Silvikrin ClippëR r10 v48cfi ZOOALS GE ZIET HEB IK DIE OUDERWETSCHE TRAPROEDEN WEGGEDAAN... De Scheikundige Liquid Shampoon De Vrouw wasschingen 31 personeel t Zwijg alsjeblieft, en .ga me direct aandienen De butler kromp in. Hadrian zag hein leegloopen als een fietsband, maar bleef hem met een vermorzclendcn blik aanzien. „Zeg maar. dat Hadrian Pink er is," zei hij fier. Toen sprak er achter hem een stem, die in 't geheel niet denkbeeldig was een zeer werkelijke stem, die uit een stoffelijke keel kwam. „Zoo," zei die stem „Hadrian Pink Zeer vereerd." Hadrian draaide zich als een kat 0111 en stond tegenover een voornaam, ietwat bedaagd man een man met «sin knappen kop, zeer wit haar. schalksche oogen en krachtige, fijne trekken. Het was, zooals Hadrian aan stonds zag, senator Joyce in eigen persoon. Tot zijn verslagenheid ontdek te hij, dat senatoren nog erger waren dan butlers. Hij had nog nooit een senator in levenden lijve gezien en nog veel minder was hij ooit bij 't repe- teeren op heeterdaad betrapt door een senator. Hij was verbluft. De kracht begaf hem. Hij stotterde, hij bloosde, hij slonk, maar door de inspanning van maanden werkte, zijn geheugen als een automaat. Zonder te weten, dat hij luidop sprak, haalde hij een deel van hoofdstuk XVII aan, dat over onvoor ziene moeilijkheden handelt. „Staat gij voor een onvoorziene, ern - stige moeilijkheid," zei hij met zwak stemgeluid, „laat u dan niet verbluffen. Houd u onverschillig. Doe alsof 't een eh. een onbelangrijke kleinigheid was. Doe hevig, doe krachtig, doe ver bluffend." „Da's inderdaad geen slecht idee," gaf de senator toe. „Nee, meneer," zei Hadrian, „da's een heel goéd idee. Een pracht-idee," „Noem je dit een ernstige moeilijk heid, jongeman t" „Ja zeker, meneer. Heel ernstig en heel moeilijk. Ja, meneer." „Dan ben ik bereid om verbluft te worden," zei de senator. „Ga maar aan 't verbluffen, jongmensch." Het was een uitdaging een uit daging niet alleen tegenover Hadrian's nieuwe persoonlijkheid, maar tegenover het handboek. Het was een proef een soort vuurproef. Faalde hij nu, dan was alles mislukt. Dan was heel zijn bouwwerk omgetuimeld en inééngestort. Hij zette een hooge borst op. „Ik ben niet van plan, me te laten verbluffen door een doodgewonen sena tor," zei Hadrian. „Een senator is voor mij. niets niemendal." „Precies. Zeer juist." „Kulkoek, apenkooi," zei Hadrian. „Mag een doodgewone senator vra gen, waarom u op zijn stoep rede voeringen staat te houden tegen zijn huisdeur t" „Ik kom op visite' bij uw dochter," zei Hadrian. „Ik dacht al zooiets. Wat jongelui betreft heeft Ariadne nogal een uni- verseelcn smaak." ,.'t Zal mij aangenaam zijn." ant woordde Hadrian, „als wij een einde maken aan dit onvruchtbaar gepraat en als ik naar juffrouw Joyce geleid word." Hierop antwoordde de senator, zoo als een leeraar tegen zijn leerling spreekt „Uitstekend," prees hij. „Heel goed gezegd. Waardig en stevig, zonder brutaliteit. Ingehouden, maar toch eenigszins hooghartig. Ik twijfel er niet aan, of Ariadne ziet verlangend naar uw komst uit. Hoe was de naam ook weer „Hadrian Pink." „Wi. u me maar volgen vroeg de vader van de dame zijner keuze. Hij sloot de deur open, bracht Hadrian in een groote hall en wees naar een deur links. „Daar zult u haar waarschijnlijk vinden," zei hij. „Ik kan er niet voor instaan. Welke vader van tegenwoordig kan zeker zeggen, dat zijn dochter daar is, waar hij haar twintig minuten te voren gezien heeft t Wat ik zeggen wou bent u 'n huwelijks-candidaat „Ik ben tie huwelijks-candidaat." zei Hadrian. „Mooi," zei de senator hij keek dooi de deur en zei ernstig „Ariadne, 't is mij een eer, je de komst van den heer Hadrian Pink te mogen melden." Ariadne, slank en jong, verzorgd, deftig, sloeg haar oogen op. maar lachte niet. „Vader maakt altijd grapjes," zei ze kwijnend. „En ik heb wel eens een publiek, dat meer geestdrift toont," zei de senator. „Ik wil best lachen, altijd," zei Ariadne, „als ik maar weet, wanneer u 't wenscht." „Plichtsgetrouwe dochter!.... Ik hoop maar, dat u niet guitig van aard bent, meneer Pink. Anders bent u er hiermee aan 't verkeerde kantoor." „Ah zoo," zei Hadrian. „Absoluut. Val Ariadne niet lastig met aardigheidjes, dan kan alles nog goed