Het huwelijk van den fanfare-dirigent. Ale de aanvoerster van het hockey-elftal trouwt. <lat de zware droppels de kostbare kleeren van het bruidspaar zouden bederven laat de handen een weinig dalen en naar elkaar toekomen, en men heeft een dak van beschermende handen. Zoo is dus het gebruik ontstaan. Maar uit China drong toentertijd niet veel door tot de buitenwereld, en we zouden de aardige gewoonte dus niet kennen, als ze ook niet ontstaan was in Perzië, waar het op deze manier ging de nar van den sjah, die niet al te knap was, trouwde met een vrouw van meer dan middelbaren leeftijd, die ook niet bepaald zoo schoon was, dat zij een dichter tot 'n meesterstuk van liefdes poëzie zou inspireeren. Toen het evenwichtige bruids paar na de ontroerende speech van den Perzische» Burgerlijke Stand-ambtenaar naar buiten schreed, hief een vrouw, toen zij den bruidegom zag, haar handen op en riep „Hoe kan een vrouw zóó'n man trouwen maar aan den anderen kant stond een man, die met opgeheven handen vroeg: „Hoe kan een man zóó'n vrouw vragen t" Een tweede vrouw antwoordde, een tweede man gaf zijn meening te kennen, een derde vrouw zei. de handen waren weer om hoog, de eerehaag was er weer. Het werd een ge woonte de gewoonte stierf uitde gewoonte kwam weer op, een fol klorist in Spanje schreef er een boek over, een Fransche boer introdu ceerde het gebruik bij het tweede huwelijk van zijn schoonmoeder, een En- gelsohman vond het wel aardig voor de trouw partij van een knap nichtje enfin, tegen woordig is geen bruids paar er meer veilig voor. Het huwelijk is nu een maal een gewichtige ge beurtenis, en voor de twee, die 't levenscontract sluiten, is het altijd aan genaam en sympathiek, De collega's van den dokter- bruidegom hebben voor een originrelen eereboog gezorgd. slechtst kwamen er de lood - gieters af. die in Engelsche bladen steeds voorgesteld worden als menschen die altijd iets vergeten, die steeds te laat komen en, als zij komen, liever rusten dan werken. Het plaatje gaf de volgende voorstel ling de pas gehuwde lood gieter kwam met zijn lief lijk bruidje uit de deur van het stadhuis en op den grond lagen en zaten zijn collega's, die den eere boog moesten vormen te slapen. A. dat collega's, vrienden en magen hun belangstelling en medeleven toonen, desnoods met een eerehaag. Het gebruik wordt algemeen en is nog voor sterke uit breiding vatbaarzeelieden kunnen met masten komen, kweekers met boomen, aannemers met hei stellingen, journalisten met drukpersen of heel groote duimen, schoorsteenvegers met roetstaven, tooneel- spelers niet lichtbakken, spoormenschen met spoor- bruggetjes en Sinterklazen met houten Pietermans knechten. Natuurlijk vonden de humoristische tee kenaars een prachtig onderwerp in den huwelijks- eereboogzij teekenden druipende roomsoezen boven den banketbakker en zijn bruid, en plaatsten bij het huwelijk van den bioscoopportier een eere- wacht van ouvreuses, die hun zaklantaarns natuur lijk niet omhoog maar omlaag hielden. Doch 1.. De eerewacht ran den garde-officier.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 3