PATRIA SPOKEN... KON DIKWIJLS NIET LOOPEN Twee echte door CAudy Byrd CREAM-CRACKERS met boter en een Speculaasje III er tusschen 111 Nu van pijn verlost 26 Je zou op 't eerste gezicht niet zeggen dat 't zoo lekker is, doch het is in één woord VERRUKKELIJK Een groot blik inhoudende ongeveer 115 stuks echte „PATRIA CREAM CRACKERS" kost slechts fl.20 Door hun licht- verteerbaarheid een uitkomst voor zwakke magen! Ken dankbare patiënte schreef ons ..Twee jaren had ik zulke vreeselijke rheumatische pijnen in mijn knieën, dat het dikwijls voorkwam, dat ik niet kon loopen. Alles wat ik probeerde was vruch teloos, ik vond nergens baat bij. Tenslotte sprak ik er met een vriendin over, die mij raadde een proef met Kruschen Salts te nemen. Eerst twijfelde ik, maar de resul taten hebben mij overtuigd en ik ben nu dankbaar en vol lof over Kruschen. Ik neem het iederen morgen in en van rheu matische pijn heb ik nimmer meer last gehad. Ik zou het allen menschen willen aanraden, die last van rheumatiek heb ben, het is het eenige goede middel. Ik voel mij als herleefd nu ik van de pijn in mijn knie verlost ben. Mej. G. de Kte R." De verschillende zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, zorgen er voor dat schadelijke stoffen als urine zuur, dat de oorzaak kan zijn van jicht, rheumatiek en ischias, uit het lichaam worden verwijderd en voorkomen te vens, dat deze giftige stoffen zich ooit weer kunnen vormen. Zoo verdwijnen door Kruschen Salts niet alleen de pij nen, maar het zorgt ook, dat de oorzaak der rheumatische aandoening voorgoed wordt weggenomen. Stralende gezond heid voor één cent per dag. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbe grepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels-Maatschap pij voorkomt. DAAR komen ze," zei Chester, zijn geweer bij het venster plaat send. „Steek die houders met patronen in je rechterzak, Donald, dan hoef je je geweer niet telkens over te nemen, als je het magazijn laadt Er klonk niet de minste opwinding in zijn stem, hoewel hij het zooeven nog zéér waarschijnlijk had genoemd, dat zij over een half uur alle drie een lijk zouden zijn. Donald echter was zenuw achtig. Hij stond op een onhandige manier met zijn geweer te manoeu vreeren, die Chester voortdurend deed vreezen, dat hij ook zónder de Papoea's groote kans liep, naar de eeuwigheid geholpen te worden. ..Haal je wijsvinger van den trekker af. Donald." verzocht hij bedaard. Weliswaar maakt het weinig uit, of ik er nu tusschenuit trek of over een half uur, maar vóóraf zou ik toch graag 'n paar van die heeren aan een toegangs bewijs voor het hiernamaals willen helpen Joe moest even glimlachen om die koude en onaandoenlijke kalmte. Op zijn geel mulattengelaat stond niet de minste emotie te lezen. Hij zat tegen den wand van liet vertrek gehurkt, met zijn geweer naast zich en met zijn peinzenden blik op de olielamp geves tigd. Met een belangstelling, die onder deze omstandigheden onverklaarbaar mocht heeten, volgde hij het gevaarlijke spel van de tientallen muggen, die rake lings langs het heete lampeglas vlogen en met geschroeide vleugels neervielen. Ergens in de verte klonken doffe, aanzwellende geluiden het tamtam, dat de inboorlingen maakten op hun houten schilden. En daartusschen door een opwindend en dreigend gerucht van rauwe keelklanken, die niets men- schelijks hadden, doch huiveringwek kende visioenen opriepen van een of ander afschuwelijk fantoom, dat vanuit het geheimzinnige oerwoud op de bungalow kwam toesnellen. Donald hield luisterend het oor naar het venster gewend. Hij was zenuw achtig en sidderde voor die dreigende geluiden, hoewel hij toch niet bepaald bang was. „Ja, daar komen zij," beaamde hij lieesch. Sinds den morgen werd de bungalow door de Papoea's bedreigd met een overval. Een geringe boete, die Chester