komen. En maak vooral geen woordspelingen." „Meneer," zei Hadrian, „ik kan mijn intellect wel beter gebruiken dan met 't. fabriceeren van grappiglieidjes." „Ik vraag me wel eens af, of 't wel beter te gebruiken is," zei de senator. Hij kuchte even. „Ik waarschuw de jongelui altijd bij hun eerste visite anders zouden ze mijn dochter op den schijn af verkeerd heoordeelen. I' hebt iets in u, meneer Pink ik hoop u nog dikwijls te zien." „Dat zult u zeer zeker," antwoordde Hadrian, terwijl de senator zich om keerde en de kamer verliet. „Vader is een schat." zei Ariadne. „maar soms snap je niet, waar hij heen wil." De senator stak zijn sprekenden kop de kamer weer in en sprak „En vooral, jongmensch. wees niet te fijn." Nu verdween hij werkelijk. Hadrian nam een houding aan, waardoor hij zich gereed wou toonen voor hetgeen volgen zou. „U hebt me geroepen. Hier ben ik," zei hij. ,,'t Is mijn schuld niet, dat u. er in gehaald bent," zei Ariadne. „U was in de buurt en u hebt u er zelf mee bemoeid." „Ik bemoei me overal mee," zei Hadrian. „Da's mijn tweede natuur." Maar toen herinnerde hij zich dien avond, en de donkere stille straat, en de revolver in de goot en den doode op den vloer van die zonderlinge kamer, en hij kon er zich niet om verheugen, dat hij er zich mee bemoeid had. Het gedeelte van hem, dat den ouden vrees- achtigen Hadrian Pink vertegenwoor digde, wou maar koppig aan 't logisch denken, 't Wou vragen stellen, 't Was benieuwd, wat een meisje uit zoo'n omgeving in zoo'n buurt had gemoeten, en waarom zij een man had doodge schoten althans, öf zij een man had doodgeschoten. Kortom, hij wou weten, in welke ongelegenheid hij zich gewaagd had, en ronduit gezegd hoe hij er weer uit kon komen. Maar er was iets in hem, dat dien anderen, achterdochtigen, hangen kant van zijn persoonlijkheid niet naar voren wou laten komen. Dat iets was ijdellieid: maar dat begreep hij niet, omdat liij geen kijk had op menschelijke roerselen, zelfs niet op zijn eigene. Hij had zich aan dit mooie meisje voorgedaan als een vermetele vechtersbaas, die nergens tegen opzag. En zij was zeer schoon. Zij was de vrouw zijner droomen. Zij was de schoone, die hij vereerd had in en heb ze vervangen door deze Clipper traplonperklemmeii. Geen roeden meer te poetsen ik heb al genoeg werk thuis dan dat ik er nog iets overbodigs bij zou doen. lijm zl] niet mooi? Die trapl—perldeBWf Zij laten het patroon van den looper beter tot zijn recht komen. Daar zij buiten het bereik der voeten geplaatst zijn. worden zij niet bekrast. En dan, aan geen van beide zijden van den looper steekt er nog iets uit, zooals bij roeden. Geen stofnesten meerdus gemakkelijker schoonmaken van de trap. Dat Is altanaal goed, maar b*aden die klemmen den looper eren goed op zIJb plaats als de roeden T Kn ofEven goed. Ik heb gezien, dat die Clipper klemmen in bioscopen, hotels, restaurants, cafe's, enz. loopers op hun plaats hielden die drie maal zoo breea zijn als de mi jneen dat ondanks het voortdurend heen en weer geloop. Dat is een voldoende waarborg! Kijk! De "Clipper" klemmen zijn uit één stuk. Niets kan defect raken. Geen scharnie ren, geen veeren, geen krammen die losraken of slijten. Zij behoeven maar met één schroef vastgezet te worden en kunnen dus in een handomdraai geplaatsten verwijderd worden. I)e "Cli|»|»er" traplooperklenimen zijn verkrijgbaar in bruin-brons, gepolijst koper of verchroomde uitvoering. Verkrijgbaar in alle ijzerwinkels en woninginrichtingen. Indien L'w leverancier nog geen "Clipper* klemmen in \oorraad heeft, schrijf dan aan N. V. WENT6ES' HANDELMAATSCHAPPIJ, NIEUWE HAVEN 127, ROTTERDAM. Tel. 23525 (2 lijnen). TRAPLOOPERKLEMMEN Gesulfoneerde vetalcoholen, die o.a. worden gebruikt in sommige alcalilooze en alcali- vrije shampoons, zuigen het haar als het ware leeg, nadat zij het eerst mooi hebben la ten glanzen. Het haar sterft ten slotte. Silvikrin Liquid Sham poon echter reinigt hoofdhuid en haar op delicate wijze. Ik heb het ondervonden. Het beste haarwaschmiddel is Sil vikrin Liquid Shampoon. Heer lijk zacht. Vormt geen grijzen neerslag. Maakt het haar glan- Duizenden vrouwen hou den het haar gezond door Silvikrin Liquid Shampoon.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31