WEINIG MAAR GOED AMY GROSKAMP TEN HAVE: DE kwestie veel-maar-goedkoop of weinig - maar-goed heeft ten allen tijde heel wat vrouwenhoofdjes in beroering gebracht. De meest ideale toestand is natuurlijk veel en. goed, maar het zijn er maar weinigen, voor wie dat is weggelegd. De meesten onzer heb ben nu eenmaal te kiezen tusschen veel-en-goedkoop en weinig-maar-goed. Hoe jonger de draagster der kleeren is, hoe meer zij zal overhellen naar de hoeveelheid en hoe ouder de vrouw wordt, hoe meer zich haar smaak ontwik kelt en hoe meer zij waarde zal gaan hechten aan de kwaliteit. Immers wie enkele goede stuks lang draagt, draagt iets goeds, waarvan snit en plooien val bewaard blij ven, tot het kleedingstuk versleten is. Het niet denkbeeldige bezwaar van weinig afwis seling weegt ruimschoots hiertegen op. Met hoe weinig zou ik toekunnen f vroeg ons on langs een pas getrouwde vrouw, die nog nooit over eigen kleedgeld beschikt had, ik bedoel. hoeveel japonnen, mantels, hoeden en zoo om voor alle gelegenheden klaar te zijn en toch niet te veel geld uit te geven Vooralle gelegenheden klaar, dus.... nooit: niets om aan te doen Wij vonden de volgende samenstelling, die welis waar een minimum vormt, doch waarmede men met wat overleg heel goed het seizoen kan doorkomen. Een rok met twee blouses en een paar zelf gebreide truitjes en slipovers voor 's morgens. Bij somber weer wordt hierbij een sportieve gabardine regen mantel gedragen, met een extra-truitje eronder als het koud is en om den hals een van die leuke, vlotte wollen sjaals, die zoo fleurig staan en waarbij meestal bijpassende mutsjes worden gebreid (of gekocht). Voor middagdracht een driekwart mantel van ge schoren lamsvel met '11 hoed, die past bij de middag japon, welke uiteraard alleen maar voor visite e.d. doeleinden wordt gedragen. Bijv. zooals onze af beelding toont een donkerblauwe matzijden japon met opengewerkten chroom-nikkelen gesp. gedra - peerden hals en een zeer discrete opengewerkte ver siering boven de zeer wijde driekwart mouw. Een lichtgrijze bontmantel en donkerblauwe hoed met dito wildlederen handschoenen staan hier mooi bij. Hebt ge al de nieuwe, zeer practische handschoenen, uit twee soorten leder in een kleur vervaardigd, ge zien Bovenop zijn zij van wildleder en binnenin zijn het handvlak en de vingers van glacé-leer. Hier mede wordt het bezwaar van wildleder. dat op den duur kaal wordt en gaat glimmen, ondervangen. De middagjapon doet ook voor informeele avond- gelegenheden dienst, als daar zijn bioscoop, tliee- bezoek, kaartavondje. concert en een eenvoudig theater-bezoek. Voor gala kiezen wij een avondjapon van licht blauwe, nijlgroene of wit met gouddraad doorweven clocké-stof met ter taillehoogte of aan het décolleté een zeer groote corsagebloem. De bontmantel kan ook als avondmantel dienst doen. Natuurlijk kan een eenvoudig, vlot dansjurkje de plaats van het zeer gekleede toilet innemen. Hoofdzaak is, dat een handige vrouw met smaak met dit minimum overal een goed figuur zal weten te slaan. En nu hopen wij maar, dat er geen strenge vaders of zuinige echtgenooten zijn, die dit onder oogen krijgen. Het droevige resultaat zou vermoedelijk zijn, dat zij de garderobe van hun vrouwvolk" aan de hand van deze opsomming onmiddellijk als zijnde weel derig en overdadig zouden veroordeelen. En hoe zou het dan moeten met al de nieuwe mo dellen, die wij in gedachten dru k bezig zijn aan te schaffen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38