een der arbeiders van de plantage had opgelegd, had de ontevredenheid gaande gemaakt. Toen waren er woorden gevallen en was de duivel van het oproer in de Papoea's ontwaakt. Tegen den middag hadden zij de motorboot van het eiland laten zinken en hun eigen prauwen in het oerwoud verborgen, zoodat niemand ontkomen kon. En daarop hadden zij een aanval op de bungalow gewaagd een bende bloed dorstige Papoea's tegen twee Europea nen en een mulat. Chester had de twee belhamels van den troep met een schot in de knieën voorloopig onschadelijk gemaakt, waarna de bende huilend van woede was afgedeinsd. Nu was het avond en keerden zij terug een honderdtal halve wilden, die zich nauwelijks moeite gaven hun kannibalennatuur te verbergen, laat staan te verloochenen. Aan vluchten viel niet te denken de bungalow lag aan drie zijden ingesloten door het oerwoud, aan de achterzijde lag de kust. Hulp van buiten het eiland was eveneens uitge sloten. Moamus werd, evenals de andere Admiraliteitseilanden, slechts éénmaal per maand bezocht door de gouverne mentsstoomboot, die levensmiddelen aanbracht voor de bungalow en benzine voor den motor van den vuurtoren. Het zou nog twee weken duren, voor zij weer verscheen, en dan zou er niemand meer te helpen zijn. Chester plaatste zich in de nabijheid van het venster, dat uitzag op het voor erf. Het nimoer kwam van dien kant en het was reeds dichtbij. „Blaas de lamp uit, Joe," zei hij kalm. Donald knikte, doch hij sprak geen woord. Joe evenmin met drie passen was hij bij den lessenaar, om de lamp uit te blazen. De muggen dansten er om heen en een oogenblik nog bleef hij hun doodelijk spel gadeslaan. Toen blies hij de lamp uit en was liet aarts- donker in het vertrek. „Jij aan het achtervenster, Joe," klonk Chester's bedaarde stem uit de diepte der duisternis. „Schuif het raain vooral niet te hoog op. Die kerels weten hun blaaspijpen zóó precies te richten, dat de vergiftigde pijlen altijd doel treffen." De vergiftigde pijlen der Papoea's waren Chester's éénige nachtmerrie. Het vuurtorentje van Moamus, op honderd meter achter de bungalow op een uitstekend koraalrif gebouwd, cirkelde staag zijn lichtbundels door de inktzwarte duisternis. Het was 'n één seconde wit-rood-wit licht voor de scheepvaart witte en roode licht bundels. witte liet meest. Zij bestreken aan de eene zijde het oerwoud en belicht ten aan den anderen kant de branding, die zich als een kokend schuim een weg zocht tusschen de uiterst verraderlijke koraalriffen. „Lig je geknield, Joe t" vroeg Chester. „Ja, baas," antwoordde de mulat. Chester gaf hem den raad laag te richten als hij schoot, omdat de Papoea's waarschijnlijk zouden trachten, krui pend de bungalow te naderen. Toen bleef het stil in het vertrek, doch het opwindend gebrul van de bende daar buiten werd schier oorverdoovend. De Papoea's moesten de bungalow reeds dicht genaderd zijn, maar nergens viel ook maar de minste beweging te bespeu ren. De donkere gestalten losten zich volkomen op in het ondoorgrondelijk diepe duister het schijnsel van de lioog-cirkelende lichtbundels was nauwe lijks sterk genoeg, om de witte zonnetent op het erf te kunnen onderscheiden. Daarbuiten klonk een felle schreeuw. Het scheen een waarschuwing te zijn het werd tenminste plotseling doodstil. De drie mannen hielden hun adem in nii zou er iets gebeuren Het volgende oogenblik daalde er een kletterende steenenregen op het dak van de bungalow neer. Ook de vensters werden bekogeld rinkelend vielen de ruiten aan scherven. Chester mompelde een hevige verwensching toen klonken er kreten en een gestommel in liet aartsdonkere vertrek. „Zijn jullie niet gewond vroeg Chester. „Neenniets," klonk het terug. Scherp tuurden ze uit, maar cr viel niets te bespeuren daarbuiten. Een

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 26