik van een butler .Maar liet leerboek zei niets over liet overbluffen van bedienden, dus moest hij zelf maar zien, hoe hij 't aanpakte. Hij nam zieli voor, een briefje te schrijven aan de N.V. Karak terbouw, om haar te wijzen op dien groote nalatigheid. Terwijl hij wachtte, hield hij repetitie. Hij zag zijn eigen gestalte weerspiegeld in het glas van de deur dus wachtte hij even, voor hij op den belknop drukte. Eerst trok hij zijn hoed een beetje scheef naar voren, teneinde een schijn van stoutmoedigheid in 't leven te roepen. Hij hield zijn schouders achteruit en zijn kin vooruit en hij keek zichzelf met een kouilen blik aan, terwijl hij op een commando-toon sprak: „Beste man, breng me eens bij je meesteres." „Waarvoor komt ut" vroeg de denkbeeldige knecht verwaand. „Je hebt me verstaan, hè ant woordde Hadrian, „vrijpostig stnk

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 30